مدیر کل زندان‌های استان تهران مدعی شده هیچ زندانی وجود ندارد که حقوقش رعایت نشود. این در حالیست که در دو ماه گذشته حداقل سه نفر بر اساس آنچه سازمان زندان‌ها اعلام کرده «خودکشی» کرده‌اند و دو زندانی دیگر در اعتراض به رعایت‌نشدن حقوقشان در اعتصاب غذا به سر می‌برند.

مصطفی محبی همچنین گفته غیر از بازرسان نظارت زندان اوین که همیشه مستقر بوده  و ناظر به مسائل متعددند، مسئولانی از دادگاه تجدید نظر و محاکم بدوی هم  همیشه در حال نظارت و رفت و آمد به زندان‌ها هستند. قضات هم به صورت مستمر به زندان‌ها رفت و آمد می‌کنند.

او همچنین ادعا کرده هر کسی در داخل زندان نامه‌ای در رابطه با حقوق خود بنویسد، به دادستانی تهران ارجاع و ارسال می‌شود و سازمان زندان‌ها نامه‌ها را نزد خود نگه نمی‌دارد.

در دو ماه گذشته دو نفر در ادامه اعتراضات سراسری دی ماه و شخص دیگری بعد از بازداشت فعالان محیط زیست، در زندان اوین جان خود را در زندان از دست داده‌اند. نمایندگان مجلس هم که پیشتر درخواست بازدید از زندان اوین را داشتند می‌گویند نتوانسته‌اند به جزئیات شیوه نگهداری از زندانیان دست پیدا کنند. تاکنون تعداد زیادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان‌ها جان خود را از دست داده‌اند. مسئول حفظ جان زندانی با زندانبانان است.

لینک دکهٔ خبر: مهر

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *