قائم مقام شرکت کاله گفته به دلیل مشکلات موجود در شرکت، سه تا چهار هزار کارگر تعدیل خواهند شد تا وضعیت شرکت حفظ شود.

صرافی ملایری اضافه کرده از سال ۹۱ بنا به درخواست مسئولان دو استان تهران و اصفهان از ما دعوت شد تا اقدام به احداث صنایع تبدیلی در استان‌ها کنیم. برای پاسخ به این تقاضا عملیات احداث کارخانه‌هایی در تهران و اصفهان با ظرفیت هر کدام هزار تن شیر انجام شد اما زمانی که قرار شد کمک‌های لازم مانند اعطای زمین یا تسهیلات بانکی اتفاق افتد نتوانستیم از آنها بهره گیریم.

عصر روز گذشته اعتراض صنفی کارگران بخش صنعتی وکشاورزی مجتمع نیشکر هفت تپه در حالی پس از ۱۱ روز خاتمه یافت که صبح امروز گروهی دیگر از کارگران این واحد صنعتی برای پیگیری مطالبات صنفی خود، مقابل وردی این کارخانه تجمع کردند.

خواسته اصلی کارگرانی دریافت تمام مطالبات مزدی و بیمه‌ای معوقه است، همچنین گفته می‌شود ۸۰ نفر از راننده‌های استیجاری  که چهار ماه دستمزد آنان به تعویق افتاده است نیز در این تجمع حضور داشتند. فرمانداری شهرستان شوش برای پی گیری مطالبات کارگران بازنشسته با کارفرما وارد مذاکره شد که نتیجه آن خاتمه موقت اعتراض صنفی کارگران بازنشسته بود.

همچنین کارگران معدن زغال سنگ طزره در آستانه سال نو خواستار دریافت بخشی از مطالبات معوقه خود برای تامین خرج و مخارج مربوط به خود وخانواده‌هایشان شدند. این کارگران بابت مطالبات مزدی ماه‌های مهر، آبان، آذر و دی ماه از کارفرما طلبکارند.

۲۰ تن از کارگران اخراجی پیمانکاری طرف قرارداد با دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول هم صبح امروز (۱۷ بهمن) در تجمعی صنفی خواستار بازگشت به کار شدند.

پرداخت مطالبات مزدی حدود ۱۵۰ کارگران شهرداری «بندر ماهشهر» هم در استان خوزستان پنج ماه به تاخیر افتاده است. این کارگران می‌گویند شهرداری مدعی است مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است.

همچنین دیروز مردم روستای شین‌آباد میاندوآب در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان اداره راه این شهرستان تجمع کردند. ساکنان روستای شین‌آباد که در این تجمع شرکت داشته‌اند، می‌گویند این جاده به دلیل نداشتن علائم ایمنی و رعایت‌نشدن استانداردها، برای مردم و به ویژه کشاورزان به شدت خطرناک است و هرساله تعدادی از کشاورزان روستا در همین جاده قربانی می‌شوند.

صبح دیروز هم در تهران، انتشار گاز مونواکسیدکربن در یک نانوایی به مرگ یک کارگر و مصدومیت کارگری دیگر انجامید. رئیس انجمن صنفی کارگران خباز استان تهران می‌گوید انجام نشدن بازرسی‌های بیمه‌ای از کارگاه‌های خبازی‌ استان تهران موجب شده است تا بیش از ۶۰ درصد از کارگران خباز در تهران بیمه نباشند. او در عین حال تاکید دارد که کارفرمایان خباز استان تهران در ارائه لیست بیمه‌ای خود تخلف می‌کنند.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *