دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته اقتصاد ایران در ۴۰ سال اخیر عمدتا در اختیار دوستان تحریم کنندگان بوده است. او این پرسش را مطرح کرده که «اگر در ایران بیکاری و تورم و فقر هست، این مربوط به شهدا و رزمندگان، علما و روحانیت و جمهوری اسلامی است یا مربوط به تحریم‌کنندگان و دوستان آنها در کشور که در این ۴۰ سال اقتصاد ما عمدتا دست همین‌ها بوده است».

محسن رضایی ادعا کرده «انقلاب» و «اسلام» هنوز وارد اقتصاد ایران نشده و افزوده «کشاورزی، صنعت، خدمات، بانکداری ما یک نظام سرمایه‌داری غرب‌زده است که خود غرب‌زده‌ها تاکنون آن را اداره کرده‌اند». او راه‌حل این مسائل را وارد کردن «ایمان و تقوا» در اداره اقتصاد، صنعت و کشاورزی عنوان کرده و گفته در اینصورت «خودروسازی، صنعت و کشاورزی ما بیش از موشک سازی ما پیشرفت خواهد کرد».

در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، حملات افراد و گروه‌های مختلف سیاسی به یکدیگر افزایش یافته است. پس از حملات لفظی رییس جمهور و رئیس قوه‌قضاییه به همدیگر، اکنون دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام حاکمان اقتصاد ایران در تمام ۴۰ سال اخیر را کسانی دانسته که «غرب‌زده» و «دوستان تحریم‌کنندگان» بوده‌اند.

رضایی خود سال‌ها فرماندهی سپاه پاسداران و دبیری شورای مصلحت‌نظام را عهده‌دار بوده و بارها در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کرده است.

 

لینک دکهٔ خبر: مهر

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *