skip to Main Content
کیوسک

افشاگری نیویورک تایمز در مورد شرایط غیرانسانی کاری آمازون

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی از شرایط سخت کاری در فروشگاه اینترنتی آمازون پرده برداشت.

به عنوان نمونه نیویورک تایمز اشاره می‌کند که چگونه یکی از کارمندان زن آمازون که به سرطان پستان مبتلا بوده مجبور به چهار روز کار مداوم شده و در نهایت به همراه یک کارمند باردار دیگر در برنامه «بهینه‌سازی عملکرد» قرار داده شده است تا اطمینان حاصل شود بر روی کار خود تمرکز کافی دارد. نیویورک تایمز از قول کارمندان آمازون گزارش می‌دهد که به واسطه فشار کاری، بسیاری از کارمندان به طور معمول به گریه می‌افتند و عملکردشان به طور پیوسته توسط مدیران کنترل می‌شود.

مدیریت آمازون در بخش‌های مختلف جدولی از کارمندان تهیه کرده است و بر اساس این جدول کارمندانی که به واسطه عملکردشان در رده های پایین قرار گیرند در خطر اخراج قرار می‌گیرند.

شرایط کاری مورد اشاره نیویورک تایمز در مورد کارمندان متخصص و به اصطلاح یقه سفید آمازون بوده است.

لازم به ذکر است که آمازون در سال اخیر میلادی نزدیک به هشتاد و نه میلیارد دلار فروش داشته و یکی از موفق‌ترین شرکت‌های اینترتی به شمار می‌رود.

در سال‌های اخیر گزارش‌های فراوانی از شرایط سخت کاری کارگران انبارهای آمازون منتشر شده که اشاره دارند چگونه حرکت آنها در انبارها توسط کامپیوترها دنبال می‌شود تا حداقل استراحت را داشته باشند.

همچنین بخوانید:  مدیر انجمن نابینایان البرز: نابینایان از قشر ضعیف جامعه هستند و به دلیل نبود امکانات درمانی نابینا شده‌اند.
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗