رضا شهابی، عضو سندیکای کارگران شرکت واحد تهران که دوران محکومیت مجددش را در زندان می‌گذراند، به گفته خانواده‌‌اش از نظر جسمی توان ادامه محکومیتش را ندارد.

«ربابه شهابی» همسر این فعال صنفی با اعلام این خبر، درباره ملاقات روز چهارشنبه (۲۹ آذر) با شهابی گفت: «در روز ملاقات حالش اصلا خوب نبود. سمت چپ صورتش افتاده بود و چشم چپش را نمی‌توانست باز کند. سمت چپ بدنش، پا و دست و صورتش بی حس شده بود. از چشم‌هایش مدام اشک می‌آمد و سردرد شدیدی داشت. فشار خونش هم مدام بالا می‌رود. پنجشنبه هفته گذشته در خواب فشارش آنقدر بالا رفته بود که خون دماغ شده بود.»

همسر رضا شهابی وضعیت امروز این کارگر زندانی را حاصل دوران طولانی اعتصاب غذای او می‌داند و می‌گوید: «طبق نظر پزشکان بعد از اعتصاب غذا باید به مرخصی می‌آمد و ریکاوری می‌شد اما ادامه پیدا کردن زندانش در این شرایط، به‌علاوه فشار عصبی زندان باعث به خطر افتادن سلامتی‌اش شده است.»

«پیام ابوطالبی» وکیل این فعال صنفی با استناد به آیین‌نامه داخلی زندان و تشخیص پزشکان زندان که از جانب همسر شهابی نقل قول شده است، خواستار تمکین مقامات قضایی از قانون شد و گفت: «فارغ از اینکه اساسا رای محکومیت مجدد رضا شهابی به لحاظ ماهوی ایراد داشته است یا خیر، اکنون با توجه به وضعیت سلامتی‌اش باید با فوریت درباره حفظ جان او تصمیم گیری شود و هرچه سریع‌تر اقداماتی برای مرخصی یا آزادی او انجام شود.»

ابوطالبی درباره روند قضایی که منجر به صدور حکم مجدد برای این فعال کارگری شده است گفت: «در زمانی که شهابی دوران محکومیتش را در زندان می‌گذراند، پرونده دیگری تحت عنوان فعالیت تبلیغی علیه نظام برایش تشکیل شد. در این پرونده شهابی وکیل نداشت و ما نمی‌دانیم رایی به ایشان ابلاغ شده است یا خیر و آیا این حکم قابل اعتراض است یا نه و آیا می‌شود اعاده دادرسی داد یا نمی‌شود. من به عنوان وکیل تا امروز شیوه محاسبه دوران محکومیت شهابی در اجرای احکام را ندیده‌ایم تا بفهمم محاسباتی که آقایان انجام داده‌اند به چه صورت بوده است. آنچه به ما اطلاع داده‌اند اینکه مرخصی‌های آقای شهابی در واقع مرخصی نبوده بلکه توقف اجرای حکم بوده است. به ما توضیح دقیقی داده نمی‌شود که چرا از ابتدا به آن می‌گفتند مرخصی و حالا غیبت محاسبه کرده‌اند.»

به گفته وکیل شهابی، در حال حاضر اعتراض آنها به روند محکومیت مجدد رضا شهابی در درجه دوم اهمیت قرار دارد و موضوع مهم در حال حاضر حفظ جان زندانی بر اساس آیین‌نامه داخلی زندان است.

لینک دکهٔ خبر: میدان

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *