skip to Main Content
کارگران بزرگترین کارخانه گوشت آمریکا پوشک می‌بندند
اقتصاد کیوسک

کارگران بزرگترین کارخانه گوشت آمریکا پوشک می‌بندند

به گزارش موسسه آکسفام کارگران بزرگترین کارخانه تولید گوشت مرغ در آمریکا به طور منظم از استفاده از سرویس‌های بهداشتی منع شده و در نتیجه گروهی از کارگران ناچار به استفاده از پوشک بچه شده‌اند. کارگران کمپانی غذایی تایسون به آکسفام گفته‌اند که مدیران با استهزا و تهدید به تنبه و اخراج سعی در کاهش زمانی که کارگران در سرویس‌های بهداشتی سر می‌کنند کرده‌اند.
حتی اگر کارگری موفق به کسب اجازه برای استفاده از سرویس‌های بهداشتی شود، صف‌های طولانی و زمان محدود ۱۰ دقیقه کافی نخواهد بود. برخی از کارگران ناچار به ادرار و دفع مدفوع ناخواسته شده‌اند. به علاوه، به خاطر عدم کسب اجازه از مدیران، میزان مصرف مایعات در میان کارگران این کارخانه به شکل خطرناکی پایین آمده است. در گزارش آکسفام، شرایط به خصوص برای زنان باردار و در زمان عادت ماهانه برای زنان بسیار سخت توصیف شده است.

شرکت مواد غذایی تایسون امسال پیش بینی کرده که سود خالص آن نزدیک به چهل درصد رشد داشته و به بیش از یک و نیم میلیارد دلار خواهد رسید.
گفتنی است که بسیاری از طرفداران اقتصاد بازار در کشورمان با انتقاد از قوانین و نظارت دولتی بر رابطه کارگر و کارفرما، آن را به ضرر کارگران می‌دانند و خواهان عدم مداخله دولت در بازار کار هستند.

همچنین بخوانید:  قراردادهایی برای طفره رفتن از حقوق کارگر
2 نظر
  1. سوال جدی:کارگران چه گزینه هایی در مقابل خود دارند//باید چکار کرد تا کسی کارگر نشه//حقوق این کارگران چقدر هست

  2. «دایپر» لزوما معنای «پوشک بچه» نمی دهد.

    بسیاری از سالمندان و بعضی بزرگسالان هم به علت تکرر ادرار یا از دست دادن مهار ادرار یا مدفوع از «دایپر» یا «پوشک بزرگسالان» استفاده می کنند.

    نکته اینجاست که این دسته از کارگران نه به علت بیماری یا پا به سن گذاشتن یلکه به علت مدیریت و مقررات ظالمانه که به آنها فرصت نمی دهد برای برآورده کردن این نیاز طبیعی به دستشویی بروند، مجبورند «دایپر» یا «پوشک بزرگسالان» بپوشند تا شلوار خود را خیس و خراب نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗