حداقل پنج هزار خانواده در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه همچنان بدون کانکس و زیر چادر زندگی می‌کنند. فاطمه دانشور، مدیرعامل موسسه خیریه مهرآفرین گفته در مجموع مناطق زلزله‌زده ١۵ هزار خانه تخریب شده‌اند اما کل کانکس‌هایی از طرف نهادهای رسمی و مردمی تامین شده حدود ۱۰هزار کانکس است.

او این را هم اضافه کرده که روند اسکان موقت زلزله‌زدگان هم با کندی پیش می‌شود و در شهر سرپل ذهاب، شمار زیادی از خانواده‌های آسیب‌دیده هنوز در انتظار دریافت کانکس‌اند.

دانشور همچنین خطاب به چهره‌های سرشناس و سلربیتی‌ها گفته برخی کارها اساسا جزو مسئولیت‌های دولت است پس بهتر این است آنها کمک‌های مالی جمع‌آوری شده‌شان را برای تسریع روند اسکان موقت و تامین نیازهای بهداشتی زلزله‌زدگان صرف کنند.

او همچنین اضافه کرده «نبود اطلاعات دقیق» یکی دیگر از مشکلات کنونی مناطق زلزله‌زده است به طوری که هنوز بانک اطلاعاتی دقیقی از وضعیت خانواده‌های آسیب‌دیده، کودکان نیازمند کمک و مواردی از این دست تهیه نشده است: «همین فقدان اطلاعات باعث شده که خانواده‌ای بر اثر روابط شش کانکس دریافت کند و خانواده‌ای دیگر حتی یک کانکس هم دریافت نکند.»

دو ماه زلزله کرمانشاه اما هنوز مناطق زلزله‌زده از اساسی‌ترین نیازهای زندگی محرومند. پیشتر نماینده ثلاث باباجانی گفته بود  در این مناطق چهار نفر به علت سرمازدگی جان خود را از دست داده‌اند و حداقل ۲۰مورد اقدام به خودکشی ثبت شده است.

لینک دکهٔ خبر: روزنامه اعتماد

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *