رئیس پلیس تهران از یک طرح دیگر برای مبارزه با آنچه او «بدحجابی» خوانده پرده برداشته است. در این طرح کسانی که «غفلتا شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنند» دیگر به بازداشتگاه‌ها نمی‌روند و پرونده برایشان تشکیل نمی‌شود بلکه در «کلاس‌های آموزشی شرکت کرده و آموزش لازم» را می‌بینند.

حسین رحیمی البته اعلام نکرده این افراد چگونه به کلاس برده خواهند شد؟ آیا به صورت داوطلبانه به کلاس برده می‌شود یا برای رفتن به کلاس دستگیر می‌شوند و یا از تهدیدهای قضایی برای بردن آنها به کلاس آموزشی استفاده می‌شود؟ او همچنین اعلام نکرده اگر این افراد به کلاس‌های آموزشی نروند چه خواهد شد؟ ضمن اینکه رئیس پلیس نگفته از کجا می‌داند کسانیکه «شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنند» پوشش خود را به دلخواه  خود انتخاب نکرد‌ه‌اند؟

موضوع حجاب همیشه یکی از موضوعات پرچالش در جامعه ایران بوده. چندین رئیس دولت تا امروز درباره «مسئله نبودن» موی دختران در کشور شعار داده‌اند اما همچنان گشت‌های ارشاد در شهرهای ایران زنان را به دلیل بیرون بودن موهایشان مورد مواخذه قرار می‌دهند که گاهی این مواخذه به رفتارهای خشونت‌آمیز هم منجر می‌شود. فرمانده پلیس کشور پیشتر گفته بود امروز هر کسی می‌خواهد نماینده مجلس یا رئیس جمهور شود شعار حذف گشت ارشاد می‌دهد.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *