همزمان با سی ودومین روز از شروع اعتراضات صنفی کارگران کارخانه «سیمان مسجد سلیمان»، کارگران معترض می‌گویند کارفرما برای پایان دادن به وضعیت پیش آمده سعی دارد تا کارگران را به انجام کار روزانه وادارد.

کارفرمای کارخانه سیمان مسجد سلیمان پس از ۳۲ روز از اعتراض صنفی کارگران به دلیل پرداخت نشدن چهار ماه از مطالبات معوقه‌شان، آنها را تهدید به اخراج کرده است.

همچنین اعتراض جمعی کارگران «هپکو اراک» که از ۱۸ دی ماه در واکنش به خصوصی‌سازی و پرداخت نشدن مطالبات مزدی آغاز شده بود، امروز نیز ادامه داشت.دلیل برپایی این اعتراض یکماهه؛ بی‌‌تفاوتی کارفرمای کارخانه در قبال پرداخت مطالبات کارگران است.

امروز همچنین نزدیک به ۵۰۰ نفر از کارگران معدن زغال سنگ طزره به دلیل معوقات مزدی و بی‌پاسخ ماندن خواسته‌هایشان تجمع صنفی برپا کردند. این کارگران با برپایی تجمع در رختکن محل کار خود پیگیر معوقات مزدی خود شده‌اند.

شماری از کارگران پیمانکاری شرکت آب و فاضلاب خوزستان هم خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.تعدادی از کارگران پیمانکاری شرکت آب و فاضلاب خوزستان در شهرهای آبادان، خرمشهر، هویزه و سوسنگرد با تجمع در مقابل ساختمان این شرکت در اهواز خواستار پرداخت مطالبات خود از سوی پیمانکار شدند.

پرداخت حقوق کارگران شاغل در شهرداری «حر» در شهرستان شوش استان خوزستان هم سه ماه به تاخیر افتاده است. این کارگران که در شهرداری حر به صورت قرادادی و روزمزدی مشغول کارند؛ سه ماه حقوق معوقه طلب دارند.

همچنین دو کارگر انتقال برق که در ارتفاعات برفی جیرفت گیر افتاده بودند، جان خود را از دست دادند. سه کارگر دیگر همچنان مفقود‌الاثرند.

روز شنبه شش نفر از کارگران خط انتقال برق در ارتفاعات برفی جبالبارز گرفتار شدند که سه نفر از این افراد برای نجات دیگران سعی داشتند خود را به نزدیکترین روستای این منطقه بنام دهنو برسانند که در نهایت یک نفر موفق به رسیدن به روستا و اطلاع‌رسانی از وضعیت همکاران خود می‌شود.

امروز همچنین یک کارگر ساختمانی از طبقه هفتم پاساز علاء‌الدین تهران سقوط کرد. اوراژانس تهران می گوید حال عمومی این کارگر خوب است. از قرار معلوم این کارگر ساختمانی بر روی تورهای که در پایین ساختمان برای عملیات عمرانی نصب شده بود سقوط کرده است.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *