skip to Main Content
هیچ‌یک از دولت‌ها کارنامه سفیدی در صیانت از اموال کارگران و بازنشستگان ندارند
جامعه کیوسک

هیچ‌یک از دولت‌ها کارنامه سفیدی در صیانت از اموال کارگران و بازنشستگان ندارند

برزو روحبخش (عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تهران) با بیان اینکه تمام دولت‌ها در سال‌های گذشته به‌جای حمایت از اموال سازمان تامین اجتماعی، چشم طمع به آن داشته‌اند، گفت: رئیس‌جمهور با اظهاراتی که در جلسه با وزیر کار داشت، گویا بر واگذاری بنگاه‌های اقتصادی سازمان در شستا تاکید دارد و قصد دارد تامین اجتماعی را از این بخش که می‌تواند درآمدزا باشد، جدا کند.

وی افزود: مدت‌هاست که فریاد می‌زنیم سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و بازنشستگان است و هیچ‌کس حق ندارد در مورد آن تصمیم بگیرد اما گوش شنوایی وجود ندارد.

به گفته روحبخش: کسانی که باید برای این سازمان تصمیم بگیرند، شرکای اجتماعی آن هستند و دولت باید تنها بر آن نظارت داشته باشد در صورتی که امروزه دولت خود را همه‌کاره سازمان می‌داند و هر تصمیمی که دلش بخواهد برای آن می‌گیرد.

روحبخش با اشاره به بدهی کلان دولت به سازمان تامین اجتماعی گفت: متاسفانه دولت به سازمان تامین اجتماعی مانند حیاط خلوت نگاه می‌کند. هرجا که مشکلی دارد، از سرمایه سازمان هزینه می‌کند و هرجا که برای بخشی از مردم مشکل ایجاد شده، با استفاده از ظرفیت سازمان آن مشکلات را مرتفع می‌کند.

وی افزود: دولت‌های گذشته روزگار تامین اجتماعی را سیاه کرده‌اند و در تمامی دوره‌ها، بر بدهی دولت به سازمان افزوده شده است. می‌توان گفت هیچکدام از دولت‌ها کارنامه سفیدی در صیانت از اموال کارگران و بازنشستگان در سازمان تامین اجتماعی ندارند.

همچنین بخوانید:  آسیب‌شناسی ازدواج کودکان در دانشگاه تهران
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗