skip to Main Content
من دختری هستم که در هفده سالگی ختنه‌ام کرده‌اند
جامعه

من دختری هستم که در هفده سالگی ختنه‌ام کرده‌اند

می‌گوید بنویسید اسمم گلتاب است. سی و هفت ساله و ساکن شهرستانی در استان فارس. از معدود دختران ایرانی است  که ختنه‌اش کرده‌اند. وقتی یک زن، که طبیعت سهم زیادی از لذت جنسی به او نداده است این را می‌شنود؛ چهره در هم می‌کشد. گویی از سینه آویزانش کرده‌اند. این مصاحبه جزییات دارد، درد دارد و سانسور بردار نیست.‌

ممنونم که قبول کردید با من و خواننده‌ها حرف بزنید اگرچه می‌دانم از نظر امنیت خانوادگی بسیار آسیب‌پذیر هستید.

حدود سال هشتاد هم برای دختر مالک باغی که برادرم مراقبش بود درد دل کردم و او قول داد اگر با او برای روزنامه‌ای که کار می‌کرد مصاحبه کنم، ناشناس بمانم  و کسی بعد از آن مزاحم من و زندگی‌ام نشود. مصاحبه کردم، ولی مسئولین نگذاشتند چاپ شود. اما شاید شما بتوانید چاپ کنید. من می‌خواهم مردم بدانند که در مناطقی ازفارس، خوزستان، کردستان، آذربایجان، بندرها، سیستان و بلوچستان هنوز اتفاقات اینگونه می‌افتد و به فکر باشند.

شاید بهتر باشد واضح‌تر از مشکلاتتان با کمی جزییات صحبت کنیم. چندساله بودید که ختنه شدید؟

هفده سالم بود که موقع خودارضایی مادرم مچم را گرفت. خدا می‌داند مثل تابه نان‌پزی شدم از بس مرا کتک زد، سیاه سیاه شدم. فردای آن روز هم با خاله‌هایم برداشتند مرا بردند خانه زنی که دختران و زنان را ختنه در یک زیرزمین می‌کرد.

خودتان خبر داشتید که برای ختنه شدن آنجا هستید؟

من از حرف‌های عمه و خاله و زن‌های دورهم شنیده بودم که دختر باید ختنه بشود. مثلاً دختر خاله‌ام در دوازده سالگی ختنه شده بود. الان فهمیده‌ام که به تصمیم مادر و جسم دختر هم بستگی دارد. ما دخترها هرگز در این رابطه حرف نمی‌زدیم. خیلی زشت بود از آلت تناسلی و مسائلی که می‌گفتند زن و شوهری است حرف بزنیم. بنابراین من می‌دانستم ولی خیال می‌کردم از سر من گذشته است. نه می‌پرسیدم و نه می‌خواستم بدانم که چرا تا به حال یعنی هفده سالگی انجام نشده است. ولی وقتی من را برای این کار بردند خیلی وحشت کرده بودم. دائم می‌گفتم مگر من چه دارم که بخواهند ببرند. باورکنید وقتی من را روی آن تخت خوابانده بودند فکر می‌کردم شاید مادرم نمی‌داند آلت تناسلی من چه شکلی است و خیال کرده چیزی اضافه و آویزان دارم. دخترعمویی هم داشتم که می‌دانستم ختنه شده است ولی چون شوهر کرده بود با اینکه هم سن بودیم نمی‌گذاشتند هم‌کلام شویم. یک بار در بیمارستان بستری بود پانزده ساله بودیم، گفت دکتر و پرستارها گفتند این مرض‌هایی که هر دقیقه می‌گیرم از ختنه هست. مادرش و زن‌های دیگر به او گفتند خجالت بکش حرف نزن. ساکت باش. اینطوری دهان امثال او بسته می‌شد که ما نفهمیم. یعنی اگر یکی هم می‌خواست اعتراض کند زنان دیگر مانع می‌شدند.

و سرنوشت شما در آن زیرزمین عوض شد؟

سرنوشتم فکر نمی‌کنم چون بالاخره ما دخترهای روستایی در آن منطقه به زور شوهر داده می‌شویم به‌خصوص اگر مثل من زیبا نباشیم و ترشیده هم شده باشیم. درهفده سالگی دیگر من ترشیده بودم. اما روح و روان و جسمم را هم از من گرفتند. هنوز خاطرۀ تلخ خاله‌هایم و مادرم که مرا خواباندند و دست و پاهایم را بستند با من است. تقلاهای مرا با کتک خاموش کردند. بعد زنی که ختنه می‌کرد و خانم دکتر صدایش می‌کردند، داد و بیداد کرد که کولی‌بازی در نیاورم. الان خودم در آشپزخانه بیمارستان کار می‌کنم و می‌دانم بعضی‌ها به هرکسی که لباس سفید تن کرده دکتر می‌گویند. این هم خدا خیرش ندهد حتماً همین‌طوری بود. البته پیر بود و بعدها فهمیدم مادر وعمه‌هایم را نیز او ختنه کرده است.

همچنین بخوانید:  تهران کارگران را پس زد

پس زن‌های خانوادۀ شما اکثراً خودشان قربانی بودند! …و با وجود این دخترهای خودشان را هم درگیر کردند؟

این یک رسم است. کسی به‌عنوان قربانی و ظلم و اینها نگاهش نمی‌کند. برایشان مثل ختنه پسرهاست. فقط نمی‌فهمند که زن اصل موضوعش برداشته می‌شود. عین اینکه کل آلت تناسلی مرد بریده شود. من صاف شده‌ام. از همان موقع تا به حال هزارنوع مرض زنانه گرفته‌ام. قارچ رحم، عفونت ادراری، عفونت دهانه رحم، میل جنسی بد، میل هست از نظر روانی ولی از نظر جنسی هیچ چیز نداری که خوشحالت کند. هر چقدر توضیح بدهم باز هم شما درک نمی‌کنید چه می‌گویم چون شرح دادنی نیست.

بیهوش شدید؟

بله به محض اینکه چاقو را گذاشت روی بدنم فهمیدم دارد می‌برد…

منظور من بیهوش کردن شما قبل از عمل است!

نه خانم چه بیهوشی؟ فقط از یک شیشه‌ای مثل شیشه پنی‌سیلین با یک سرنگ بزرگ یک چیزی مثل آب کشید گفت بی‌حس می‌کند، به اطراف آلت تناسلی‌ام در کشاله ران زیر شکم زد. همان خودش خیلی درد داشت انگار یک‌هویی سه چهارتا پنی‌سیلین برای شما بزنند. بعد از دو دقیقه رفت و برگشت و گفت خوب دیگر دارو عمل کرده و حالا بی‌حس است. کلی منت گذاشت و پول اضافی هم گرفته بود برای آن دارو که به گفته او کمیاب است چون جنگ تازه تمام شده بود و به گفته او این چیزها را همه‌کس ندارند و گیر آوردنش سخت است و تو تا به حال نجس بودی حالا سر پیری آورده‌اند. من بخاطر گل روی مادرت قبول کردم و این حرف‌ها.

و در تمام مدت شما بسته شده بودید به تخت؟ کمی توضیح می‌دهید چطور شما را بی‌حرکت کرده بودند؟

من دختر لاغر مردنی بودم. به نظرم چهل کیلویی بیشتر وزن نداشتم. دست‌های مرا بالای تخت بسته بودند. مادرم روی شکم و سینه‌ام افتاده بود تا تکان نخورم. وقتی نفسم داشت بند می‌آمد قول دادم تکان نخورم ولی بعد موقع عمل دوباره افتاد روی شکم و سینه‌ام. خاله‌های تنومندی هم داشتم که از اطراف پاهایم را گرفته بودند و از لگن چسبانده بودند به تخت تا محل مورد نظر برای مثلاً خانم دکتر قابل رویت و قابل دسترس باشد.

شما گفتید که از شدت درد بیهوش شدید. یعنی اینکه داروی بی‌حسی عمل نکرده بود.

متأسفانه نه، چون اطراف جایی که می‌خواست ببرد بی‌حس شده بود. وقتی کل برجستگی میل جنسی مرا برید و دو طرف لبه‌ها را هم دوخت همه را احساس کردم اما قدرت تکان خوردن نداشتم یعنی یک نوع بیهوشی همراه با درد. در‌واقع مثل غش کردن. نمی‌دانم چطور توضیح بدهم.

دلیل ختنۀ دختران در منطقه شما چه بود گلتاب؟ ما می‌دانیم که در کشورهای مختلف اکثراً در آفریقا و بعضی کشورهای مسلمان این کار انجام شده برای از بین بردن میل جنسی زن یا برخی ربطش داده‌اند به اسلام. آیا برای تو و منطقۀ شما هم همین موضوع صدق می کرد؟

همچنین بخوانید:  جنگیدن برای فتح خوشبختیِ زن‌‌‌بودن

بله همین میل جنسی برایشان دردسر است. می‌گویند که دختر نباید داشته باشد تا خراب نشود و به راه بد نرود. از شوهرهم توقعی نداشته باشد. من بعدها از خواهرم شنیدم مادرم قصد نداشته این کار را با ما بکند ولی وقتی دیده است من خودارضایی می‌کنم خیال کرده به راه بد هم کشیده می‌شوم و خیابانی می‌شوم پس تصمیمش عوض شده است و دو خواهر دیگرم نیز در نه سالگی و پنج سالگی به تیغ سپرده شدند. خاله‌ها می‌گفتند دیگر نگذار مثل این پیر بشوند و زورت نرسد.

البته احتمال اینکه کسی از آن منطقه با شما ازدواج نکند هم وجود دارد یعنی اگر ختنه نشوید شما را طاهر نمی‌دانند.

مادرها از وحشت اینکه میل جنسی دختر رشد کرده او را ختنه می‌کنند. البته عده‌ای هم می‌گویند با ختنه نشان می‌دهید وقت شوهر کردنش رسیده و بالغ شده است. ولی خوب طوری آدم وحشت می‌کند که دیگر اصلاً مرد که نزدیکت رد بشود می‌میری.

از ازدواجتان برایمان می‌گویید و اینکه چرا بچه‌دار نشدید؟

تا بیست و هفت سالگی از نظر خانواده ترشیده شدم و چون زیبا نیستم و خواهان نداشتم  بالاخره به زور مرا به یک مرد پنجاه و شش ساله اهل منطقه خودمان دادند که زن و بچه داشت و می‌گفت از همسرش راضی نیست. در عین حال قول گرفت که بچه نداشته باشیم چون خودش هشت فرزند دارد. چهار پنج سال پیش دام و کشاورزی‌اش را به بچه‌هایش سپرد و به این شهر کوچک آمدیم تا به گفتۀ او از غرغرهای پیرزن یعنی زن اولش راحت باشیم. من هم مشغول کار در بیمارستان شدم. همین که اعتراض نمی‌کند از نظر خانواده‌ام بهترین شوهر دنیاست. البته مرد بدی نیست حداقل یک سرپناه دارم که اسیر دست زن برادر و شوهرخواهر و نان‌خور آن‌ها وقتی پدر و مادرم بمیرند نباشم. حالا شوهرم پیر شده و کمتر تقاضای رابطه زناشویی دارد ولی بالاخره برای من کمش هم وحشت‌آور است.

نظرمردهای جامعۀ کوچک شما در رابطه با این ناقص‌سازی چیست؟ مثلاً شوهرتان. آیا با او درد دل کرده‌اید؟

فکر می‌کنند از هزاران سال پیش بوده و باید باشد. مثلاً شوهر من وقتی می‌گویم چیزی از میل جنسی نمی‌فهمم می‌گوید یعنی از من ناراضی هستی؟

هرگز تلاش نکرده‌اید برای آگاه‌سازی مردم در این زمینه کاری انجام بدهید؟ شما به‌عنوان یک قربانی بهترین سند برای حل مشکل آیندگان در این زمینه هستید.

نه خانم اصلاً امکانش برایم نیست. چهاربرادرم، پسرهای شوهرم، برادرشوهرهایم و پسرعموهایم همگی چون من در بیمارستان کار می‌کنم چندبار اوائل کتکم زدند. حتی یک‌بار شوهرم را هول دادند خورد به دیوار پیرمرد، خدا رحم کرد. می‌خواستم بروم پاسگاه شکایت کنم ولی شوهرم گفت سه طلاقه‌ات می‌کنم اگر چنین غلطی بکنی همین‌طوری زیادی پر رو شده‌ای دیگر همین یک کارت مانده است. نه متأسفانه همین که با شما حرف می‌زنم شاید یکی یک‌جایی یک کاری بکند.

306 نظر
 1. اشتباه میکنید بانو من قبول دارم که اکثر مرد ها کمی تنوع طلب هستند یا به قول شما هول شدن ولی بعضی ها هم اخلاق خوبی دارند به نظرم عشق آدم پاک میکنه ولی اتیشی هست که زود خواموش میشه ولی دوست داشتن هیچ وقت خواموش نمیشه .فراموش نکنیم که خیلی از بانوان هم هستن که رفتار مناسبی ندارند کسی بدون حجاب میاد بیرون به ما ربطی نداره ما خودمون باید مواظب چشمای خودمون باشیم

 2. ببین مادرت اینکارو بخاطر خرافاتی ک باور داشته انجام داده اینکار بسیار خشونت آمیزه

 3. آدم چقدر میتونه جاهل باشه نادون باشه ک با زن ها و دختر های جماعت اینکارو کنن واقعا متاسفم از کسایی ک باعث قتل روح دختر ها میشن!!!! دختر هارو ختنه میکنید؟واسه اینکه روحشان پاک باشه؟آگه شما این چیز هارو درست میبیند باید بگم ک سخت در اشتباهید این یک ظلم ب یک دختر یا زن است چرا ک دختر دیگر بی حس بی روح میشود و وقتی متاهل میشود همسرش از آن زده میشود ب هر حال مرد است و دوست دارد زنش در همه چیز با آن همراهی کند…پس لطفا قبل از اینکه کاری کنید و دختر های خودتوت رو مجبور کنید ک تن ب این خواسته دهد فکر کنید و تحقیق کنید

 4. ختنه هم برای پسر و هم مخصوصن برای دختر خیلی بد است
  لعنت بر مادر و پدر کسی که این کارا در حق زنان انجام دهد

 5. شما میگی جایی خوندم
  اولا کجا خوندی؟
  دوما نویسندش کی بوده؟
  سوما عقل که داری اقای محترم نمیگم فکر کن میگم تحقیق کن
  چهارما از همین حرفت مشخصه که به هیچ عنوان اطلاعات کافی و درستی نداری در نتیجه بهتره بری وتوی اولین فرصت کمی درباره ساختار جسمی و جنسی مرد و زن و تفاوت های اون دو جنس در این مورد تحقیق کنی
  تا بعدش خودت بفهمی که حرفت درسته یانه.

 6. ختنه کار درستی نیست چه برای مرد و چه برای زن ولی برای زنها بده و برای مردها خوب انگاشت میشه که خودش یک نوع تبعیضه و تجاوز و باعث میشه مرد ها خواستار خشونت بشن علیه زنها و بخوان خشونت دو طرفه بشه بحرحال اما خوبی نیست

 7. آقا ناصر زن ها هم لذت می برند مطمئن باشید فقط مردها نیستند و در ضمن جای حرف باقی نذاشته بعضی کارهای مردم عقل و منطق و شعور انسانیمون کجا رفته؟؟؟؟؟؟؟

 8. بعضی از دوستان گفتن کع ختنه روح آدم رو پاک میکنه اصلا وقتی میلی به رابطه جنسی نباشه اینکه روح آدم پاک شه چه ب درد میخوره خواهشمندم درایباره رسیدگی شه

 9. مادر، نامادری، عمه، خاله، مادربزرگ نقششون در ختنه دختر زیاده، از چهارسالگی هر دختری هر حرفی میزد اینا بهش میگفتن بیحیاس باید ختنه ش بشه نامادری همسایه هفت دختر رو با کمک یه قابله و زنای همسایه ختنه کرد گفت بیحیان پدر بیعرزه هم ازش تشکر میکرد اونوقتا یکیشون همسن من بود دوازده سالش بود دیدمش فقط برجستگی تکمه مانند رو میبریدن چندتا دختر دیگه همسایه هم همونوقت قربانی شدن مادرم خاست همون وقت منم ختنه کنه که فرار کردم نزاشتم هر بار بزور میگفت با ناخن گیر مثل ناخن کمیشو میبرم الانم هی انگ ختنه نشده بیحیا بهم میزنه چند بارم خودش خاسته اینکارو روم انجام بده نزاشتم هرچیم میگم زشته بیستوهشت سالمه میگه الان بهتر بدست میادلعنت به هر چی عقب موندس

  1. نمی‌دونم چطوری میتونم همدردی کنم ولی خیلی مراقب باش که خفتت نکه و باهات اون کارو انجام نده

 10. من جایی خوندم ختنه زن روح او را پاک میکنه و رنگ رخسار را نیکو می کنه اما قبل از بلوغ نه زمانی که مادرش مچش را گرفته اما روش هایی مثل گیاهخواری یا خوردن غذاهای سرد و یا ازدواج و تزکیه نفس هم وجود داره اما گمونم اگه قبل از بلوغ این کار را بکنند اونم بهداشتی و طبق نظر جراح زیبایی و طبق اصول بهداشت زیاد دختر از نظر روحی و جنسی آسیب نمی بینه اما وقتی داشته و حس کرده و حالا نداره مثل این خانم اون خلا، را حس می کنه

  1. چرا چرت و پرت میگی دختر های بی چاره شرط میبندم پسری………….،.به نظرم باید یک همچین آدم هایی که زندگی دختر رو جهنم کردن تکه تکه اشون کرد

   1. درست نیست باید افکار و گفتار خودمون رو تمیز نگه داریم و جلوی این بی فرهنگی و جهل گرفته بشه

 11. من جایی خوندم ختنه زن روح او را پاک میکنه و رنگ رخسار را نیکو می کنه اما قبل از بلوغ نه زمانی که مادرش مچش را گرفته

 12. ختنه با عمل زیبایی فرق داره این خانم مایه آبرو ریزی چه بی باک حرف زده عمل زیبایی از ته نمی برند اما در ختنه برای اینکه نکنه دختر هوسباز بشه از ته می برند که کلا میل جنسی از بین بره و زن با یک نفر بمونه بیشترم واسه احتمال هوسبازی این کار را می کنند اما این چه کاری خب غذاهای سرد که بخورندگوشت قرمز نخورند میل جنسی سرکوب یا بسیار کم میشه

 13. اولا کاملا معلوم هست که نویسنده فرد بسیار ناشی و احمقی بوده دوما الان با این مسئله جنسی که مطرح کردین مشکل کسانی که با این موضوع درگیر هستند حل شد ؟

 14. فقط میتونم بگم وحشتناکه
  اینکه این همه خشونت علیه زنان انجام میشه اونم تو این عصر وحشتناکه
  قصاص نشدن فرزند کشی پدر
  این همه اجبار رو دختر حتی واسه اعضای بدن خودش
  سو استفاده بی حد و حدود جنسی تو عرصه های مختلف
  اینا همش در حالیه که بیشتر درد و رنجهای جنسی وبارداری و … مال زن هاست واخرشم حق وحقوق مردان چه تو ارث و میراث چه ابرو چه هر چیز دیگ ای بیشتره
  با اینکه ادم مومنی هستم تو ی سری چیز ها هیچوقتتت قانع نمیشم که همین حقوق زن ها هم جزوشه

 15. تو کردستان و نواحی کرد نشین جنوب اذربایجان این کار رایجه. تقریبا همه دختراشون ختنه شدن. تو روستا ها بیشتر. تو شهر ها کمتر.

  1. تو خودت کردی اصلااتفاقا خیلی پیشرفت کردن
   من خودم به عنوان ایران گرد کل روستا های استانم رو گشتم(کردستان)ولی اثری ازشون ندیدم خیلیم پرسوجو کردم ولی خداروشکر خیلی دید مردم عوض شده

 16. خواهش میکنم ک پیگیر بشید جلوی این اتفاقات رو بگیرید واقعا خیلی ناراحت کنندس ک بعضی از خانواده این کارو انجام میدن و با خانماشون این عمل قبیحو انجام میدن خوهشا سکوت نکنید و قدم بردارید

  1. این حرف ها حرف نوشته دروغ است کسیکه سایت درست میکند برای جذب مردم و پول حرام درآوردن هر موضوعی که در ایران تاحالا دیده نشده رامی سازد من مردم ایران رامیشناسم

 17. ختنه کردن دخترا یعنی وحشی گری که مقصر اصلی هم مادران خودشون اون درد کشیدن ومی دونن وحشت اوره چرا بادختراشون اینکار رو می کنن ختنه پسرا براشون مفیده بنابر نظر پزشکان ولی ختنه کردن دختران در عین وحشی گریه ودر دوران قاعدگی چه درد هایی که نمی کشه واقعا برای خودم متاسفم که تو این سطح از پیشرفت تکنولوژی زندگی می‌کنیم ولی افکار جاهلی باهامون هست ومایه شرم که اینجور چیزا می شنوم حتی مسؤلین بهداشت زنان هم به این موضوع رسیدگی نمی کنن پس منی که ختنه نکردم نجسم باعرض معذرت خاک بر سر اونایی کنن همچین کارای بی ریشه رو انداختن وسط وبه قربانی ها می گم خدا اونایی روکه باشما این کار رو کردن به جهنم این دنیا واون دنیا بندازه الهی آمین

  1. مگه برا ما اقایون نیست من هفت روزه بودم ختنه شدم یعنى درحق من جنایت کردن هزار عارضه دارم الان

   1. ن دیگه داداش …واسه تو زیادی عجله داشتن …اخه هفت روزه ای ؟؟؟

    درکش برام سخته!…چون پسر نیستم

  2. سلام عزیزم بله شما درست میگید باید حتما رسیدگی کند من تا به حال چنین چیزی رو نشنیده بودم و من در شهر تهران زندگی میکنم و خوشبختانه چنین چیزی وجود نداشته است و امیدوارم این کار جاهلانه در کشور ما از بین برود

  1. در دین اسلام ختنه زن نیومده . اینکار باعث نقص جنسی و جسمی زن میشه یعنی چی که براه بد کشیده میشه . اگه اینجور بود خدا خودش نمیافرید

 18. یکی از دوستانم که پزشک زنان و زایمان هستن گفتن که اصلا هیچ احتیاجی به این طور کارها ختنه دختر خانم هانیست و این نشان دهنده ی داشتن مغز پوچ و ماندن توی قرن جهالت است

 19. حالا این که خودش نخواسته باهاش این کارو کردن ولی بریدن و چیزی که شما بهش میگید ختنه یک عمل زیبایی فوق گرونه منم انجامش دادم اما با جراحی دکتر متخصص
  بنظرم خیلی ام عالیه

 20. ریشه همه بدبختی های جامعه مون یکی جهل و دیگری خرافه پرستی هست.متاسفانه.خیلی متاثر شدم.لعنت بر باعث و بانی این جهل و خرافه پرستی… ای وای …ذلالت و شقاوت و رذالت یعنی همین که بزنی یه انسان سالم رو ناقص کنی که مثلا گناه نکنه.

 21. خیلی ناراحت شدم . بنظرم این مادر و خاله ها مجرم هستن و باید مجازات بشن آخه مگه میشه آدم بچه ی خودشو شکنجه بده ترو خدا ساکت نشینین شکایت کنین و این رسم احمقانه و رفتار وحشیگری رو از بین ببرید از یجایی باید شروع کرد یه زن قبل از هر چیزی یه انسانه خدایاااا تا کی باید عذااب کشید خودت به فریاد دل مظلوما برس

  1. ختنه در اسلام هم برای زن و هم برای مرد خوبه و باید انجام بشه.اما اونچیزی که به اسم ختنه انجام میشه جنایته این چیز ها در سنت اسلامی نیست.ختنه ی دختران دقیقا همان مقداری است که در عمل های زیبایی انجام میشه نه بیشتر که باعث عقیم شدن زن ها و عذاب آنها میشه.

   1. بی عقل ظالم دختر ها رو ختنه نمی کنن …. عمل زیبایی با ختنه قدر خر و بیسکوییت فرق داره …… بی چاره زن ها … مرد ها رو هم یک ذره ختنه می کنن که به دختر مردم آزار و اذیت نکنه …. دخترا که هیچی ندارن حالا بیان اون یک ذره رو هم بردارن ….. الله اکبرااااا …… الهی خدا یا عقل رو سر جاش بیاره یا به زمین گرم بزنتت

   1. ایران همین جور رسم ها بود که ب برکت رشد و آگاهی که در کشور مان صورت صورت گرفته این جور رسم ها در خیلی جاها منسوخ شده.

 22. سلام. ختنه یا ماقص سازی جنسی زنان در بسیاری از کشورهای افریقایی انجام میشود . کتاب. «گل صحرا » نوشته یکی از همین قزبانیان ختنه است که اکنون خودش فعال اجتماعی است و برای ممنوع شدن ختنه فعالیت میکند . ختنه در برخی از قسمتهای جنوبی ایران ؛ برخی از زوستاهای کردستان و برخی نقاط مرزی ایران انجام میشود . این سنت هیج ربطی به تین خاصی ندارد و حتی در مصر باستان نیز انجام میشده است . در ایران نیز اخیرا تحقیقاتی توسط محققین روی این مسئله و مناطقی که هنوز این سنت در انجا انجام میشود انجام شده و کتابهایی منتشر شده است .از جمله کتاب «.به نام سنت » که میتوانید تهیه کنید . این عمل ۶یر انسانی اسیبهای روحی _ جسمی فراوانی را به فرد وارد میکند و او را در معرض بسیاری از بیماریها قرار میدهد .به امید این که این رسوم ممنوع اعلام شوند و بیش از این به زندگی و احساس دختران بیگناه اسیب وارد نکند

 23. ختنه دختران یعنی مرگ تدریجی همراه باشگنجه
  لعنت به کسی که این کارا راانجام می ده منظورم اونایی که مثلا دکترهستن

  1. ختنه زنان در ایران بیشتر در نواحی سنی نشین اتفاق می افتد شاید تصادفا این گذارش هم از نقاط سنی نشین باشد بنظرم برای جلوگیری از آن در نواحی سنی نشین ایران علاوه بر منع قانون نیاز به عوض کردن فرهنگ جامعه نیز می‌باشد ضمنا بنظرم باید از علمای سنی جهت ممنوعیت آن فتوی اخذ گردد

   1. ببین من سنیم و سنی هم زیاد دور برمه هیچکی اینکارو نکرده و ن میکنه بیخودی اسم اهل سنت سنی هارو خراب نکنین دخترای ما خودشون چشم و گوش بسته و پاک دامن هستن نیاز به این کارا نیست بعدم پنج انگشت برابر نیستن

   2. چه ربطی داشت من خودم یه دختر سنی هستم و تا حالا ندیدم هیچ سنی ای همچین تفکر غلطی داشته باشه اینا همش برمیگرده به فرهنگ سازی اشتباه که ما دخترا و زنا باید دست به کار بشیم که دیگه کسی این جوری زنده زنده نابود نشه لطفا اسم اهل سنت رو خراب نکنید

 24. واقعا نمیدونم چی باید بگم خیلی وحشتناکه تنها کمکی که میشه کرد اینه که دست به دستدتم بدیم و این موضوع رو پیگیری کنیم شاید برای ما اتفاق نیفته ولی کسایی هستن که زندگیشون تباه میشه و این وحشتناکه

 25. من بخاطر اینگونه طرز فکرهای ملتم همیشه مایه ننگم بوده که بگم ایرانیم آخه چقدر جهل و نادانی چقدر خرافات

  1. این قبیل کارها نه ربطی به ایرانی بودن داره نه عرب و ….
   من خودم رزیدنت زنانم،نمیخوام وارد مقوله پزشکیش بشم،ختنه زنان ۳ نوع داره،بریدن کلیتوریس هست گاه کامل با لابیاها وگاه خود کلیتوریس و با لابیاپلاستی که یک جراحی زیبایی هست متفاوت هست البته من با لابیاپلاستی هم موافق نیستم
   خودم مذهبی دو رگه ترک و کردم،یکی از دوستانم هم قربانی این عمل توحش آمیز بوده،اولا خوشبختانه به یمن توصیه های ائمه در شیعه این کار انجام نمیشه،ضمنا بیشترین آمار این عمل زشت در آفریقا هستش که نه عرب هستند ونه مسلمان،فکر میکنم درمقابله با این عمل مهمترین نقش رو خود گلتاب و گلتابها دارند،یعنی زنانیکه قربانی این کارنند،یادمون باشه که گلناب رو مادر و خاله هاش به ختنه گاه(قتله گاه)بردن نه اعراب واسلام و دولت و…
   پس اگه تو این زمانه که عصر ارتباطات و علم هست از فرهنگ سازی خود این زنان شروع کنند بهترین نتیجه رو خواهند گرفت،باید مادرها آگاه بشن،مطمئن باشید تا خودشون نخوان چیزی درست نمیشه

 26. متاسفم که خدا مارا در این کره وحشت آفرید
  بدن هر شخصی متعلق به خودش هست چه مرد چه زن و خودش باید در مورد بدنش تصمیم بگیره
  هر گونه دست کاری در بدن قطع عضو تجاوز به حقوق انسان محسوب می شه

  1. قطعا همینه.اصلا نمیفهمم یعنی چی اخه خنته خانومااصلا اینا ادمن ک این کارو میکنن.یه انسان باس ازاد باشه مگ چقد تو دنیا وقت داریم ک بیان این کارارو بکنن.ینی حرفشم خجالت اوره.بعدشم میل جنسی طبیعت انسانه و برای هرزنو مردی نیاز هست.

  1. هیچ موقه کارهای خداوآفریده هایش بی حکمت نیست اگه جایزنبودخدادرانسان قرارنمی داد،پس چنین کارزشتی گناه بزرگی است

  1. سلام قبول آداب و رسوم گذشتگان بدون تحقیق میشود این ازتون خواهش میکنم فقط با تحقیق دست به هر عملی بزنید ختنه کردن دختران یعنی از بین رفتن نسل و این گناه کبیره است اونهایی که انجام میدین از خدا فقط بترسید همین

 27. اون مادری که این کارو میکنه خودش تو بچگی ختنه شده و اصلا وقت نشده حس لذت جنسیو درک کنه
  و تا به امروز حسش نکرده ولی چون این دختر حس کرده و لذتشو فهمیده الان براش سخته و به همین دلیل مادره فک میکنه ایرادی پیش نمیاد اگه ختنه کنه….باید کسی که این کارو میکنه دستشو قطع کرد اینجوری شاید بفهمه گرفتن یه عضو حیاتی تو بدن چقدر دردناکه

 28. سلام
  من میخام یه تذکری به مونا خانم بدم البته معذرت میخام
  مونا جون تو مثل دختر من میمونی
  ولی این را بدون که تو در سن و سالی نیستی که خوب و بد را از هم تشخیص بدی
  مواظب باش که یهو یه تصمیمی نگیری که بعدها پشیمونی هیچ اثری نداره
  مونا جان هیچوقت فکر نکن که والدین بد فرزندشون را میخان ممکنه هرازچندگاهی یه مورد داشته باشیم که والدین هم نا آگاهانه دست به کار ناجور میزنند
  اما این موارد خیلی نادر هست پس از پدرو مادر خود دلگیر نشو
  بهر صورت اونا خیلی بهتر از تو از اجتماع اطلاع دارند
  مواظب باش با نا آگاهی خودتو تو این اجتماع گم نکنی که این اجتماع
  خیلی بی رحمه
  قربانت
  خدانگهدار

 29. سلام من یه دختر کوردم متولد ۷۱ همه خواهرای از خودم بزرگتر ختنه شدن و همه دخترای فامیل هم اما ازاز زمان ما یه کم اطلاعات بالاتر رفت

 30. سلام….
  این خراب شده اسم و رسم نداره ؟!بگید تو مملکت ابروشون بره بی شعورها!!!!!!!!هیچ غلطی برای ارتقای فرهنگی اینا نباید بشه واقعا،چیکار میکنن پس این سردمداران فرهنگی ما؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 31. سلام من ی دختر ۱۵ ساله هستم خستم از زندگی تو این سن از همه چی خستم تز خودم خانوادم. از همه چی به خدا دیگه حال و حوصله تی ندارم کارای که میگن انجام بدم من من اصلا از دکتر شدن یا معلم شدن و ای چیزا خوشم نمیاد میخوام آرایشگر بشم اما نمیشه خانوادم نمیزارن میخوام برم تز هر لحاظ تحریمم از خونه بیرون رفتن تحریم حمایت از خواننده مورد علاقه تحریم و……. خستم زندگیم پوچ امیدی ندارم میخوام با دوستم فرار کنم ولی کجا برم با چه پولی ولی دیگه نه تصمیم گرفتم میخوام وقتی به سن قانونی رسیدم همه چیزی که نیاز دارم جمع کنم برم ی جای دور با دوستم آرایشگاه مورد علاقم بزنم بهترین رندگی برای خودم اون درست کنم. همین بس……………………..

  1. وقتی به فرار از خونه فکر میکنی آینده ی زیبایی تو ذهنت میاد ولی در اصل با همچین کاری بزرگترین ضربرو به خودت میزنی و بعد که خدایی نکرده تجربه کردی میفهمی چه اشتباهی کردی با این فکرای کاملا بچگانه به زندگیت گند نزن رفتار پدرو مادرم به مرور با جلب اعتمادشون درست میشه

 32. سلام.
  واقعا برای مردم بیسواد کشورمون متاسفم.از لذت های جنسی(البته اغلب برای مردهاست تا زن ها)که بگذریم،خدا حس مادرشدن رو تو دخترها و زن ها آفریده و به نظرم هر زنی حق داره این حس رو تجربه کنه.هیچ کسی حق نداره این حس های خوب و دوست داشتنی رو از دخترا بگیره.
  درضمن از نظر من روابط جنسی چه با شوهر چه نامشروع برای زنان هیچ لذتی نداره.این لذت برای مردهاست.زنها فقط دردشو می کشن.(ببخشید اینو میگم ولی من نظرم اینه و خودم اینجوریم حالا بقیه رو نمیدونم.)
  واقعا متاسفم که یه سری آدم نادان و بی ایمان با کارهای احمقانشون باعث به فنا رفتن زندگی دیگران و حتی عزیزترین کسشون مثل دختراشون میشن.
  اللهم اشفع کل مریض
  گلتاب جان میدونم سخته و غیرقابل تحمل.ولی سعی کن از نعمات دیگه زندگیت لذت ببری.خیلی چیزها برای خوشی و شادی هست.ممنون که این نکات رو به برخی از مردم جاهل گوشزد کردی.
  یا حق.

 33. مهیار عزیز
  باسلام و خسته نباشید، دستت درد نکنه باور کن به جون خودم اولین و آخرین جواب درست و زیبایی بود که تا الان خوندم و شنیدم، خیلی بی ریا و خیلی صمیمانه و خیلی دوست داشتنی، مختصر و مفید جواب دادید، ممنون و متشکرم از اینکه وقت گذاشتید و برای من ناچیز احترام قائل شدید و منو موجود زنده فرض کردید و جواب دادید، ممنون

 34. چرا هیچ کسی به حقش راضی نیست
  شرح حالم که کامل شد رفتم اتاق عمل پیش دکتر که شرح حال بدمو گفتم که نه بیمار و نه مادرش از بارداری اطلاعی ندارن .
  شکایت اصلی دختر درد شدید شکم و کار نکردن شکم و ادرار نکردنش به مدت ۳ روز بود. دکتر مادرشو خواست و ازش پرسید که بچت که میگه ۶ ماهه منس نشده ، تو کاری نکردی؟
  مادره گفت که چند بار بردمش دکتر و گفتن طبیعیه و قرار بود فردا سونوگرافی انجام بدیم .
  دکتر گفت : چند تا بچه داری؟
  گفت : دو تا دختر
  دکتر گفت : پسر نداری؟
  گفت : نه
  دکتر گفت : شوهر داری و بالای سرت هست ؟
  گفت : دارم و آره
  دکتر گفت : خانوم دختر شما بارداره .
  مادره گفت چی؟ و دکتر دوباره جملشو تکرار کرد .
  مادره غش کرد .
  صندلی آوردیم و نشوندیمشو آب قند و ….
  بعد از اینکه حالش جا اومد دکتر ازش خواست که بره و ماجرا رو از دخترش بپرسه وگرنه مجبوریم حراست رو در جریان بذاریم .
  دست مادره رو گرفتم و یواش اوردمش سمت زایشگاه . اروم بهش گفتم جیغ و داد نکن و دعوا راه ننداز . خیلی اروم ازش بخواه که راستشو بهت بگه که جریان چی بوده .
  اون هم سرشو تکون داد که یعنی باشه .
  بچه ها هنوز به مهری نگفتن که حامله هست .
  برای مادره یه صندلی آوردم که دوباره پس نیفته .
  اومدو شروع کرد به سرزنش کردن دختره که من تو رو با خون دل بزرگ کردم و خونه مردم رخت شستمو چرا اینکارو با من کردیو چرا آبروی منو بردیو ….
  مهری هنوز هنگ کرده بود و هی میگفت مگه چی شده ؟ چی شده ؟ من چیکار کردم ؟
  مادر گفت : اینا میگن تو حامله ای . بگو با کی بودی ؟ کی اینکارو کرد ؟
  چشمهای مهری از جاش دراومده بود . بعد چند ثانیه بهت زدگی زد زیر گریه .
  مادره ازش خواست بگه کار کی بوده.
  مهری با ترس لرز به مادرش گفت : بگم مامان ؟
  مادرش هم سرشو تکون داد .
  مهری گفت : کار داداش بود .
  انگار یه سطل آب یخ ریختن رو سرم . احساس کردم دارم سکته میکنم
  یه لحظه یادم اومد که مادره گفته بود که دوتا دختر داره
  به مادره گفتم : مگه نگفتی دو تا دختر داری؟
  مادره گفت : اره
  به مهری گفتم : داداش کیه؟ جواب نداد و فقط مادرشو نگاه میکرد
  به مادره گفتم اون دخترت شوهر داره؟ سرش و به معنی اره تکون داد.
  رو به دختره کردم که منظور از داداش دامادته ؟ گفت : اره !!!!!!
  مادره باور نمیکرد . بهش میگفت مهری دروغ نگو . بگو کی بود ؟ من باور نمیکنم
  مهری با گریه قسم میخورد که کار دامادشه.چرا دنیا اینطوری شده، لطفا در صورت امکان جواب بدید

  1. جواب چی بدن داداش,ک بچه دختره یاپسر!
   از ادمای فاسداز این بیشتر انتظار نمیره زناشون توبغل مردای غریبن توخیابون,خودشونم به دیگران چشم دارن. اگه دین وایمان حالیشون بود نه وضع جامعه اینطور بودکه منه مجرداز ترس نمیتونم به اطرافم نگاه بندازم,نه وضع مردای بی غیرتمون این بود.توخودت وناراحت نکن زندگیتوبکن,اما یادمون باشه اخر همه منو شما مرگه ویک متر حاک,ومرگ از رگ گردن نزدیکتره

 35. باسلام و احترام خدمت تک تک دست اندرکاران این سایت و عزیزانی که عضو این سایت هستند و روی این خبر نظرات خودشان را گذاشته‌اند من خیلی دوست دارم که با یکی از این عزیزان که ختنه شده از نزدیک ملاقات داشته باشم یا کسانی که دختران را ختنه می کنند ملاقات کنم و از نزدیک برای من توضیح بدهند که این کار یعنی چه ، خیلی دوست دارم بدونم چکار می کنند، آن کسانی که ختنه می کنند آیا خودشان نیز ختنه شده‌اند، یا خودشان هنگام نزدیکی یعنی ارگاسم نمی شوند لطفاً راهنمایی ام کنید یا داخل این سایت بنویسید یا از طریق ایمیل شخصی برای من بفرستید. در پایان برای همه شما که از این نعمت برخوردار هستید یا از نعمت شما را محروم کرده‌اند را به خدا می سپارم و آرزو می کنم که همیشه شاد و خندان باشید و از زندگیتان لذت ببرید که وقت تنگ است به امید دیدار

 36. من خودم بچه کردستانم اصن همچی چیزی درست نیس .ما ک نداشتیم همچی چیزی.ولی خدا اون عوضیایی ک اینکارو میکنن رو لعنت کنه

 37. گلتاب جان، تاسف من رو هم بابت این اتفاق ناگوار، که ذهن و جسم شما رو اینچنین مخدوش و پریشان کرده بپذیرید.
  امیدوارم از دیگر لذتهایی که در زندگی دارید نهایت استفاده رو ببرید، و به خاطر از دست دادن این لذت، دست از زیباییهای دیگر زندگی نکشید.
  کسانی هستند که دو چشم، دو دست یا دو پا ندارند، اما مسیر موفقیت خودشون رو پیدا کرده و راه شادی و نشاط رو پیش گرفتن عزیزم.

  خدا خودش، یه جایی،این رنجی که بهت وارد شده، یه جور قشنگی جبران میکنه. طرف حسابت همیشه و فقط خدا باشه، ضرر نمیکنی…

 38. سلام
  دوستان وقتی ما که همه به یک زبان حرف میزنیم، در محیطی اینچنین کوچک و راحت، نمیتونیم حرفمون رو به هم بفهمانیم، و درک درستی از هم و اعتقادات هم نداریم، چطور میخوایم از دیگران این توقع رو داشته باشیم؟
  خواهشم از همه اینه که یه جوری حرف نزنیم، و متعصبانه راجع به هیچ قضیه ای، قضاوت نکنیم و نظر ندیم. چرا که ده سال آینده، ممکنه به نظری برسیم که الآن داریم به سخره میگیریمش. برای خود من اتفاق افتاده عزیزان.
  راستی، هر کسی که درست زندگی کنه، و در دوره ی خودش، با حسن نیت، تصمیم درستی بگیره که حتی برای یک موجود زنده مفید باشه، اون فرد، فرد نیکوکار و خوبیه. و از این دست انسانها کم نداریم. چه کوروش کبیر باشه، چه امام حسین علیه السلام باشه، چه پادشاهان و امامان و حتی انسانهای شریف گمنامی که در طول تاریخ کارهایی کرده اند، که فقط خداوند ناظر آن بوده و به خودش آفرین گفته از خلقت آنها.
  دوستی و انسانیت، عاطفه و احساسات انسانی، خنده های از ته دل، برخورداری از لذتهای درست، سلامتی و شادابی، ثروت و برکت، فرزندان موفق و شاد، آرزوی من برای تک تک شماست.
  با هم خوب باشیم، به هم احترام بذاریم، به بچه هامون هم این چیزا رو یاد بدیم و انسانیت رو براشون به ارث بذاریم.
  با خدا باش و پادشاهی کن
  بی خدا باش و هر چه خواهی کن…

 39. سلام
  من خیلی اهل فیلم و داستان و رمان هستم
  و تو خیلی از فیلمها و داستانها دیدم و خوندم که
  زنهای بدکاره را به عناوین مختلف وادار به اینکار کرده اند
  و از خدا آرزوشون اینه که یه مرد پیدا بشه و اونو نجات بده
  زمانی من با یکی از همین زنها آشنا شدم و تصمیم گرفتم
  مردانگی کنم و او را از این منجلاب نجات دهم و واقعا از جان و مال و کار
  مضایقه نکردم اما میدانی اون زن نامرد چه میکرد به من که میرسید
  میگفت واقعا تو خیلی مردی که مرا ازاین منجلاب نجات دادی
  اما از من که دور میشد با رفیقه هایش که قرار گذاشته بود میرفت
  و من چند سال سر کار بودم و فکر میکرم چه کار بزرگی انجام داده ام
  وقتی که از ماجرا مطلع شدم فهمیدم نامرد حشری چه کلاه گشادی سرم گذاشته
  واز آن به بعد فهمیدم این فیلم و داستانها چرت است و زنهائی که
  دنبال اینکار میروند در اثر شهوت زیاد است و هیچ کاری به احتیاج و
  وضع مالی و اجبار و این چیزها ندارد اینگونه زنها شهوت امانشان
  نمیدهد
  هستند زنهائی که شب تا صبح با مردها هستند و باز هم میخواهند
  و از اینکار سیر شدنی نیستند
  من به این نتیجه رسیده ام که برای اینگونه زنها دلسوزی نکنید
  خود کرده را تدبیر نیست
  متشکرم

 40. کاش نسل بشر در عرض یک ثانیه نابود بشه
  که این همه ناحقی،ظلم،بدبختی،پایمال شدن حق خیلیا و…از بین بزه.

 41. تاسف بارترین حقیقت در ای مورد اینه که این عمل توسط خود زنانی که دردشو تحمل کردن دوباره روی نسل بعد انجام میشه. مرد ها که اصلا درکی از این زجر ندارن ، ولی از زن ها واقعا انتظار دیگه ای میره. درنهایت این که برای کشورم متاسفم

  1. چرا براکشورت متاسفی خانم,امثال شمازیادن که تا تقی به توقی میخوره همین جمله رومیگن انگار فقط همینو یادگرفتن.ادمهایی از این دست حالابه سبکهای دیگه ک شاید کارشون زمین تا اسمون باخانواده گلتاب فرق کنه زیادن اینجا, چ ربطی به کشور داره اخه

 42. هر کشور یک تاریخ داره وکوروش هم جزتاریخ ایران !!کسی که به تارخش توهیین کنه به اصل ونسب وپیشینه خودش توهین کرده پس لطفا متوجه باشید چی میگید !؟

 43. در اسلام هیچ قانونی برای ختنه کردن زن وحود نداره.
  این کار ظلم به زنه.
  ظلم به انسانیته.
  این کار ارتجاء و بربریته.
  زن آیت مهر الهیست.از دامان زنه که مرد به معراج میره
  سخت گیری و تعصب خامیست
  تا جنینی کار خون آشامیست

 44. باسلام
  واقعا افسوس داره هنوز خیلی ها از دنیای حیوانیت خارج نشده‌اند، دنیا با این همه پیشرفت علم و دانش ، چرا باید این کار زشت هنوز در اقصی نقاط دنیا خصوصا در ایران انجام بشه، مگر خداوند نمی دونسته چه چیزی باید خلق کنه، اگر چیزی در بدن انسان اضافه بود حتما خودش می دونست این کار مثل اینه که یک نفر بیاد، گلبرگهای گل رو بکنه بعد بخواد بگه این گل باارزشتر شده مگه گل بدون گلبرگ هم داریم اصلا همه اجزای تشکیل دهنده یک گل باعث میشه که ما بتونیم گل باارزش و زیبایی رو داشته باشیم، حتی خارهای قایم شده در زیر گلبرگها هم نیازه که باشه، پس واقعا افسوس داره برای موجودی که اسمش رو گذاشته باشه انسان بعد این چنین کارهای زشتی رو بخواد انجام بده، بالا رو ببر، پایین رو بدوز، سرشو کج کن این چه کاریه، خوب اگر کسی این کارها رو انجام بده دیگه اون گل میشه گل مصنوعی، نه عطر داره نه خاصیت داره فقط جایی میشه که یک متخصص میتونه تخم رو برای بارور شدن در آنجا قرار بده تا نوزاد تا موقع تولد آنجا بزرگ بشه که حتی میشه در شکم یک مرد هم قرار داد یا حتی در رحم یک حیوان هم میشه قرارش داد

 45. جهل و نادانی تا کی گرفتن حق زندگی از یه إنسان تا کی افسوس فقط خدا کنه ما الان کاری نکنیم که از نظر خودمون درست باشه ولی درحقیقت یه جهالت یا فاجعه باشه

 46. با این وضعیت همچنان بعضی ها مدعی هستن اسلام بهترین و کامل ترین دینه و به حقوق زنان احترام میزاره. جدا این دین به درد خودشون میخوره.
  من صمیمانه با خانم گلتاب احساس همدردی میکنم و امیدوارم این اتفاق تلخ رو فراموش کنن تا زندگی بهتری داشته باشن.

  1. بله ک هنوز هم مدعی هستیم که اسلام نه تنها الان بلکه تا اخرین لحظه وجود بشر کامل ترین دین وبهترین دینه,اگه دین خدا برا زن که اون رومثل فرشته میدونه ارزش قایل نبود اطمینان داشته باش مثل دین های بی پایه واساس وتحریف شده دیگه اون رو فقط وسیله کسافد بازی یه عده مردای عوضی قرارشون میدادک بعد از اینکه کارشون باماها تموم شد مثل دستمال دستشویی بندازنمون دور,کاری ک زنهای ما با دستای خودشون دارن انجام میدن,من یه مسیحی بودم اما باتحقیق بسیار درمورد تمام ادیان الان با افتخار وغرور میگم من یه مسلمان وشیعه دوازده امامی هستم.دین اسلام هم از نظر برنامه مادی ومعنوی برا زندگی هم از نظر تمام علوم وهم از نظر طب اسلامی واقعااااااا بی نظیره,بی نظیر.من از زمانیکه با اسلام خداروشناختم دنیام کاملا تغییر کرده,شمام میتونید دوستان دنیاتون روتغیر بدین,من دوتا دنیای کاملا متفاوت رو چشیدم دنیای باخدا ودین زیبای اسلام واقعا بی نظیره,واون دنیام فوق العاده مزخرف وبی روح,شاید اون وقتا فکر میکردم خوشبختم اما همش جای یه چیز تو زندگیم خالی بودک الان دارمش,مسلمونا قدر دینتون روبدونید,خیلی براما زنها ارزش قایله,التماس تفکر

  2. کسی مدعی نیست اسلام بهترین دینه. مطمئن هستیم که کاملترین و بهترین دینه.
   حقوق زن رو اگه امثال شما تعریف کنید که شامل هرزگی و … میشه که اسلام هرگز رعایتش نمیکنه.
   ولی حقوق زن را آفریدگار زن تعیین میکنه نه چهار مغز الکلی هرزه.
   پس فکر کردی این دین به درد شما میخوره که از هفت دولت آزاد و ذات جنگلی داری؟؟

   1. داداش علیزاد این اطلاعاتت رو از کجا اوردی ب ماهم بگو میخوام بلد باشم ایول خیلی باحال جواب دادی ب همه,خیلی خوشم اومد کتاب برا اطلاعات زیاد شدن داشتی معرفی کن

   2. شما نمود کاملی از قشر جاهل جامعه ایران هستی. کسایی که فکر میکنن حق دارن اعتقاد خودشون رو بر روی دیگران اجرا کنن.

 47. واقعا که!با این کار اونا اون دختر هیچ لذتی از رابطه جنسی نمیبره و از اون لحاظ شوهرش هم به هیچ دردی نمی خوره و هر دو طرف هم از زندگی زناشویی خسته میشن

 48. سلام.اگه از آدرس واسم و نشون اینجورافرادکه کارشون ختنه دختران هست،مطلع هستید،اطلاع رسانی کنید تاشدیدن برخورد شود.

 49. اینقد ختنه اقایون روهم میگید دوست دارید نکنیدواجب نیست که مستحبه,مردم واجبشون رو انجام نمیدن اما مستحب روخوب انجام میدن,اما اگه ختنه نشید خییییلی زشت وبدترکیبه خدایش ادم ترسش میگیره,من بچم پسره وقت تعویض پوشکش چشام ومیبندم ایششش

 50. چرا پیام منو پاک کردید، چی باید بنویسم تا خوشتون بیاد که بزارید باشه، اینجا هم سانسور و سلیقه
  افسوسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس

 51. با سلام
  در خصوص ختنه دختران:
  این زمان های قدیم بود الان هیچ دختری در مناطق ما که قبلا دختران را ختنه میکردند ختنه نمی شوند‌.
  ولی در خصوص ختنه ی مردان این سنت پیامبر است.

  1. سنت پیامبر کدومه!؟چرا الکی هر رسم مذخرفیو که میخواین باب بشه به
   سنت پیامبر ربط میدین؟

   1. ایشون درست میگن. ختنه مردان سنت پیامبر هست (ختنه کردن از نظر اسلام واجب است و اگر این کار انجام نشد بعد از بلوغ بر خود فرزند واجب است این کار را انجام دهد و اگر غیر مسلمانی که ختنه نشده است اسلام آورد، بر او واجب است این کار را انجام دهد.(تحریر الوسیله، ج۳، ص۵۵۲)

 52. حالا که بحث کوروش اینجاهم هست بگم که کوروش یه پادشاه خوبی بوده قبول اما دلیل نمیشه اینقدر بزرگش کنیم, کاری که شبکه های ماهواره ای دارن انجام میدن,بعضیازبونم لال دیگه کردنش خدا من چند وقت پیش دیدم یه دختره خاک برسر تاداخل یه مغازه تابلوش رو دید نشست بهش سجده کرد,حالا عمرا اینقد سن کرده تاحالایبار براخدا سجده کرده باشه ها,بعضیا تا این حد بی جنبن,یه پادشاه خوب بود همه جا ازش با همین اسم یاد کنید وحرف بزنید اینقدر مقدس کردنش براچیه اخه

  1. درود به انصاف تو واقعا ای کاش همه ایرانی ها اینجوری بودیم. واقعا شورشو در آوردند مگر کوروش پیغمیره

   1. از کجا میدونی که کورش پیمغبر نیست؟
    کسانی که متخصص هستند میگن پیغمبره. حالا چهارتا بیسواد یا حسود قبول کنند یا نه فرقی نمیکنه.

  2. اینکه دو ماه تموم خودمونو جرواجر کنیم واسه کسایی ک فرهنگ دین اصالتمونو ازمون گرفتن بی جنبگی نیس ولی افتخار ب پادشاهی ک هنوز هم عادل ترین پادشاه در تموم دورانهاست بی جنبگیه!؟

   1. واسه کی خودتوجرواجر کردی مگه؟افتخار فرق میکنه تا خداکردنش,واقعا متاسفم میون یه مشت کم سواد زندگی میکنم که هنو نمیدونن کدوم کلمه روکجا بکارببرن

   2. دختر پارسی من اطمینان دارم که تو وامثال تو هیچوقت دو ماه برا امام حسین وخانوادش خودتون روجر واجر نکردین,میدونیدچرا,چون عزیزم این کار عشق وعرضه ولیاقت میخواد ک هر بی سر وبی پایی نداره,وگرنه که نمیومدیم این دنیا برا ازمودن,هممون فردوس جامون بود.ب نظر من یه عده ک لیاقت پیدا نکردن, امام حسین وافرادبزرگی مثل ایشون رودرک کنن وازعشق زیاد بهشون تو این غم شریک باشن دارن به باعرضه ها حسادت وحشتناک میکنن.به قول معروف تا کور شود هر آنکه نتواند دید.

   3. پارسی جان میشه بگی اگه این کوروش خان خیلی خوب وعادل وباحال وبیست بودن پس چراهیچ یک از شاعرهای سرشناس ایران داخل اشعار وکتابهاشون مثل سعدی وحافظ ومولانا و…هیچ حرفی از این جناب خان نزدن,میخوای به کیخسرو اشاره کنی که اون باباوننش وهمه ابا واجدادش کسای دیگه ای هستن,وزمین تا اسمون با کوروش فرق دارن.چرا انگلیس وامریکا دارن کوروش رو برامون بزرگ میکنن.چرا شماها اینقد خرین ک مثل کبک سرتون زیر برفه,ماها چ گناهی کردیم ک بایه مشت دال واحمق وسبک مغز مثل شماهموطنیم!!!!!؟؟واینکه چرند نگو فرهنگ واصالتمونو ازمون گرفتن چرا وقتی مغولابهمون حمله کردن وپیروز هم شدن دینشون روماتاثیر نذاشت وخیلی کشورهای دیگه

   4. حدیثی از حضرت علی هست که میگه، « وقتی دهان کسی باز میشه شخصیتش ازش هویدا میشه»
    از حرفهای « آغای گابون» میشه فهمید که القاب «دال،احمق، سبک‌مغز، خر، کبک» افتخارات خودش هست.

    اولا: کورش کبیر خودش بزرگ هست و نیازی به بزرگ کردن نداره. منتها علم و آگاهی داره بیشتر میشه و مجهولات کشف میشه

    ثانیا: حرف از خودت بزن، نه حرفهایی که امثال حسن عباسی و جامد زمانی و … از خودشون منتشر کردند رو قرقره کنی

    ثالثا : سعدی و حافظ میدونستند که چرا فردوسی به جرم « مدح مجوس» که فقط شامل دو حکومت پیش از اسلام بود، تکفیر شد و اونها حواسشون جمع بود.

    رابعا : انگلیس و آمریکا همونهایی هستند که وهابیت و داعش رو ساختند که دشمن آثار باستانی هستند نه طرفدارش.

    خامسا : لابد علامه طباطبایی، مکارم شیرازی، ابوالکلام آزاد و … مأمور انگلیس و آمریکا بودند؟

   5. اقای علیزاد شما حالا کدوم طرفین من ک متوجه نشدم,ضمنا جناب طباطبایی هیچوقت نگفتن صددرصد کوروش پیامبر یا ذوالقرنین قرانه,ایشون اسکندر رو به دلایلی کاملا رد کردن اما کوروش رونه رد کردن نه تایید کردن,باتوجه ب متن منشور کوروش عرض میکنم چون نشون میده ایشون علاوه برخدای یکتا خدایان سنگی زمین مردوک اکد روهم پرستش میکردن وقبول داشتن که این حرف مخالف حرفه قرانه یا منشور برا کوروش نبوده ک اینها رو توش نوشتن

   6. ۱. اسم پارسی رو روی خودت نزار. پارس نام قومیه که پارسایی رو افتخار خودشون میدونستند و هیچوقت بی دین و ایمان نبودند و هر حکومتی داشتند دینگرا بود.

    ۲. اینکه خودتو ۲ ماه جرواجر کردی یا کل ۱۲ ماه خودت میدونی. حالا اینکه چه اصالتی داشتی که امام حسین ازت گرفته باشه جای فکر داره. تا جایی که زندگی امام حسین نشون میده، « مبارزه به ذلت» رسالتش بوده که شاید فرهنگ و اصالتت همین ذلت بوده که برات متأسفم.

    ۳. قرآن به این نمط که تو خوانی ببری آبروی مسلمانی. کسانی مثل تو وقتی طرفداری کورش کبیر رو بکنند، برای ایشان هم ننگ میشه. تصور کن چندتا دیوونه بیان بگن ما طرفدار فلانی هستیم!!!

  3. به خاطر جهالت و حماقت بقیه چرا شما اسم کوروشو بد میکنین؟خود کوروش که نیومده بگه به من سجده کنین!
   شما اگه تاریخ رو مطالعه کرده باشین و وضعیت مملکت رو با وضعیت الان مقایسه کنین میبینین که چه موقع وضعمون بهتر بوده!
   نمیگم کوروش بهترینه اما حداقل در اون زمان هیچ کس جرءات نداشت غلژ اضافی بکنه به همه شکایات رسیدگی‌ میشد فرهنگ مردم اینقد بالا بود که جرمو جنایت خیلی کم بود!
   لطفا به خاطر حماقت و جهالت و نادانی بعضیا برچسب ننگ‌ به تاریخ و یک شخصی که خیلی سال پیش مرده نزنین!
   حالا بحث کوروش به جدا!
   من خودمم خوزستانی هستم شوکه شدم که همچین چیزی تو این زمان هم اتفاق افتاده!
   فکر میکردم که این رسمای مذخرف و چرند برداشته شده!
   واقعا مایه ی خجالته!واقعا عقل همچین آدمایی که فکر میکنن با ختنه کردن زنا از خراب شدنشون جلوگیری میشه چجوری کار میکنه!؟؟
   کسی که بتونه شهوتشو کنترل کنه به خرابی کشیده نمیشه!اصلا چه ربطی داره اینکه میان جنس زن رو ناقص میکنن!چرا همیشه به دنبال یه بهونه واسه زور گفتن به جنس زن هستن؟چرا خانواده ی گلتاب خانم با اینکه خودشونم اون زجرو کشیدن باز این بلارو سر بقیه میارن؟اه اعصابم بهم ریخت!
   اگه دولت از بازپخش و گسترش این خبرا جلوگیری نکنه و در این موارد به مردم اطلاع رسانی کنه،اگه دولت آگاهی مردمو ببره بالا چرا باید همچین اتفاقاتی بیوفته؟حرف من به مقامات بالای کشوره!واقعا خجالت نمیکشین توی مملکتتون همچین اتفاقی داره میوفته؟
   اتفاقا ممکنه با این عمل آدم به خاطر زجری که کشیده به جنون برسه و به سمت کثیف کاری کشیده بشه چون از زندگیش سیر میشه!

   1. حرفات چه ربطی داره دوست عزیز,خودت سوال میکنی خودت جواب میدی,خب اقاشهاب هم حرف تورو به یه شکل دیگه زد,شمام اگه تاریخ ونگاه کنین میبینین هر وقت وهرجا مردم از غرب الگو برداری کردن مابدبخت شدیم فساد زیادشد,دزدی زیاد,وخیلی چیزای دیگه,کشور روادم فضایی ها تشکیل نمیدن من وشما وامثال ما,ما انسان باشیم بچه هامون روخوب تربیت کنیم عاقل باشیم سر مسایل کشورمون همچی درست میشه.اما تا ماهواره خونمون هست ادم نمیشیم وبچه هامون هم حیوانتر از نسل قبل میشن.بای

  4. مسلمه که شبکه‌های ماهواره‌ای مغرض هستند و اکثرا علیرغم وطن وطن کردن، هیچ علاقه‌ای به وطن ندارند و عاشق (یا نوکر) غرب هستند.
   برای نمونه شبکه بی‌بی‌سی و صدای آمریکا زمانی بشدت وطنپرستی میکردند و چهار روز بعد ملجأ تجزیه‌طلبان شدند.
   زمانی هم رادیو اسراییل، برای شروع برنامه آهنگ «ای ایران» پخش میکرد و چند وقت بعد شروع کرد از تجزیه‌طلبها طرفداری کنه و باعث شد خود شنوندگان ازش انتقاد کنند.

   ولی اینها دلیل نمیشه اگه دشمن مدح پدرم را گفت، من پدرم را تحقیر کنم.

 53. ایرج خان وجنابای دیگه از خنده ترکیدم وقتی میگی حافظ وسعدی برچسبن اماکوروش صغیر اصله,هاهاهاها,داداش چیز میز زدی یا ن کلا خرابی؟!کوروش چیه خوب داره که باید الگو باشه,فتح نمیدونم فلان سرزمین که وظیفش بود,خونریزی نکرد چون حتما نیازی نبوده وگرنه شاها جایی نمیخوابن از زیرشون اب بره وخیس بشن,عرفان خان,والا ما استادامون از همه عوضی تر بودن البته۸۰درصد استادا عوضی تشریف دارن,میدونی چرا خیلی سادست چون الگوشون کوروش جون بوده,من وخیلی از دوروبریام واقعا دلمون به حال یه احمقایی که کوروش صغیر وبراشون کردن کبیر میسوزه بیچاره ها چقد بد بختین اخه چقد راحت خر میشین,ههههههههههه

 54. کسانیکه ازجاهای دیگه رونده شدن ومونده فرارکردن پناه آوردن به ایران چون میدونن خودشون بی اصل ونصب هستن وپدرومادروجدوآباددرست حسابی ندارن وکاملا عین بچه های سرراهی میمون که معلوم نیست ازکجاوچه راهی اومدن… تاایرانیان اصیل ازاصالتشون وپادشاهان بزرگ وتاریخ وتمدن بزرگترین امپراتوریشون صحبت میکنن چون حرفی ندارن برای زدن درعوض میترکن وهمه جاشون میسوزه چون زخمشون دهن بازمیکنه…بریداول دهنتو آب بکشیدوغسل کنیدبعداسم بزرگان فرهنگ وتمدن روبیارید.این بزرگان توی دوران قرن وحشی اینطورمتمدن بودن.زنده بادایران وایرانی واقعی ومرده بادهرچی بی اصل ونصبه دشمن

  1. توباخودت درگیریا تب چند درجه سانتی گراده؟راستی هیچ کس در دنیا خوب چشم کورتو باز کن هیچکس در دنیا نمیتونه ادعا کنه من ایرانی اصلم یا انگلیسی اصل یا هرجای دیگه,اطمینان داشته باش ک حتما چندتا ریشه دیگه هم داری,پس قمپز در نکن,اوکی حال بهم زن

   1. از اسمت پیداست چرا آشفته شدی.
    ایشون میخواست مستقیما نگه اکثر کسانی که اینجا پاچه‌ی کورش کبیر رو میگیرن از اورخون و آلتای مغولستان گله گله وارد ایران شدند و ۹۰۰ سال حکومت فلاکت‌بار به این مردم ساده تحمیل کردند. به کنایه گفت اصالت.

    مهاجران مغولستان، هرجا مردم نجیب دیدند، آویزون شده و دیگر به زادگاهشون بازنگشتند. راستی میدونی که در زبان سنسکریت آریا بمعنی «نجیب» هست دیگه؟ شنیدی که چند میلیون نفر بعد از جنگ جهانی از ترکیه به آلمان رفتند و دیگه حاضر نشدند برگردند؟؟

 55. اصل ختنه این نیست که اینا انجام میدن اینا زن رو مثله میکنن و ناقص از روی تعصب. اصل اینه که زایده کلاهک مانند روی کلیتوریس برداشته شه چون دقیقا حکم همون پوست اضافه در مردان رو داره که دسترسی به کلیتوریس راحت تر بشه اگه کلیتوریس رو بردارن که زن دیگه هیچچچچ ،اونی که اسلام گفته چیز دیگست اندازه یه سر انگشت هم نمیشه فقط دسترسی به کلیتوریس رو بهتر میکنه.

 56. تمام پیامها را خوندم
  بعضی پیامها را میخوندم
  از اینکه یه ایرانی ام خجالت زده شدم اینقدر که افکار بعضی ها چندش آوره ,
  به یزدان که گر ما خرد داشتیم
  کجا این سرانجام بد داشتیم
  این جامعه پر از افراد و افکار روانپریش و روانیه

  1. واقعا ما فرهنگمون خیلیارو بدبخت کردیم. من خودم یه اشتباه از گذشته ام دارم که هنوزم ادامه دارد

  1. واقعا اطلاعاتت در حد پیش دبستانیه اون که عمل تنگ کردن واژن و برداشتن پوست اضافه جهت زیبایی و اینکه جلوگیری بشه از تجمع باکتری و بیماری زیر نظر پزشک.ختنه برداشتن کلیتوریس و دوختن لبه های پایین اون به همه که خودش باعث عفونت میشه.این کجاش شبیه لابیا پلاستیه؟؟

 57. در حالیکه در اسلام داریم اگر چنانچه پدری برای تنبیه فرزند بگونه ای به پشت دست او زد که قرمز گردد .در پیشگاه خداوند میبایستی جوابگو باشد چگونه میتوان این عمل را به راهی تایید شده از نظر اسلام نسبت داد

 58. وای خدا اخه تا کی باید این همه ظلم وجود داشته باشه): اوناییم که میگن ختنه کردن دخترا دروغه،دروغ نیست من وقتی کلاس چهارم بوم تومدرسه مون پیچیده بود که مدیر مدرسه تو بچگی ختنه شده و خودشم اعتراف کرد..درسته که خودارضایی گناهه ولی مردم باید یاد بگیرن که خودشون کنترل کنن و پاکدامنیشونو حفظ کنن،خیلی ناراحتم برای اون دخترا چون برای همیشه از مرد و رابطه ی جنسی هراس دارن…):

  1. عاقا یه سوال:
   واقعا اگه لبهای واژن بریده بشه زن از راههای دیگه نمیتونه لذت جنسی ببره؟
   خد اییش یکی توضیح درست و درمون بده ببینیم اصن حرفهای گلاب چقدر درسته.

 59. لعنت خدا بر پدر مادر گلتاب. شاید بگی نفرین نکنید به هر حال خانواده هستند و.. اما کار آنها ادامه رسومی خرافی و بها دادن به آن است که معلوم نیست نصیب چند دختر بیچاره دیگه ای شود.
  خدمت آون آقائی که میگه کوروش… کیه؟ حافظ و سعدی و مولانا.. باید بگم بی سوادی و عدم داشتن مطالعه و آگاهی در یک مورد علت نبود و نقض آن نیست. کسانی که دختران را ختنه میکنند نیز همانگونه استدلال میکنند. از توضیحات شما در مورد کوروش میتوان فهمید چه طرز فکری دارید و حافظ و سعدی و… فقط یه برچسب است برای توجیه.
  و در مورد کسی که گفته بود اضافی را بر میدارن و
  اصلا طوری نیست باید بگویم آقا محترم اول از همه به نحوه آفرینش خدا آگه ایرادی داری به خودش بگو بجای دخالت و درست کردن عیوب. دوما آگه اینجوریه که باید نصف جنابعالی رو میبریدن مینداختن دور. خواهشا در مورد این موضوع کاملاً دخترانه آقایونی که چتر حمایتی نیستند نظر ندهند

 60. سلام من خوزستانی هستم وتقریبا تمام زنایی که میشناسم وقدیمی هستن اینکارو کردن زیر۱۰سالگی، چون یه خرافاتی بود که میگفتن اب خوردن از دستشون حرام ونجسن
  بعدم اینکه انجایی که زندگی میکردن زود ازدواج میکردن وهم پسرها وهم دخترها درمورد ختنه شدن حرفایی میشندین ومیدونستن باید انجام بدن وگرنه بقیه مسخرشون میکردن یعنی تقریبا همه میفهمیدن که فلانی ختنه هست یانه ناچار بودن انجام بدن
  البته عزیزان الانم این کار انجام میدن و عمل زیبایی محسوب میشه وفک کنم بهش لابیاپلاستی میگن وهزینه زیادی هم داره نزدیک ۱میلیون
  ینکه چه کسی وتو چه محیط وبهداشتی انجام بشه مهمه وگرنه همه متخصصا گفتن این گوشتا یه زائده اضافیه و کوچیک کردنش اصلا رو میل جنسی تاثیری نداره اتفاقا باعث کاهش بیماری های عفونی میشه چون محل اصلی رشد قارچ وباکتری هستن
  واسه اطلاعات بیشتر میتونین سرچ کنین

 61. سپهر خان میشه بگی میراث کثیف عربا یعنی چی؟!تو ایران با انواع واقسام زبانها روداریم که زبان عرب هم جزش هستن,خداییش شماها توخانواده بزرگ شدین که اینقد نفهم وبی ادب تشریف دارین که حرف زدن هم بلد نیستی,من کاملا مخالف این طرز فکر هستم اما یه واقعیتی تودنیا هست اینکه فارس های ایرانی از همه مردم جهان البته نه همشون یه عده خاصیشون,واقعا نادا واز عربهای دوران جاهلیت,الان بدترن,میدونم حقیقت مثل اخر خیار تلخه اما حقیقته,من خودم فارسم اما این حرف وکاملا تایید میکنم,مثالش تویی,درضمن هویت زن با فسادش و با گذاشتن همه زیباییاش توعموم از بین میره,خانما خودشونو مثل فروشگاه برا شوهرای مردم تو دید قرار میدن,از بس که توخانواده کمبود دارن وبااین کارکمبودشون رومیخوان جبران کنن

  1. من موافقم با قسمتی از نظرت.واقعا این خیلی خنده داره که از میراث صحبت میشه.عقل و اختیار و علم و تکنولوژی همه در اختیار انسان قرار داره تا انتخاب کنه درست رو از نادرست.میراث اعراب دیگه چه کشکیه.بگین به من تو اون منطقه ی که این اتفاق میفته هیچ جوونی یا جونمردی نیست تا جلوی این کارو بکنه و اعتراض کنه یعنی اونجا موبایل و اینترنت یا کتاب نیست که بخونن و اگاه بشن؟اگه جواب منفیه پس باید بگم که صحبت از میراث اعراب کردن هم اشتباس چون قطعا اونجا به هیچ اوصولی پایبند نیستن چون هیچ اگاهی و کشش مغزی ندارن!

 62. اینم میراث کثیفی هست که از اعراب ۱۰۰ سال پیش واسه ما مونده..هویت زن بودن رو با اینکار از یه انسان میگیرن

 63. این جور ادما کفر نعمت می کنند و دارند تو کار خدا دخالت می کنند خداوند همه انها را نیست ونابود کند

 64. بله بود ولی خوشبختانه الان دیگه خیلی کم شده خود من یکی از این قربانیان هستم دو کودکی ختنه شدم خودم یادم نیست فقط میدانم هیچ وقت حس جنسی نداشتم والان هم سه ساله ازدواج کردم حتی یه بار هم أرضا نشدم أصلا نمی دونم چی هست هیچ حسی هم به الت تناسلیم ندارم و نداشتم وحشتناکه واقعا

 65. چه چرت وپرت از کجا معلوم نوشته هادرست باشه وتخیلی نباشه,ااصلا امکان نداره این چیزا,بعضیا که برا خودشون چشم وبستن وگوش ودهنو وا کردن لطفا چرند ننویسن,اخه شماها چی از کوروش میدونین,چقد خنده داره حرفاتون که میگید کوروش که اینمه فرهنگ گذاشته,عزیزم میشه جز منشور کوروش چیز دیگه ای ازش بگی من برم تحقیق کنم درست باشه,کوروش خودش طبق تاریخ با مادر وخواهراش وزنای مردم رابطه برقرار میکرد,مادرش زنش بوده,این احمق بازیا رو میگید فرهنگ کوروش,کوروش خره کیه یه مشت احمق بزرگش کردین,چرا یکم از بزرگای ایران سعدی,حافظ مولوی ابن سینا زکریای رازی نمیگید

  1. عزیزم کلاس چندی تو؟دانشگاه رفتی؟اگه رفتی که به نظر میاد نرفتی قطعا درس تاریخ تمدن و یا تاریخ تحلیلی و یا دروسی مرتبط با تاریخ رو باس پاس میکردی .خیلی سادس از استادت بپرس کوروش کی بوده پدرش کی بوده مادرش حتی پدر بزرگش رو هم برات میگه که چه اشخاصی بودن و چطور زندگی کردن.جنگ بابل رو بخون دربارش تحقیق کن هیچ خونی ریخته نشد هیچ تجاوزی صورت نگرفت.اخه اگه تو کوروش رو قبول نداری کی و میخوای قبول کنی .تاریخ خود گواه همه چیزه.

   1. توچقد میای اینجا سرمیزنی که همش اسم تو ونظرای مزخرفته اخه,کاری, باری, خوابی, چیزی نداری مرد هم مگه اینقد چانه میزنه

  2. جواب توهینت ب کوروش همین بس ک در مقام پیامبری بوده و اسمشم تو قرآن هست لازم نیست همه جا نظر بدیا

 66. اگاه سازی مردم در این زمینه وظیفه دولت و مسئولین وزارت بهداشت هست. نمیدانم چرا انجام نمیدهند. این بنده خدا جز کتک خوردن‌کاری ازش بر نمیاد. شما هم باید یقه دولت رو بگیرید. مثلا چرا تا حالا یک برنامه هم در این مورد از تلوزیون پخش نشده. یا چرا اجازه چاپ مصاحبه دقبلی این خانم رو ندادند. نکنه یه عده ای از اخوندا این رو واقعا سنت پیامبر میدونند که این گونه با اون برخورد میکنند.

 67. درضمن عمل زیبایی کلیتوریس ک بعضی خانمها انجام میدن زمین تا اسمون با ختنه فرق داره.. لطفا مقایسه نکنید

 68. امیدوارم با کمک وزارت پزشکی و ارشاد جلو این اعمال زشت و ناپسند گرفته بشه… میتونن قانونی بذارن ک اگ خانواده ای یا دکتری این کارو کنه زندانی و حکم قضایی بش میخوره

 69. خدایا تنم لرزید … من شنیده بودم تو عربا این انجام میشه… اما واقعا دردناکه ک زنی از لذات محروم بشه.. تعجب میکنم هنوز بعضی افراد میان میگن چون زنا پوششون خرابه بهتره ختنه بشن .. یا یکی میاد میگ کدوم منبع اسلامی گفته خوبه… شما ک اون منبع رو خوندی تو قرانم اومده… یکی رفته شعر چاپ کرده واقعا ک… متاسفم بخاطر بدشانسی این خانم و اونایی ک گرفتار چنین اتفاقاتی میشن

  1. سلام.ببخشید من عرب هستم و اهل اهوازم فامیلای من تو کل خوزستان هستن حتی یه مورد ختنه هم اتفاق نیفتاده که من ببینم یا بشنوم یا اینکه بگن از قبل این اتفاق افتاده .اولین بار که شنیدم همینجا بوده که خوندم دختری ختنه شده!!!!!!!!!!!! خیلی متاسفم که این اتفاق تو ایران افتاده و کسایی هم هستن که میان و نظر موافق میزارن.

  2. خودت فهمیدی چی نوشتی؟
   تو قرآن چی اومده؟
   کدوم یکی رفته شعر چاپ کرده؟
   امان از این قرصهای جدید

 70. سلام دوستان جدا متاسفم من باشم شکایت تمام اون دکترها ک ذاین عمل انجام میدن شکایت کرده و بدادگاه میکشونم

 71. دختر اگه میله جنسی نداشته باشه ک ازدواجم نمیکنه هر ادمی باید میله جنسی داشته باشه اخه شما چقد عقب افتاده اید نکنه مخایید دخترو بدونه میله جنسی ازدواج بدین بعد هم رفت خونه بخت شوهرش بره طرفش دختره فرار کنه بعد بدونه خاسته دختره رابطه جنسی بر قرار بشه اون موقع همه باید بگیم شوهرش ب زنش تجاوز کرده …..بی عقلا

  1. واقعا موافق نزدیکی با کسی که هیچ حسی جنسی نداشته باشه یه جور تجاوز به حساب میاد حتی از همسرش هم باشه.

 72. البته من درمورد ختنه که زیاد شنیدم مثلا تو شهر ما.ایلام. ی مطب و دکتر متخصصی هست ک برای زیبایی هر زنی رو ک خودش مایل باشه میاد ختنه میکنه کاملا بهداشتی فقط ی قسمت کوچیک اضافشو ورمیداره .فامیل ما انجام داده ی ۱۰ ساله هیییچ نوع بیماری هم نگرفته راضیم هست میل جنسیشم سرجاشه .دیگه ن با زوره ن کتک هر کی خودش دوس داش برا زیبایی اون قسمت انجام میده

  1. اون که فامیلتون انجام داده یه جور جراحیه زیباییه.اینکه این خانم گفتن خیلییی فرق داره و تقریبا تمام الت تناسلی زن بریده میشه .که خیلی خطرناکه

   1. چی میگی بابا مگه میشه الت تناسلی زن رو برداشت,چرند نگو براخودت,اگه بردارن ادم ازکجابدونه طرف دختره

  2. سلام.اون چیزی شما بهش اشاره کردین و مثال هم زدین ختنه محسوب نمیشه او یه جور عمل زیبایی زیر نظر پزشک متخصص هست مثل کشیدن پوست و یا اورتودنسی دندون یا عمل برداشتن چربی شکم.ختنه در اینجا دقیقا به معنیه برداشتن ناحیه تحریک پذیر یا نقطه حساس هست! ختنه تو پسرها دقیقا بر عکس هست پزشک متخصص با تمام امکانات موجود و بهداشتی پوست اضافی که قسمت سر تو الت تناسلی پسر بچه هست رو برمیداره که این کار شاید باعث لذت و تحریک پذیری بیشتر در اینده برای شخص ختنه شده میشه.معذرت که طولانی شد.

   1. دوست عزیز لطفا اگر اطلاعات موثق علمی ندارید توصیه الکی نفرمایید. ابتدا در مورد ختنه پسرها مطالعه کنید بعد اظهار نظر.
    متاسفانه چون ختنه پسرها ریشه دینی داره همیشه برای توجیه این کار غلط از فواید شاید بسیار اندک و مسخره اون سخن گفته شده تا مبادا دین زیر سوال بره.
    در صورتی که علم پزشکی امروز با وجود فشارهای دینی بخصوص یهودیت نهایتا اعلام کرده مضرات این کار بخصوص مضرات روانی این کار بسیار بیشتر از فوایدش هست و انتخاب رو بر اساس فاکتورهای دیگه غیر علمی یه جورایی توجیه کرده!
    حتما نظر دکتر هلاکویی رو در مورد ختنه پیدا کنید و گوش بدید چون فارغ از دین نظر میدن!

   2. دانشمندی بزرگتر از دکتر مغولی و هلاکویی و کوپلای‌خانی تو عمرت ندیدی؟
    کی اونو قبول داره؟ یارو رفته دو تا کتاب از غربیها خونده اومده باهاش دکان باز کرده. ۵۰ دلار پول بدید براتون سخنرانی کنه.

    البته برای امثال تو همون خوبه. مشغول باش.

   3. عزیز دل من بیماری اچ پی وی اوی کسی ک ختنه نشده خطرناک تر از کسیه ک ختنه شده فوایدش از نظر علمی اثبات شده من درسشو خوندم میدونم لطفا خرف الکی نزن

  3. تو همون خرابشده ای که هستی بمون و از خدمات پزشکی شهرستانتون هم استفاده کن. سوار اتوبوس نشی راه بیوفتی بیای تهران

   1. ته‌ران کجا هست؟
    منظورت شهرنو و حومه است دیگه؟
    البته توی تاریخ اومده، یک شهرری بود که از دهاتهای بالایی برای راهزنی و کفن‌دزدی بهش مهاجرت میکردند که این دهاتها بعدا طهران نامیده شد.
    وقتی هم که قبیله‌ی قاجار طهران رو پایتخت اعلام کرد، هرکس از غار و جنگل و کوه و بیابون فرار کرد، در تهران ساکن شد و الآن نوه و نتیجه‌هاشون خودشون رو « بچه تهران» میدونن و شهرنشین‌ها رو شهرستانی!!

 73. پناه بر خدا من خودم خوزستانی هستم ولی تو عمرم همچین چیزی نشنیده بودم آخه دختر و ختنه؟؟
  واقعا دارم شاخ در میارم!!!!!!!!!!!!!!

 74. سلام واقعا خاک بر سر جاهلیت . من خودم اصلا نمیدونم دختر ختنه میشه اصلا نمیدونم معنی ای کار چیه.. ای کاش دولت شرایط ازدواج رو برا جوونا فراهم میکرد تا ما جوونا بتوانیم زودتر به آرامش. و لذت برسیم.

 75. اینم یه جور نعمته ک خدا داده بستگی ب نحو استفادش داره مث همه چیزای دیگه خدا این نعمتو داده خودشم چیزی میدونسته ک اینکارو کرده و هیچ چیز درباره ختنه دختران وجود نداره بازم میگم ختنه دختران باعث خیلی از بیماری هایی ک خانم گفتن میشه و یه عمر حسرت ک هیچوقت تجربه نمیکنی همچین چیزیو چی بگم والا خیلی ناراحت شدم همچین چیزیو دیدم و اونی ک گفته بود خوب کردن و فلان شما خودت درستکاری ک همچین حرفیو زدی؟؟؟؟؟هیچکس نمیتونه ندیده قضاوت کسی رو بکنه قصد توهین نداشتم و عذر خواهی میکنم اگه تند حرف زدم ممنون

 76. درکتب خوندم حب الحوائج و الشهوات چیزیست عجیب و لازمه ازش کناره گرفتن
  لذا قطع و اصلاح فرج زن ، شرعا و عرفا کار نیکو و پسندیده ایست ، همانطور که آلت مردان را نیز ختنه میکنند هرچند باید با نظافت صورت گیرد
  و اگر ختنه دختران نباشه، از شدت هوس ، ممکنه هر شیئ نامناسبی رو درخویشتن فرو نموده و هلاک گردد

  1. سلام در جواب باید بگم کسانی که نفسشون رو کنترل میکنن هیچوقت همچین کاری رو نمیکنن ب نظرم دخترا اگه ب زندگی و بچه وتشکیل خانواده فکر کنن همچین کاری نمیکنن کسایی ک نمیتونن جلوی خودشون بگیرن هرزن و باعث میشن اسم همه دخترا بد در بیاد اگه یکم منطقی فکر کنیم هیچ چیزی درباره ختنه شرمگاه وجود مداره و نیست این دیدگاه غلط بعضی هاست واقعا متاسفم ک مردم ملت ایران همچین باور هایی رو هنوزم دارن ما الان تو دوره٢٠١٧هستیم بازم اعتقادات غلط موجب خیلی چیزا میشه تو جامعه ما باید کنترل بشه اینجور چیزا و باید جلوی نفس اماره رو گرفت و نذاشت بخاطر چند لحظه یه عمر حسرت خورده بشه و من هم اهل اذربایجان هستم ما همچین چیزایی نداریم قابل توجه کسانی ک اذربایجان رو مثال زدن شخر ما روشنفکر و اگاهه نصبت ب این چیزا ممنونم عذرخواهی میکنم اگه خیلی تند صحبت کردم دلیلش ناراحتی زیاده امیدوارم یه روز اینجور چیزا برداشته بشه

   1. آذربایجان که…
    کاش میتونستم کلیپ آپلود کنم تا همه چیز برای همه روشن بشه.

  2. والا اگه منظور ار عرف نظر و علاقه مردم باشه این کار از نظر عرف بسیار شنیع و منفوره .من به شخصه حتی با ختنه پسرها هم موافق نیستم.در کل بریدن الت تناسلی دختر یا پسر یا حتی حیوانات کار بسیار خشونت آمیزیه و از نظر من پایمال کردن حقوق کل انسانها و یه جور جنایت محسوب میشه.

  3. خانم پارسی الان میشه بگی زنا چرا توخیابون شلوارشونم در اوردن راه میرن چون کمبود جنسی دارن عزیز براهمینه,خودشونوبراشوهرای مردم حراج میزارن بعد دم از دل پاک میزنن,دل پاکی ک هزارتا جوان روبه فساد میکشونه,واقعا متاسفم,منم خانمم هرکی دوروبرم میبینم همین ومیگن,من اصلا باختنه خانما موافق نیستم کار اصلا خوبی نیست ومن تاحالانه شنیده بودم نه دیده بودم

  4. خیلی از نادانیها ربطی به اسلام ودین ومذهب نداره برخی بدعتهایی که درطی زمانهای متعدد برخی افراد نادان از خود بجا گذاشته اند الان شده بدعت منم براین موضوع واقفم الانم تو خیلی از مناطق غرب کشور همچین حرکتهای وجود داره والانم اجرا میکنن این نشانه نادانی وجهل خیلی از انسانهاست که بچنین رفتارهایی تن میدهند یا اجرا میکنند

 77. سلام خسته نباشید
  گلتاب خانم خیلی براتون ناراحت شدم
  اما حقیقتا شهوت چیز خیلی خطرناکیه
  بویژه در دختر جوان
  بنظر من باید اینطور عملها رو در محیطهای پاک و بدون خشونت انجام داد ،تا هم دختران عزیزمان زجر نکشن و هم از شر تحرکات الفروج در امان باشیم

  1. وای خدا وای خدای من آخه مگه میشه… با این طرز کار حرف زدنت هرکی ندونه میگه چقدر این آدم فهمیده ست…. این کار از زن و ریشه علیه لیلا خانم باشعور… برو خودت در محیط بهداشتی انجام بده ببینم چطوره..؟؟؟

   1. مدیر لطفا اصلاحش می‌کنی بعد بذاری؟ این کار از بن و ریشه غلطه لیلا خانوم… اشتباه تایپ شد

  2. به نظرم اگه شمارو هم توی یک محیط کاملا بهداشتی ختنه می‌کردند بازم این حرفو نمیزدید زنا هم حق دارن چه توی رابطه جنسی چ توی روابط اجتماعی واقعا متاسفم که شما خودت یک زن هستی ولی چیزی رو میگی که مطمئنا برای خودت نمیخوای

  3. اصلا این کار شما شرم اوره چرا دولت با اینها برخورد نمیکنه پسر باید ختنه بشه نه دختر زبون بسته بیچاره کسی اصلا نباد دختر هارو مجبور کنه ختنه بشن که عدم میل جنسی داشته باشن ولی متعسفانه تو مملکت نا درست ماهمه چی بازور و کاشکی اصلاح بشه این رفتار های زوری

 78. بہ نظر من اینقدر دختران بد حجاب شدہ اند و کارھایی انجام میدھند کہ ما مردان خجالت میکشیم بہ نظر من این طور افراد را باید ختنہ شوند و مادرانشان کار خوبی میکنند چون دختتانشان را میشناسند

  1. مردهایی که تو خیابون دنبال زنای دیگن رو هم باید حس جنسیشونو نابود کرد بنظرت منطقیه .متاسفم برای دیدگاهتون وحهالتتون هیچکس سزای چنین ظلمی نیست

  2. متاسفم برای طرز فکرتون …… ی دختر چقدر هم کارهای بدی انجام بده که به قول خودتون شما خجالت بکشین بازم کسی حق اینو نداره که همچین کاری باهاش بکنه….

  3. سعی کن همه چیو با هم قاطی نکنی رفیق .گوز هیچ ربطی به شقیقه نداره.یه کم از مغزت کار بکش بی زحمت عین تک سلولی ها میمونی.

  4. واقعا متاسفم واست با این افکار فمنیسمیت
   مردها هر کاری کنن خوبه ولی دخترا باید محدودیت داشته باشن
   حتما خودتو روانشناس نشون بده

   1. معنی واژه فمنیست رو اشتباه متوجه شدی عشقم. باید بگی افکار سکسیست.

   2. متاسفانه بعضی از افراد این قدر بیشعور هستند که فکر میکنند که هر کاری مردان انجام دهند مشکلی نیست ولی زن اگر کاری انجام دهد بی بند و بار است.
    رضا هم افکارش همانند افراد قرون وسطایی است.
    فرقی میان زن و مرد نیست
    این خانم به خاطر عقاید اشتباه خانواده اش مورد ستم قرار گرفته است
    من که پسر بودم وقتی ۹ سالم بود استمنا کردم هم تنبیه شدم. کمربند و ترکه آلبالو که خیلی دردناک است از مادرم خوردم

  5. شعور داری که زن هم میتونه از سکس لذت ببره؟ فقط شما مردای آشغال نیستین که میتونین همه جوره حال کنین

  6. تو یه خود خواهی دوره مرد سالاری تموم شده شما از اونایی هستی ک فک میکنی دختر ها حق زندگی ندارن دختر هم یه ادمه حق داره زندگی کنه از زندگیش چه بعنوان دختر زن مادر

  7. کسی حق نداره بخاطر بی حجابی دخترا به اونا تهمت بزنه
   واقعا متاسفم که مردم در قرن ۲۱مثل ادمای قرن ۱۶می مونن
   اینجور ادما باید خیلی روشون کاربشه که فرق خیلی چیزارو بفهمن
   و بدونن حق گفتن خیلی چیزارو ندارن
   وافعا متاسفم

 79. من پیروز هستم. از گذشته این بانو که مادرش به خاطر رسوم غلط اینگونه با وی برخورد کرده شدیدا ناراحت شدم. امیدوارم مادران در رابطه با این موضوع قبل از هر اقدامی با یک روانشناس و مشاور مشورت کنند.

 80. واقعا افتضاحه.چقدر جهل و نادانی.تا به کی باید با این کوته فکران زندگی کرد.مگه عصر جاهلیته.ننگ باد بر انسانیت چنین آدمهایی.ننگ.

 81. حالا تا یه ماه مگه واس من اعصاب میمونه؟؟؟!!!!
  چرا آگاهی نمیده صدا سیما؟ چرا کسی هیچ غلطی نمیکنه؟؟؟
  چرا نمیگن این جرمه؟؟؟

  1. آی عزیزم. بخدا منم اینقد ناراحت شدم که نگو .خدا کمکشون کنه از بی فکری بزرگترهاست که اینجور ناراحت میشیم.

 82. همه ی اینا مقصرش دولت اگه به مردم اگاهی بده اگه بزارن درمورد این مسائل صحبت بشه و خیلی جدی بااین افراد برخورد کنن … شاید دیگه همچین اتفاقی نیوفته

 83. اتفاقا من هم به برنامه زنده ماهواره ی دیدم استانهایی را که نام میبرد ازربایجان کردستان سییتان و بعضی از شهرهای هرمزگان

   1. دوست عزیز اولا کرد ها هیچ وقت همچین کاری رو کردند و نه می‌کنند دوما بدون که به کردی زن میشه “آفرت” که معنیش “آفریننده” میشه. همون که متاسفانه مثلا تو فارسی میگن ضعیفه.

   2. آغای آژین
    از فهم و درایت تو همین بس که از کامنت‌های این موجود نفهمیدی که « تورک» است.

    ثانیا آمار خودسوزی زنان در کردستان عراق (در سطح جهانی) و در استان ایلام (در سطح کشور) بیانگر همه چیز است.

    ضمنا در فارسی اگر به زن رحم میشود و آن را ضعیفه میگن که مراعاتش را کنند. در ترکی به آن « آرواد» گفته میشود که بمعنی « عورت» است. کمی تحقیق کن.

   3. این رسم در بین مردم سبزوار و عشایر ترک اردبیل و تبریز هم بیداد میکنه

 84. چرا مسائل جنسی توی مدارس تدریس نمیشه تا از این فاجعه ها جلوگیری بشه؟ چرا قانون حکم قاطعانه ای نداره؟ چرا رسانه های ملی ایران به این نمی پردازن؟ و چرا فک میکنید برای حکومت ایران زنان ایرانی مهم هستند؟

  1. متاسفانه ملت و دولت ما اینا رو به اصطلاح‌ خودشون بد میدونن فک میکنن به راه کج کشیده میشن ولی دردک نمیکنن که اصلا اینجوری نیس
   ما هنوز به اون سطح تفکر نرسیدیدم متاسفانه

   1. چه جالب بودبرام این ختنه کردن زنها خیلی خنده داره هههههههه انگاری به قرون
    باستان برگشته ایم یعنی هنوزهم این گونه ادمها با این افکارنادرست هستندچه جالب یعنی جالبیش به اینجاس که با این همه پیشرفت اسلام هنوزهم چنین اشخاسی وجوددارند
    اما به نظرمن مشگل خانوادها نیستندمشگل ملت ماهست دولت چون هیچ گونه راهنمای به مردم نمیکنند فقط می گویندشما دخترها نبایدباپسرها باشید
    به فسادکشیده میشوید
    بایدبیایندبگوینداین کارها را نکنیدمردم توجیح کنند
    فقط اینا بدانید که تا که دولت کاری انجام نده تاهزاران سال دیگه هم همینه که هست
    یابایدخوددخترها که ختنه شده اندازاین به بعدبرای دختران خودشان حوایشان را جمع کنندبا آگاهی دادن یک دیگردست دردست هم میهن خیش را کنیم اباد
    این جوری فقط میشه
    بسیارناراحت هستم برای دختران ملت عزیزم
    من یک اصفهانی هستم
    به نام سعید

  2. میشه من کلاس هفتم و هشتم وشایدم نهم کتاب داشتیم که آیه آیه قران رومیاوردکه درموردشون نوشته حتی یک کتاب ازیک ایت الله معروف خوندم

 85. وا!!!مناطق رو
  اشتباه گفتین تو اذربایجان اصلا همچین چیزایی نداریم مردم اذربایجان خیلی مدرن و فهمیده هستند

 86. اگر همین عمل بعدها در اروپا و آمریکا رواج پیدا کنه میشه مایه ی افتخار و تمدن !!
  چرا بجای علمی کردن این مورد فقط حرفهای فلان نهاد! اروپایی یا فلان سازمان ! ….. رو تکرار میکنیم .

   1. متأسفم براتون که نمیفهمید طرف چی میگه توهین میکنید بهش منظور رهگذر چیز دیگه ای بود ن اینکه بگه اینکارخوبه یابده یا علم ودانشی پشتش هست

 87. واقعا متاسفم که هنوز با وجود کتاب مقدس قران به خودشون اجازه میدن دست به این جنایت بزنن.از خدا و پیغمبر نمیترسن..معلونه که نه‌اگه میترسیدن که با یه دختر همچین نمیکردن.اخه مگه زن ادم نیس؟

   1. داداش ولش کن کسی که اطلاعات نداره هیچجوره متوجه نمیشه چی میگن اطرافیان تاخودش بره تحقیق کنه شاید عوض شد جالبه بیشترین بیماریهای که از راه مقاربت هست شرق خیلی کمتراز غرب هست بااینکه انقدر داروهاو اموزشهای گوناگون هرروز درمیاد ازشون شمابروببین امریکا(ایالات متحد)تو ایدز این بیماری ها رتبه چندم هستن یا انگلیس ایتالیا یونان بعدبیا اطلاعات غلت بده تو نمیدونی اروپاختته میکنن پسرهارو یانه نظرم میدی؟؟؟ اهان دوست عزیز غده جنسی برای تحریک شدن و ارضاشدن اقایان تو کلاهک هست ن روی پوست ک با برداشتنش میگی سدمه جنسی و فلان میزنن.برو تحقیق کن ببین حکمت خدا چیه بچه پسر ختنه نشده افریده شده برو ببین چه داستانی پشتشه یاحق

 88. جهل و نادانی هنوزم تو بعضی از مناطق کشور ما هست متاسفانه.با این که این کار آسیب زیادی به دختر میزنه بازم بعضیا دست به انجامش میزنن. واقعا جای تاسف داره که کشور ما با اون همه تمدن کهن که کوروش و داریوش باقی گذاشتن و اون همه به دخترا و زنا جایگاه بالایی میدادن، الان در بعضی قسمت هاش دارای همچین مردم جاهلی باشه که هنوز فرهنگ اعراب رو دارن. واقعا متاسفم و امیدوارم که این کار متوقف بشه. حیف دختران سرزمین من

  1. MOBINA خانم محترم آخه این موضوع چه ربطی به اعراب داره نه اینکه منطقه شما همه عقب عقبمونده هستند چرا اعراب رو مقسر میدونی تازه اگر اطلاع نداری اولین تمدن از اعراب شروع شد البته کوروش رو قبول دارم چون اسمش تو قرآن اومده وتوی قرآن نوشته که ختنه کردن دختر گناه است اونم از گناهای کبیره واما شما گل تاب خانم فقط از خدا میخواهم که همچین افرادی رو نه فقط تو آخرت بسوزانه بلکه تواین دنیا سیاهشون کنه و سربه نیز بشن خدا صبرتون بده و اینو بدون دعاهایم سریع مستجاب میشه باور کن چون خیلی پیش خدا عزیزم

 89. فقط می تونم بگم متاسفم برای همچین آدمایی که خودشون زجر کشیدن فهمیدند چقدر بده باز هم برای نسل های بعد تکرار می کنند اگر زن میل نداشته باشه که شوهرش ازش راضی نیست و می ره سمت زن های خیابونی و کل زندگیشون از هم می پاچه واقعا اینا بااین کارشون چندین خانواده رو از هم می پاشند

   1. التماس تفکر داشته باش شاید یه فرجی بشه.
    آمار عفونت و ایدز و … در اروپا کمترین در دنیاست!!! طبق کدوم سند؟ تخیلات یا خواب؟
    اولین بیماری که امثال تو دارند، غربزدگیه. مشکل فقط تو هم نیست. کوتاهی رسانه‌ها و دولت از یکطرف. سوءتغذیه خانواده و وجود سرب توی هوا و عوارض قوای ذهنی از طرف دیگر.

  1. اون پوست روی آلت پسرها رو هم خدا قرار داده مگه نه؟ اگر بد بود خدا اون رو اینجوری نمی آفرید. ختنه پسرها هم مانند ختنه دختران ناقص سازی جنسی هست ولی اینقدر عادی شده که کسی حتی فکر نمیکنه این کار اشتباه و غلط هست. حالا یکی پیدا میشه میگه بخاطر بهداشت و عفونت و… در صورتی که میزان کاهش ابتلا به این چرت و پرت ها اینقدر ناچیز هست که گفتنش هم مسخره اس. آمار عفونت و ایدز و… در اروپایی که کمترین میزان ختنه رو داره کمترین در دنیاست! این هم ناشی از جهل هست. حرف از این خرافات زیاد هست ولی مجال کم. نه به ختنه برای پسرها و دخترها. التماس تفکر

   1. اولین و مهمترین علت ایدز روابط جنسی نامشروع و مسائل بهداشتی هست چه ربطی به ختنه پسران داره؟!!!!
    ختنه پسران که حس جنسی رو از بین نمیبره پس قابل مقایسه با ختنه دختران نیست.

   2. حالا خوبه مردازیادلذت نمیبرن هرکدوم باهزارتا زن خراب رابطه دارن اگه داشتن چی میشد!!!

   3. ختنه پسرا هم واقعا احمانس. ختنه پسرا هم بیشتر و اصل لذت جنسی رو از بین میبره. پست هایی درباره آگاهسازی مردم درمورد ختنه نکردن اجباری در جاهای مختلف بزارید. نه به ختنه دخترا و پسرا.
    ممنون

 90. چرامادختراهمیشه قربانی میشیم قربانی خواسته ی بزرگترها ..درکش کردم باتمام وجود ودردکشیدم …

  1. فقط شما دخترها قربانی نیستید. ختنه پسرها هم مانند ختنه دختران ناقص سازی جنسی هست ولی اینقدر عادی شده که کسی حتی فکر نمیکنه این کار اشتباه و غلط هست. حالا یکی پیدا میشه میگه بخاطر بهداشت و عفونت و… در صورتی که میزان کاهش ابتلا به این چرت و پرت ها اینقدر ناچیز هست که گفتنش هم مسخره اس. آمار عفونت و ایدز و… در اروپایی که کمترین میزان ختنه رو داره کمترین در دنیاست! این هم ناشی از جهل هست. حرف از این خرافات زیاد هست ولی مجال کم. نه به ختنه برای پسرها و دخترها. التماس تفکر

   1. توو کشورای پیشرفته هم با این قطعیت در این مورد نظر نمیدن و هنوز به خاطر مزایاش این کار وراج داره

   2. ن عزیزم مرد ک ختنه نشه بعد هزار جور مرض میگیره علم چیزیو نداری حرف الکی نزن

   3. شما که اطلاعات کاملی ندارید چرا الکی اظهار فضل می کنی؟؟؟!!!
    حتی بسیاری از اروپایی ها هم ختنه می کنند و کلا مردانی که ختنه کرده اند ضمن آنکه کمتر دچار بسیاری از عفونت ها می شوند در رابطه جنسی لذت بیشتری بدست می آورند. اینکه ختنه برای دختران بد است دلیلی ندارد که برای پسران هم بد باشد چرا که آلت جنسی پسران متفاوت از دختران است .

   4. ختنه برای پسر ها لذت رابطه رو دو برابر میکنه در ضمن ایکه از عفونت جلوگیری میکنه کاملادرسته
    این کار دقیقا همون برداشته شدن بکارت دخترا هستش که برای پسرا ختنه میکنن

   5. چرت نگو دیگه خداییش,کی گفته ختنه پسرا مشکل سازه,الان دارن تو اروپا ختنه میکنن چون به فواید ختنه مردا رسیدن اونوقت تو…

   6. ختنه با مزایایی که داره بعلت حاذق نبودن پزشک باعث مشکلاتی مانند زود انزالی و عدم رشد کافی آلت تناسلی هم میشود، دلیل اصلی زود انزالی که صد در صد هست. و سرچ کنید عوارض ختنه خود پزشکان برخی توضیح دادند البته چون موضع به نوعی به دین برمیگرده و درآمد برخی پزشکان…سرپوش گذاشته میشه،
    اگر فقط زود انزالی را در نظر بگیریم هشتاددرصد مراجعات به پزشک ارولوژی را تشکیل میده، گذشته از عوارض روانی این مشکل

   7. داداش من ختنه ی پسران در هشتاد درصد ادیان اومده حتی در مصر باستان با اینکه دین بسیار مسخره و خرافه بود وجود داشت
    یا مثلا ایران باستان حتی یونان و روم باستان هم اومده ولی ختنه ی زنان خیلی چیز الکیه تویه هیچ دینی نیومده
    اصلا چرا فقط جلوی زنارو میگیرن که به راه کج نرن مگه مردا نمیرن و وفادار میمونن؟ختنه ی پسران درسته میل جنسی رو کم میکنه اما باعث میشه جلوی بیماری گرفته بشه
    مثلا این ختنه چربی اضافه رو میبرن چون همش الودگیه فامیل دوستم که پسره تا ۱۸ سالگی ختنه نشد و نادیده گرفت وقتی مریض شد دکتر گفت بیماریش به خاطر ختنه نشدنه حتی ختنه ی پسران رو دانشمندان امریکایی و کانادایی تایید کردن که خیلی مفیده ولی ختنه ی دخترا چیزه مسخره ایه

  2. شما که همش کیف میکید سربازی نمیرید پدرت اگه شغل دولتی داشته باشه اگه بمیره حقوقش میرسه به دخترا تا آخر عمر

   1. البته اگر دختر شغلی نداشته باشه و تاوقتی که مجرد بماند، پس کیف اصلی رو خودتون میکنید، چیزی نگو که سر از قانون دریاری ضایع میشی

 91. چقدر وحشتناک.لذت جنسی اگه برای زن بد بود که خدا این حسو تو وجود زن نمیذاشت تازه اونم بالاتر از مرد.چرا بعضی از آدمها خودشونو فهیمتر از خدا میدونن.

 92. خودشون کردن که لعنت بر خودشون باد!

  مامان و عمه های احمقش که خودشون قربانی بودن بازم این ظلم و واسه نسلای بعدی تکرار میکنن
  هه

 93. وای خدایا آخه جهل و نادانی تا چه حد

  میل جنسی زن روبگیری که مثلا به راه بد کشیده نشه؟
  فاجعس

  سزای نادانی همچین افرادی فقط مرگه
  فقط مرگ

  1. من واقعامتاسفم واقعانمی دونستم که جهل ونادانی هنوزهم درجاهایی وجود داره اخه مگه دختراروختنه می کنن مرداروشاید اما دختران نه ماکه دینمون اسلامی هستش این فرهنگ ها ی مزخرف وجودنداره پسرهارو ختنه می کنن چون یک چیزی دراونهاوجود داره که اگه برداشته بشه مانع بیماری های بسیارزایادی هستش وقتی زن و شوهرمی خوان بچه داربشن مردی که اون چیزاضافی رودربدنش داره مانع میشه خدالعنت بگه ادمایی روکه ظلم می کنند

   1. موافقم واقعا در خیلی جاهای ایران کثافط کاری هایی انجام میشه که دختران رو بدبخت میکنن البته در محل زندگی من هم دخترهای ۱۱ یا ۱۰ ساله را شوهر میدهند به مرد های بزرگسال مثلا با ۱۴ سال تفاوت سنی میدهند من خودم هم قربانی همین رسم و رسوم ظالمانه شدم الان هم اصلا با شوهرم راه نمیام آخه من تازه ۱۷ سالمه و شوهرم ۳۳

   2. آیا فقط مردم ایران اون چیز رو دارن؟! آیا الان در کشور های دیگه چکار میکنن؟ آیا مانع شده؟ بیشترین نازایی الان در ایرانه. لطفاً کمی بیشتر تحقیق کنید.

 94. با سلام

  حدود چهار ساله دچار ضاىعه نخاعى از مهره تى ده هستم

  و به دلىل فقر مالى قادر به درمان

  نبودم و حس و احساس خود را از کمر به پاىىن ندارم

  حالا مثل اىنکه ختنه کامل شده ام

  abbsjahaj.20@gmai.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗