دادستان تهران از بازداشت یک نفر از زنانی خبر داده که در اعتراض به حجاب اجباری روسری‌های خود را بر چوب زدند. این زنان به «زنان خیابان انقلاب» معروف شده‌اند چراکه برای اولین‌بار یکی از آنان در خیابان انقلاب به این شیوه به حجاب اجباری اعتراض کرد.

عباس جعفری دولت‌آبادی علت بازداشت این زن را «تجاهر به گناه» اعلام کرده و گفته دادستانی به وظایف خود در این زمینه عمل خواهد کرد.

به گفته او این اقدام خلاف شرع و خلاف قوانین است و جرم تلقی می‌شود. دادستان تهران درباره شایعه صدور قرار ۵۰۰میلیون تومانی برای این فرد هم گفته از میزان وثیقه اطلاعی ندارد اما قرارها متناسب خواهد بود.

اعتراض به حجاب اجباری در روزهای گذشته گسترش یافته و ده‌ها نفر با بستن روسری‌هایشان به چوب و ایستادن در نقاط پر رفت و آمد شهر به فشار مضاعف بر زنان و نادیده‌گرفته‌شدن حق آزادی پوشش اعتراض کرده‌اند. آزادی انتخاب پوشش یکی از بدیهی‌ترین حقوق بشر و اجبار انسان‌ها برای به تن‌کردن یک پوشش خاص نقض حقوق بشر محسوب می‌شود.

 

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

۲ نظر

 1. همچین مقاله ی شما از ازادی پوشش حرف زده که گمان کردم نویسنده از این که تومبان می پوشه ناراضیه و میخواد اینبار قانونا تومبون هوا بده
  تقصیر سایت دو پهلوی شماست.
  حتی تو امریکا مردم وقتی ساپورت می پوشن یه عده بهشون تذکر میدن و تو دبیرستانها کسی حق پوشیدن ساپورت رو نداره.

  • تو آمریکا وقتی کسی ساپورت می پوشه یه عده بهش تذکر میدن ؟!!!
   دروغ گفتن خیلی کار زشتیه سارینا . اول از این بزرگترین عیب اخلاقی خودت یعنی دروغگویی توبه کن ، بعدا از دوپهلو بودن یا نبودن سایتها ایراد بگیر .
   بعد هم تو که آنقدر درس نخوانده و کتاب نخوانده هستی که به تنبان می گویی تومبون ، فکر نکنم عقاید و نظریات چندان ارزشمندی داشته باشی .

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *