رئیس سازمان زندان‌ها با انتقاد از بودجه درنظر گرفته شده در لایحه بودجه سال ۹۷ برای این سازمان گفته مبلغ درنظر گرفته شده از سوی دولت برای سه وعده غذای زندانیان پنج هزار و ۴۰۰ تومان است و با این وضعیت نمی‌توان سه وعده غذای مناسب به زندانیان داد.

به گفته اصغر جهانگیر پیشنهاد سازمان زندان‌ها، افزایش مبلغ سه وعده غذای زندانیان به حداقل ۹هزار تومان است. او همچنین گفته هنوز هم در برخی زندان‌ها کف‌خواب داریم. به عنوان مثال در زندان ایلام بین ۱۰ تا ۱۵ درصد زندانیان‌مان کف‌خوابند.

رئیس سازمان زندان‌ها این را هم اضافه کرده که میانگین عمر زندان‌های ایران ۲۵سال است و با توجه به زلزله‌هایی که در چند وقت اخیر آغاز شده، اگر به وضعیت زندان‌های فرسوده توجه نشود ممکن است خطراتی متوجه زندانیان شود.

ایران یکی از بیشترین تعداد زندانیان به ازای جمعیت را در جهان دارد و ظرفیت زندان‌های ایران به اندازه این تعداد محکوم نیست. افزایش زندانیان به دلیل شرایط اقتصادی کشور و شیوه‌های رسیدگی به پرونده‌های قضایی است. برخی نگرانند زندان‌ها هم بخش خصوصی واگذار شود که این موضوع می‌تواند در کاهش رفاه زندانیان تاثیر مستقیم داشته باشد

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *