تجمع کارگران مجتمع کشت و صنعت مهاباد وارد سی و هشتمین روز خود شد. آنها را مجبور کردند چادرهایی که برای فرار از سرما برپا کرده بودند را جمع کنند.

بیش از ۵۰ نفر از کارگران مجتمع کشت و صنعت مهاباد که پس از واگذاری مجتمع از طریق مزایده، بیش از ۱۶ ماه است دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند.

هفت نفر از کارگرانی که روز گذشته در جریان تجمع کارگران پلی اکریل اصفهان بازداشت شده بودند، امروز ظهر به قید کفالت آزاد شدند. کارگران این کارخانه ۶ ماه مزد از کارخانه طلبکارند.

تجمع کارگران هپکو اراک هم وارد سومین روز متوالی شد. این کارگران با تجمع در میدان اصلی شهر و محوطه کارخانه خواستار پرداخت دست کم ۵ ماه حقوق معوقه و همچنین تعیین تکلیف سهامدار اصلی این کارخانه‌اند.

همچنین حدود ۲۰۰ کارگر کارخانه سنگ پشم واقع در جاده مخصوص کرج، در اعتراض به پرداخت‌نشدن ۲ ماه از دستمزد خود مقابل این کارخانه تجمع کردند.

کارگران شاغل در پروژه ساخت روگذر و زیرگذر شهر گرگان هم ۶ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. حدود ۹۰ کارگرپیمانی در این پروژه مشغول به کارند.

پرداخت دستمزد حدود ۲۰۰ کارگر پیمانی شهرداری دزفول در استان خوزستان هم بین ۳ تا ۴ماه به تاخیر افتاده است. گروهی این کارگران روز گذشته مقابل ساختمان فرمانداری دزفول تجمع کردند.

 

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *