مطالبه زنان برای ورود به ورزشگاه‌ها فراگیرتر از گذشته شده است. حالا نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس گفته هیچ منع قانونی برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها وجود ندارد.

طیبه سیاوشی با یادآوری اینکه زنان تا همین سه سال پیش بدون هیچ مشکلی وارد ورزشگاه‌ها می‌شدند اضافه کرده نظرات همه نهادهای فرهنگی، مذهبی و سیاسی در این زمینه دریافت شده و بنابر قانون ورود به ورزشگاه‌ها حق زنان است.

او درباره استناد مخالفان ورود زنان به ورزشگاه‌ها به سخنان مقام‌های بلندپایه کشور هم گفته هرکسی می‌تواند با استناد به بخشی از نظرات مقامات مسئول اهداف و انگیزه‌های خود را پیش ببرد و البته بسیاری از شهروندان هم با این مسئله موافقند و طبیعتاً می‌توانند به‌نوعی دیگر به آن نظرات استناد کنند.

زنان تا سال ۹۳ می‌توانستند برای دیدن مسابقه‌های والیبال و بسکتیبال به ورزشگاه‌ها بروند اما از آن سال تا امروز ورود زنان به ورزشگاه‌ها ممنوع شده است. امسال پس از تهدید فدراسیون جهانی والیبال به گرفتن حق میزبانی از ایران، بالاخره تعداد محدودی از زنان توانستند وارد ورزشگاه شوند.

معاون حسن روحانی در امور زنان هم پیشتر اعلام کرده بود ورود زنان به ورزشگاه‌ها اشکال شرعی ندارد با اینحال در روزهای گذشته و با بالاگرفتن بحث‌ها در این زمینه و مطرح‌شدن آن از طرف کاپیتان تیم ملی فوتبال در دیدار با روحانی، گروهی که خود را «دانشجویان حزب‌الله» می‌خوانند در نماز جمعه برای ممانعت از ورود زنان امضا جمع کردند و هشدار دادند در این زمینه آتش به اختیار عمل خواهند کرد.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

یک نظر

  1. دروغگو ترین شخص قرن ، حسن روحانی.
    گرگ در لباس میش.
    ۵۱ درصد جامعه بهش رای دادن که آزادی بیاره. چقد ملت ایران ساده لوح هستن که به حرف چوپان دروغگو رفتن پا صندوق….این خانه از پای بست ویران است

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *