skip to Main Content
عبور دانش‌آموزان با لودر از رودخانه در بابل
جامعه کیوسک

عبور دانش‌آموزان با لودر از رودخانه در بابل

دانش‌آموزان مدرسه ابتدایی «شاه رضا»، در بخش بندپی شرقی شهرستان بابل این روزها با سوارشدن بر بیل مکانیکی از رودخانه عبور و در کلاس درس شرکت می‌کنند.

 

دانش‌آموزان مدرسه ابتدایی «شاه رضا»، در بخش بندپی شرقی شهرستان بابل این روزها با سوارشدن بر بیل مکانیکی از رودخانه عبور و در کلاس درس شرکت می‌کنند.

مدرسه شاه‌رضا که در روستایی به همین نام واقع است، دانش‌آموزان روستاهای بلکرون، سنگریزان، شالیکش و فرارودبار را زیر پوشش تحصیلی دارد. تعدادی از دانش‌آموزان این مدرسه روز سه‌شنبه نیز با سوارشدن بر روی بیل مکانیکی به آن سوی رودخانه منتقل شدند تا بتوانند در کلاس درس حاضر شوند.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار بابل با تأیید تخریب پل ساخته‌شده بر روی رودخانه و عبوردادن دانش‌آموزان با بیل مکانیکی برای رفتن به مدرسه، به خبرنگار ایرنا گفت:«ساخت پلی در مسیر بندپی شرقی و بابل‌کنار بر روی این رودخانه از سال‌ها پیش آغاز شد و به دلایلی هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.» به گفته جعفر آقاجان نتاج تا زمان بهره‌برداری از این پل، یک پل موقت برای تردد اهالی محل ساخته شده بود که با بارش باران و وقوع سیلاب تخریب شد. این پل که درپی وقوع سیلاب اسفند سال گذشته تخریب و بازسازی شده بود، دوباره با سیلاب سیزدهم فروردین امسال تخریب شد و دانش‌آموزان مجبور شدند که با لودر از مسیر رودخانه عبور کنند.

معاون فرماندار بابل گفت:«با فروکش‌کردن آب دانش‌آموزان از داخل رودخانه عبور می‌کنند ولی دوشنبه شب باز هم با بارش باران، آب بستر رودخانه را پر کرد و تردد از داخل آب هم برای دانش‌آموزان امکان‌پذیر نبود.

مدرسه شاه رضا دارای ۳۳ دانش‌آموز پسر و دختر پایه اول تا ششم ابتدایی است. حدود ۱۰ دانش‌آموز این مدرسه که محل سکونتشان در آن سوی رودخانه است، با پرآب‌شدن رودخانه دچار مشکل می‌شوند که این تعداد می‌توانند در روستای سنگریزان تحصیل کنند. شهرستان ۵۲۰ هزار نفری بابل دارای ۷۴ هزار دانش‌آموز است.

همچنین بخوانید:  ساماندهی یا سازماندهی کار کودک؟
یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗