امروز (چهارشنبه ۲۰ بهمن) بخشی از مطالبات کارگران شرکت هپکو در اراک بعد از یک ماه تجمع پرداخت شد. به گفته کارگران، امروز صبح حدود دو ماه از معوقات مزدی این کارگران به حساب آنها واریز شده‌است.

اما در مناطق دیگر کشور همچنان اعتراض‌های کارگری در جریان است. صبح امروز جمعی از پرسنل ثامن الحجج کرمان با تجمع در مقابل دفتر نماینده کرمان در مجلس خواستار پی گیری وضعیت اشتغالشان بعد از انحلال این موسسه مالی اعتباری شدند.

همچنین در جریان اعتراضات کارگران شهرداری شوشتر در روزهای پنجم وششم بهمن ماه، روز گذشته شهرداری شوشتر گروهی از کارگران را برای دادن تعهدنامه به کمیته انضباطی احضار کرد. این کارگران به تبدیل وضعیت قراردادهای خود به پیمانی اعتراض داشتند.

تعدادی از کارگران سابق فروشگاه‌ افق کوروش در شیراز هم از وضعیت نامعلوم مطالبات پایان کار خود پس از تعدیل خبر می‌دهند. تعدادی از این کارگران در ماه‌های گذشته تعدیل شده‌اند.

مطالبات مزدی بیش از هزار کارگر پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس هم از آبان ماه پرداخت نشده‌است. به گفته کارگران دستمزد آنها از آبان ماه پرداخت نشده و با احتساب این ماه، چهار ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده‌ دارند.

امروز همچنین حدود صد نفر از تاکسیرانان تهرانی در اعتراض به برآورده‌نشدن مطالبات خود در نمازخانه سازمان تاکسیرانی تهران تجمع کردند. این رانندگان خواستار مذاکره با مدیرعامل تاکسیرانی شدند.

معترضان می‌گویند یکی از خواسته‌هایشان به سامان شدن وضعیت شرکت‌های خصوصی تاکسیرانی است؛ سازمان تاکسیرانی قصد دارد رانندگان را هر جور شده تحت پوشش شرکت‌های خصوصی دربیاورند و این شرکت‌ها مبالغ گزافی را جهت وام خرید خودرو به رانندگان تحمیل می‌کنند.

یک کارگر معدن مس سرچشمه کرمان هم که به علت انفجار کپسول اکسیژن در در بخش (ای. سی.یو) بیمارستان بستری شده بود روز گذشته پس از انجام دومین عمل جراحی به بخش ریکاوری منتقل شد.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *