صبح امروز(شنبه ۱۱ دی) جمعی از کارگران صنعت نساجی یزد مقابل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد تجمع کردند. تجمع کنندگان نسبت به واردات بی‌رویه پارچه چینی اعتراض دارند.

کارگران معدن زغال سنگ طزره در شهرستان شاهرود هم در واکنش به وضعیت نامعلوم مطالبات مزدی خود دست به اعتراض صنفی زدند. به گفته کارگران چهار ماه است مطالبات مزدی آنان پرداخت نشده.

جمعی از بازنشستگان و کارگران تعدیل شده کارخانه قند یاسوج هم که صاحب ۱۳ درصد از سهام این کارخانه‌اند، امروز صبح در اعتراض به فروش این کارخانه توسط بانک تجارت مقابل ساختمان مرکزی این بانک در یاسوج تجمع کردند.

همچنین مطالبات مزدی حدود صد کارگر سایت چرخ و محور رجاء به‌رغم خاتمه قرارداد و تغییر پیمانکار پرداخت نشده است.

گزارش‌هایی هم از کشته‌شدن یک کارگر در روز دوشنبه (۶ دی ماه) در حادثه‌ای در شرکت کشتی سازی ندیم منتشر شده است. این کارگر حین جمع آوری ابزار کار خود ناگهان از محل سرسره بالابر کشتی سقوط کرده است. علت سقوط پوسیدگی تخته‌های زیر پا عنوان شده است.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

یک نظر

  1. بدلیل دزدی در این کارخانه مدیر عامل آن به همراه مدیر عامل مجتمع کشتی سازی از پول این کارخانه برای خود سفارش شش فروند کشتی آلومینیومی مسافربری داده اند و طبق زد و بندی که با شرکت تعاونی قایقداران بندرعباس کرده اند آنها را به اسم آن شرکت تعاونی کردند در حالی که مدیر عامل آن شرکت تعاونی قبل از این ماجرا حتی قادر نبود یک سفر دبی با بلیط ۲۰۰ هزار تومانی برود و ماشین پراید داشت ولی این آقایان برای آن که او را راضی کنند برایش یک ماشین پژوه پارس سفید خریدند و مدیر عامل شرکت تعاونی قایقداران را چندین بار با هزینه همین کشتی سازی پول همین کارگرا به چین برده اند این هم یک نوع جدید اختلاس

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *