صبح امروز (چهارشنبه، ۲۲ دی) گروهی از بازنشستگان صنعت فولاد کشور که از شهر‌ها و استان‌های مختلف به تهران آمدند برای دومین بار در ماه جاری مقابل مجلس تجمع کردند. تجمع‌کنندگان خواستار لغو خودگردانی صندوق فولاد و انتقال به صندوق بازنشستگی کشوریند. علی لاریجانی، رئیس مجلس گفته تجمع افراد سالخورده باعث خجالت است.

همچنین دو نماینده کارگران فولاد ارفع که پیش از این اخراج شده بودند، اعلام کرده‌اند رایزنی‌ها و تلاش‌های تشکل‌های کارگری برای بازگشت به کار آنان تاکنون بی‌‌نتیجه مانده است.

این کارگران که در مجتمع گندله‌سازی اردکان یزد مشغول به کار بوده‌اند، سال ۹۴، در انتخابات مجمع عمومی کارگران شرکت آهن و فولاد ارفع، به عنوان رئیس و نایب رئیس شورای اسلامی کار انتخاب شدند. پس از آن به دلیل تغییر پیمانکار، شورا منحل شد و این دو کارگر هم اخراج شدند.

امروز همچنین بیش از هزار نفر از کارگران و کارکنان شرکت هپکو در اراک برای چهارمین روز اعتصاب کردند. از پنج ماه پیش تاکنون مزدی به آن‌ها پرداخت نشده‌است.

پرستاران در شهرستان میناب هم اعلام کرده‌اند ده ماه معوقات مزدی دارند.این پرستاران در ماه‌های گذشته بار‌ها به مدیریت بیمارستان‌های این شهر مراجعه کردند اما ظاهرا کمبود نقدینگی باعث شده است که تا کنون معوقات مزدی این پرستاران پرداخت نشود.

دیروز همچنین ریزش دیواره معدن شن وماسه «تیغ آب» در شهرستان پاکدشت به مدفون شدن یک راننده بیل مکانیکی انجامید. انفجار کوره ذوب مواد فلزی در کارخانه الوند فولاد آریا در تاکستان هم به مصدومیت سه کارگر انجامید.

پارسال هزار و ۴۹۴ نفر در حوادث ناشی از کار در کل کشور کشته شدند.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *