معاون امور زنان و خانواده رئیس دولت گفته هنوز زنان ایرانی احساس نمی‌کنند که می‌توانند بدون تبعیض در این نظام فعالیت داشته باشند.

معصومه ابتکار همچنین گفته «قبل از دیرشدن» باید در چارچوب شرع به ضرورت‌های اجتماعی پاسخ مناسبی داد تا دختران ایرانی احساس محدودیت نکنند.

به اعتقاد او زنان می‌توانند قاضی شوند چون ممنوعیت زنان در قضاوت زمانی مطرح شد که قاضی می‌بایست حکم را استنباط فقهی می‌کرد در حالی‌ که اکنون قاضی از روی قوانین حکم صادر می‌کند.

با وجود شعارهای دولت درباره لزوم رفع تبعیض‌ها علیه زنان بر اساس قوانین کشور همچنان تبعیض‌های بزرگی علیه زنان اعمال می‌شود و دولت هم تا امروز کاری برای اصلاح این قوانین انجام نداده است. رئیس دولت حتی برای انتخاب وزیر زن هم مقاومت نشان داد و حاضر به انجام این کار نشد. دولت حتی در مواردی مانند برگزاری آزمون‌های استخدامی هم برای مردان و زنان حقوق برابر قائل نمی‌شود.

در حال حاضر زنان با کار برابر به اندازه یک دهه قبل مردان درآمد دارند. ایران در رابطه با فرصت‌های شغلی برابر بین زنان و مردان هم یکی از بدترین کشورهای جهان است. در هفته‌های گذشته اعتراض برخی زنان ایران به حجاب اجباری هم به بازداشت تعدادی از آنان منتهی شد.

لینک دکهٔ خبر: مهر

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *