پیشنهاد دولت برای گران‌شدن حامل‌های انرژی در سال آینده احتمالا در مجلس رای نخواهد آورد. این خبر را غلامرضا کاتب، عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرده وگفته براساس تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس در سال پیش رو، بهای برق، آب و گاز یک ریال هم اضافه نمی‌شود.

دولت قصد داشت بهای برخی از حامل‌های انرژی مانند بنزین را افزایش دهد که این موضوع باعث گرانی بیشتر می‌شد. این در حالیست که این روزها اعتراض‌های گسترده‌ای در ایران علیه گرانی و محدودیت‌های اجتماعی و سیاسی در حال برگزاری است.

بر همین اساس کاتب گفته با اینکه افزایش قیمت کالاها در حیطه وظایف هیات وزیران است اما دولت «با شناخت کامل از فضای کشور و مسائل اقتصادی» از تصمیمات چالش‌برانگیز اجتناب خواهد کرد.

او همچنین درباره مصوبه بحث‌برانگیز افزایش حقوق نمایندگان مجلس هم گفته «نمایندگان اجرای قوانین را از خود آغاز می کنند» و حقوق نمایندگان در سال آینده افزایش نخواهد یافت.

این نماینده مجلس درباره افزایش ۱۰درصد حقوق کارکنان دولت هم گفته حقوق کارکنانی که بالای چهار میلیون تومان دریافت می‌کنند، افزایش نخواهد داشت.

افزایش شکاف درآمدی، فقر و بیکاری، بالارفتن هزینه‌های خانوار، خصوصی‌سازی و پولی‌شدن برخی خدمات دولتی و دلایلی از این دست فشار بر اقشار کم‌درآمد را افزایش داده است. پیشتر بسیاری از جامعه‌شناسان و اقتصاددانان هشدار داده بودند در صورت ادامه این وضعیت ایران با اعتراض‌های گسترده مردمی مواجه خواهد شد.

لینک دکهٔ خبر: خبرآنلاین

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *