یک نماینده مجلس در گزارشی از وضعیت مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفته در این مناطق چهار نفر به علت سرمازدگی جان خود را از دست داده‌اند و حداقل ۲۰مورد اقدام به خودکشی ثبت شده است.

شهاب نادری، نماینده ثلاث باباجانی که در زلزله اخیر استان کرمانشاه آسیب دید، همچنین اضافه کرده کمک به مناطق زلزله زده را سیاسی و جناحی کرده‌اند اما این مسئله برای هیچ‌کسی قابل قبول نیست. فشارها بر مردم بسیار زیاد است و مردم مناطق روستایی بدون سرپناه در شرایط بسیار سختی قرار دارند.

او ‍پرسیده کدام وجدان بیداری قبول می‌کند دانش‌آموزان ابتدایی زیر چادر تحصیل کنند؟ بعد قول‌های مسئولانی را که به این استان سفر کردند به آنها یادآوری کرده و گفته هیچ‌کدام از این قو‌ل‌ها عملی نشده است.

این نماینده مجلس گفته ۸۶درصد این مردم به دولت رای داده‌اند و «جدا از مسائل مذهبی که در مناطق اهل تسنن صورت گرفته» کل مردم ایران به مناطق زلزله‌زده کمک کردند «اما دولت در کجا قرار داشت؟»

دیروز سخنگوی دولت از کسانی که به دولت انتقاد می‌کنند پرسیده بود «اصلا به دولت رای داده‌اند» که از رای خود پشیمان باشند؟

کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با آشفتگی و بی‌برنامگی توام بود و حتی گفته می‌شد به روستاهایی که اهالی آن از اهل تسنن‌اند به خوبی رسیدگی نمی‌شود. این موضوع شاید بی‌ارتباط با آنچه نماینده ثلاث باباجانی درباره «مسائل مذهبی در مناطق اهل تسنن» و «سیاسی و جناحی»شدن کمک‌ها نباشد.

لینک دکهٔ خبر: خانه ملت

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *