وزیر بهداشت در سفر به قم گفته «افکار سوسیالیستی هنوز در ذهن برخی از تصمیم گیرندگان رسوباتی دارد و معتقدند که حوزه سلامت حاکمیتی است و نباید اجازه ورود بخش خصوصی را داد.»
هاشمی پیش از این نیز خواستار «واقعی شدن» تعرفه‌های پزشکی شده بود و سیاست وزارت بهداشت را در راستای واگذاری مدیریت اکثر بیمارستان‌های دولتی به «بخش غیردولتی» عنوان کرده بود. او همچنین در مورد بهبود وضعیت عمرانی بیمارستان‌ها گفته بود «راهی جز خصوصی‌سازی نظام سلامت نداریم». «راه دیگری وجود ندارد» شعار مشهور محافظه‌کاران بریتانیا در دهه هشتاد میلادی به رهبری مارگارت تاچر بود.
هاشمی تنها عضو کابینه دولت روحانی نیست که نسبت به «افکار سوسیالیستی» برخی از «مسئولان» و «تصمیم گیرندگان» اعتراض می‌کند. پیش از او عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم، عملکرد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را متاثر از «تعالیم سوسیالیسم» و «دست کردن در جیب خلق الله» توصیف کرده بود.

بر اساس اصل ۴۳ قانون اساسی، تامین نیازهای اساسی افراد از جمله بهداشت و درمان، مسکن و آموزش و پرورش، جزو وظایف دولت تعریف شده است. همچنین بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی «برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، ازکارافتادگی، بی سرپرستی، درراه ماندگی، حوادث و سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبتهای پزشکی به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی».

لینک دکهٔ خبر: ایرنا

۲ نظر

  1. دقیقا چرا باید ماهی ده میلیون تومان ناقابل به جیب جنابعالی واریز بشود، اگر قرار است نظام پزشکی مانند بازار سید اسمال اداره شود؟ نظام پزشکی را خصوصی کنید ولی بعد لطفا بروید مرده شور خانه زنجیره ای تاسیس کنید، ایمان داشته باشید آمار مرگ ومیر آنقدر بالا خواهد رفت که کیسه تان را پر کند

  2. روح الله گلمرادی

    معلوم نیست این جماعت وزیران و این دولت عزیز کی هستند، از چه دفاع می کنند، طرفداران پروپاقرص سرمایه داری و خصوصی سازی هم این گونه سروبال نمی شکنند، انگار نون شبشون تأمین نمیشه میخان به جون مردم بیوفتن تا روزگارشون بگذره، معلوم نیست تو این دیار قانون اساسی کجاست، من فکر میکنم همون سال ۵۸ جا مونده قانون اساسی دیگه نیاوردنش، اون اولی ها یادشون مونده بود ولی اینا اینقدر حافظه ندارن، خدا به خیر کند بر این مردم بیچاره

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *