نایب رئیس مجلس در واکنش به اعتراض «زنان خیابان انقلاب» به حجاب اجباری در اظهارنظری ضد و نقیض ابتدا گفته «اجباری در حجاب نداریم» اما بعد اضافه کرده اگر انتقادی باشد این است که چرا دولت در رعایت حجاب «نظارت کافی» ندارد.

به اعتقاد علی مطهری اینکه «چهار نفر روسری‌شان را هوا کنند اتفاق مهمی نیست»، ضمن اینکه اجباری در حجاب وجود ندارد و بسیاری از زنان تقریبا بی‌حجابند. او در ادامه نتیجه‌گری کرده «کجای این اجبار است؟»

او این را هم اضافه کرده که مشکل کشور ما حجاب نیست و در مجموع خانم‌ها  کم و بیش رعایت می‌کنند و ماهم قائل به سخت‌گیری نیستیم.

مطهری در حالی حجاب در ایران را اجباری نمی‌داند که قوانین کشور برای برداشتن حجاب مجازات تعیین کرده و دادستان تهران هم گفته برداشتن حجاب تجاهر به گناه و جرم است. از طرفی همچنان گشت‌های ارشاد در بسیاری از شهرهای ایران زنان را به دلیل رعایت‌نکردن حجاب دستگیر می‌کنند. بر اساس اخبار منتشرشده حداقل دو نفر از زنان معترض به حجاب اجباری بازداشت شده‌اند که همین موضوع با گفته‌های مطهری در تناقض است.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

۲ نظر

 1. بنظر میرسه مسولین نظام جمهوری اسلامی قبل از هر گونه اظهار نظر ،از نوعی مواد مخدر مشترک استفاده میکند :))))))))))))))))))))))

 2. سلام
  تنها چیزی که نسبت به زمان شاه از نظر ظاهر عوض شده همین بی بندو باری است یعنی اگرهم هست در ملع عام نیست خب …اگر اینهم رعایت نشود
  پس ما برای چه چیزی انقلاب کردیم
  جوانهایمان زیادی شده بودن یا مرض داشتیم یا خوشی زیر دلمون زده بود
  آخه دزدی که که امروزه اسمش باکلاس شده …شده اختلاس
  که مدیران و مسئولین و حتی کارمندان دارن رقابت میکنند دراین
  دزدی
  ازنظر وابستگی که زمانی آمریکا و شوروی و انگیس میبرد
  حالا افغانستان و پاکستان و غزه و فلسطین و لبنان وووووو
  پس ما برای چی انقلاب کردیم

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *