skip to Main Content
طراح ایرانی جایزه‌اش را به سفارت ایتالیا پَس فرستاد
فرهنگ کیوسک

طراح ایرانی جایزه‌اش را به سفارت ایتالیا پَس فرستاد

تورج صابری‌وند ـ طراح ایرانی ـ در اعتراض به رفتار برخی سفارت‌های اروپایی در صدور ویزا، جایزه‌ خود را به رایزن فرهنگی ایتالیا در ایران پس داد.

این طراح که چندی پیش برای دریافت جایزه A Design به ایتالیا دعوت شده بود، پس از اینکه موفق به گرفتن وقتِ سفارت نشد، از سفر به این کشور منصرف شد و در انتقاد به این جریان، نامه‌ای خطاب به رایزن فرهنگی ایتالیا در تهران نوشت.

صابری‌وند که لوگو دیزاینر و عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و همچنین برنده‌ جایزه نقره‌ای Graphis آمریکا، جایزه برنز A’Design ایتالیا، برنز International Design Award آمریکا و جایزه سرو نقره‌ای ۹۴ ایران است، در متن نامه‌اش نوشته است؛

«آپریل امسال از سوی A Design Award برای دریافت جایزه‌ای به ایتالیا دعوت شدم، اما زمانی که برای دریافت «وقت سفارت» به کنسولگری ایتالیا در تهران رفتم، فرآیند نامحترمانه‌ای در جریان بود، تا جایی که از سفر به کشور شما منصرف شدم. A Design Award جایزه‌ را با پست برای من فرستاده و من این جایزه را برای شما می‌فرستم تا نشانه‌ اعتراض ما در سفارت ایتالیا باشد.»

فرایند دریافت ویزا برای کشورهای اروپایی نه تنها اغلب با رفتارهای نامحترمانه و تحقیرآمیز در سفارتخانه‌ها انجام می‌شود بلکه دریافت وقت این سفارتخانه‌ها هم به یک تجارت تبدیل شده است و این وقت‌ها از طرف برخی آژانس‌های مسافرتی خرید و فروش می‌شود.

همچنین بخوانید:  سیاست‌های آموزش و پرورش در خدمت انتشار کرونا
3 نظر
  1. تبریک و آفرین به آقای صابری‌وند؛
    من از طرف دانشگاهی در ایتالیا برای یک دوره آموزشی بین‌المللی در سال ۲۰۱۷ دعوت شده بودم که از طرف سفارت نتونستم وقت بگیرم و متاسفانه این فرصت طلایی رو از دست دادم. به وزارت امور خارجه ایتالیا، سفیر ایتالیا در ایران، بخش کنسولگری و صدور ویزا هم ایمیل زدم و مشکل رو مطرح کردم؛ حتی با وزارت امور خارجه ایران هم تماس گرفتم ولی متاسفانه بی‌نتیجه بود. به احتمال بسیار زیاد ایرانی‌های شاغل در سفارت با دلال‌های بیرونی در ارتباط هستند و وقت فروشی و ویزا فروشی می‌کنند.

  2. درود بر صابری وند عزیز باعث غرورو عزت و صلابت ماشدید صابری عزیز حاکم مطلق خدای مهربونه ما هم افتخارمی کنیم مسلوان هستیم همچنین افتخارمی کنیم ایرانی عزت مند هستیم ایرانی همیشه شایسته بیشترین هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗