یک نماینده مجلس می‌گوید برخی از نمایندگان برای بررسی پرونده سعید طوسی و ماجرای تبرئه او، با وزیر دادگستری و معاون قوه قضاییه جلسه گذاشتند اما از توضیحات آنها قانع نشده‌اند.

عبدالکریم حسین‌زاده، نایب‌رئیس فراکسیون امید گفته افکار عمومی به‌شدت درگیر این مسئله شده است. بنابراین وقتی مسئله‌ای از سطح عادی خارج شده و اذهان عمومی را در این ابعاد درگیر می‌کند، انتظار می‌رود مدعی‌العموم بتواند در سطح دیگری به پرونده وارد شده و دادخواهی کند.

به اعتقاد حسین‌زاده، متهم این پرونده (سعید طوسی) باید از همه مسائل عمومی منع شود. باید از فعالیت‌های جمعی رسانه‌های ملی و صداوسیما حذف شود. نباید در فضاهای دینی حضور یابد تا بستر جامعه التیام یابد.

او همچنین گفته به دنبال «اعاده حیثیت کودکان آسیب‌دیده» است اما این را هم اضافه کرده که چطور می‌توان «آسیب روحی و روانی واردشده به این بچه‌ها را کاهش دهیم. صدمه و لطمه روحی و روانی به این سادگی‌ها قابل جبران نیست».

سعید طوسی از قاریان مشهور قرآن و نزدیک به برخی منابع قدرت در ایران است. طوسی به آزار جنسی تعدادی از نوجوانانی متهم شده که در کلاس‌های قرآن او شرکت می‌کردند. چند روز پیش دادگاه در اقدامی شگفت‌آور او را از همه اتهام‌ها تبرئه کرد که این موضوع با موجی از واکنش‌های منفی در جامعه روبرو شد. بسیاری تبرئه طوسی را دارای بار سیاسی و ایدئولوژیک می‌دانند.

لینک دکهٔ خبر: روزنامه شرق

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *