skip to Main Content
معلم فداکار جلوی تکرار فاجعه شین‌آباد را گرفت
جامعه کیوسک

معلم فداکار جلوی تکرار فاجعه شین‌آباد را گرفت

بخاری نفتی بار دیگر در یکی از دبستان‌های استان اردبیل آتش گرفت، اما این بار دست معلم فداکار در آتش سوخت تا از تکرار حادثه شین آباد جلوگیری کند.

معلم مشگین شهری با مهار آتش، دانش آموزان را نجات داد. این معلم فداکار باعث شد تا آتش‌سوزی در مدرسه شهید کاتب روستای حماملو مشگین‌شهر مهار و از آسیب رسیدن به دانش آموزان جلوگیری شود.

این حادثه براثر نقص فنی سیستم سوخت رسانی بخاری نفتی در کلاس درس به وقوع پیوست و علی رضا ساقی، معلم این دبستان بلافاصله اقدام به مهار آتش کرد. با سرعت عمل آقای معلم همه دانش‌آموزان به موقع از کلاس درس خارج شدند و خوشبختانه  به هیچ کدام از دانش‌آموزان آسیبی نرسید و از تکرار حادثه شین‌آباد که در ۱۵ آذر ماه سال ۹۱ رخ داد و ۳۷ دانش آموز  دختر و پسر در آتش سوزی بخاری کلاس درس سوختند جلوگیری کرد.

ظاهر نوروزی، بخشدار «ارشق» شهرستان مشگین‌شهر با تایید وقوع این حادثه وحشتناک در  دبستان  شهید کاتب گفت: در این حادثه دست آقای ساقی به شدت  سوخت اما آسیب جدی به هیچ یک از دانش آموزان وارد نشد.

بسیاری از کلاس‌های درس در مناطق محروم ایران از سیستم گرمایشی ایمنی برخوردار نیستند و سالانه چندین بار اتفاق‌هایی از این دست گزارش می‌شود. وزارت آموزش و پرورش همیشه از کمبود بودجه رنج می‌برد.

همچنین بخوانید:  لایحه رتبه‌بندی و تراژدی بازنشستگان
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗