skip to Main Content
به راه‌افتادن چالش نواربهداشتی در هندوستان برای مبارزه با تابوی پریود
جامعه کیوسک

به راه‌افتادن چالش نواربهداشتی در هندوستان برای مبارزه با تابوی پریود

در هندوستان بعد از اکران یک فیلم درباره مخترع دستگاه تولید نواربهداشتی ارزان، یک چالش بزرگ برای مبارزه با تابوها و خرافات اطراف دوران پریود زنان به راه افتاده است.

فیلم پدمن (Padman) درباره آروناچالام موروگانانتام (Arunachalam Muruganantham) است که یک روش انقلابی برای تولید نواربهداشتی ارزان و در دسترس در هندوستان ایجاد کرد. این فیلم به تابوهای و شایعات اطراف دوره قاعدگی و پریود هم می‌پردازد.


حالا با اکران این در هندوستان، موروگانانتام چالشی را عنوان (#PadManChallenge) راه‌اندازی کرده و از مردم و افراد سرشناس خواسته برای مبارزه با تابوهای اجتماعی و آگاهی بیشتر درباره دوران قاعدگی با نواربهداشتی عکس بگیرند و آن را منتشر کنند. هدف از این کار انتقال این پیام به جامعه است که قاعدگی و خونریزی طبیعی ماهانه بدن زنان، شرم آور نیست.

او ابتدا از آکشای کومار بازیگر نقش خودش در فیلم خواست این کار را انجام دهد و حالا در اینستاگرام و توییتر تعداد زیادی از اهالی هندوستان در حال انتشار عکس‌هایشان با نوار بهداشتی‌اند.


در هندوستان  تابوهای عجیبی درباره زنانی که دوران پریود خود را می‌گذرانند وجود دارد. برای مثال آنها حق ورود به پرستشگاه‌های مذهبی را ندارند یا حق ندارند غذا یا کسانی که در آشپزخانه کار می‌کنند را حتی لمس کنند.

همچنین بخوانید:  در نسبت سندیکا و شوراهای مستقل کارگری
2 نظر
  1. خب …این چیزی است که در اکثر ادیان وجود دارد
    در اسلام هم مردان جنب و زنان پریود نباید وارد
    مسجد شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗