skip to Main Content
کیوسک

نژاد ایرانی؛ عامل شیوع عمل بینی

رییس پنجمین کنگره بین‌المللی انجمن راینولوژی ایران یکی از دلایل اصلی آمار بالای تقاضای جراحی بینی در ایران را «نژاد ایرانی‌ها» دانست «که با کشورهای اروپایی تفاوت دارد.»

دکتر ابراهیم رزم‌پا همچنین گفته‌است: طبق آمارهای اعلام شده، شایع‌ترین عمل جراحی زیبایی در ایران جراحی بینی است و بر همین اساس ایران رتبه اول را در این زمینه دارد. همچنین از نظر تعداد اعمال جراحی پلاستیک کشور ما جزو پنج کشور اول دنیاست.

وی همچنین خبر داده‌است که افراد زیادی از آمریکا، کانادا، اروپا و کشورهای عربی و همسایه برای انجام این اعمال جراحی به ایران مراجعه می‌کنند.

افراد ساکن ایران به علت گستردگی قومی و وسعت سرزمینی به لحاظ ژنتیکی چهره‌های متفاوتی دارند و نمی‌توان آن‌ها را به یک نژاد خاص نسبت داد. در این‌باره بیشتر در میدان بخوانید: ۷ نکته که باید درباره آریایی قهرمان و عرب سوسمار‌خور بدانید

tumblr_n56dlqjZ091qd9qa2o1_1280

همچنین بخوانید:  دو زبانه‌بودن دلیل بازماندگی از تحصیل در استان‌های مرزی
3 نظر
  1. متاسفانه ایشان چنین حرفی نزدند و شوربختانه نویسنده این سایت پایش را از بیرون نگذاشته و بدتر از همه از علم ژنتیک هم هیچ چیزی نمی داند ۱- ایشان به فرض محال چنین حرفی زدند از کجا فهمیدند؟ کروموزوم و DNA ایرانیان را با اروپایی ها مقایسه نمودند؟ مگر اروپاییها مظهر نژاد آریا هستند؟!! شما که هیچ اما یک دانشجوی ترم ۲ پزشکی هم کتاب تامپسون را خوانده باشد یا حداقل زیست شناسی دبیرستان را از یاد نبرده باشد می داند که اولاً ویژیگیهای ظاهری یک فرد که بخشی از فنوتیپ هم هست تحت شرایط محیطی ، تغذیه و ….. است و می تواند موجب خاموش یا روشن شدن ژنهای ما گردد. ایران هم به سبب اقلیم های گوناگون آب و هوایی هم مجموعه بی نظیری از عادتهای غذایی و هم فرهنگی را پدید آورده اما ایران تنها گزینه نیست ، فرانسه که نرفتید وگرنه بینی هایشان با خیلی از مردم ما فرقی ندارد. ایتالیا و اسپانیا هم با بینی های عقابی ندید حتماً!!! زحمت بکشید یک توک پا به ترکیه بروید . انواع و اقسام قیافه در آنجا می بینید که تنوع قیافه های مردم ما پیش آن هیچ به نظر می رسد این را به سبب ارادت بعضی نویسندگان شما به ترکیه گفتم وگرنه انسان سیاه ، سفید، زرد ، سبزه به هر قد و قامتی شاهکار خلقت حق تعالی است. ۲- تنها یک مقاله میدانی ماکس پلانک نصفه و نیمه حرف شما را تایید می کند وگرنه بیشتر تحقیقات ژنتیکی دال بر قرابت و نزدیکی بیشتر مردم ایران به هم هست. خلاصه کنم تمایل به عمل بینی در ایران نشانه فقر فرهنگی است نه تفاوت تبار و نژادی . اروپاییها حداقل آن همکاران علمی که من دیدم انقدر در بحر قیافه اشان نیستم. یادمه به همکار خانمی در کنگره ای گفتم که می دانی اکثر دختران سرزمین من با بینی شبیه تو پیش جراح می روند . خیلی تعجب کرد و پاسخ داد جدی؟ من که دارم راحت نفس می کشم و از زندگی و شکلم راضی ام حتماً خداوند بیشتر از من مصلحت مرا در نظر گرفته است. فقر فرهنگی انواع و اقسام گوناگون دارد یک نمونه اش عمل بینی افراطی در کشورمان هست یک نمونه اش هم تمایل به روشنفکر خود نشان دادن مثلاً چون می بینیم اکثریت ملت به تبار آریایی خود افتخار می کنند سعی می کنیم به هر شکلی بگوییم نه ما با شماها فرق داریم شب و روز می گردیم که خلافش را ثابت کنیم. ادای مبارزین با نژاد پرستی را در میاریم مقاله ای می نویسیم “۷ نکته که باید درباره آریایی ” که سرتاسرش توهین است و مناقشه برانگیز. آیا نویسنده محترمش حاضر است در جمعی تاریخ شناس از مقاله اش دفاع کند؟. تا جایی که این چند ساله به خاطر دارم ، خیر. خودتان هم می دانید اینجور مقاله ها اشتباه است چون نیتش مبارزه با نژاد پرستی نیست. لذا هر چقدر شماها به گذشته ما بیشتر آلرژی نشان دهید ما هم بیشتر متوجه ارزش آن خواهیم شد و از شباهت کلامی اتان با نخست وزیر جنگ طلب اسرائیل و مقامات ضد ایرانی عربستان سعودی خرسندتر می شویم انقدر برای شماها مهم هستیم که شب و روز در پی تخریب ما هستید اما شما چند نفر فقط ملت ایران را متحدتر می نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗