خانواده رضا شهابی، فعال کارگری زندانی اعلام کرده‌اند در ملاقات روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه با او در زندان رجایی‌شهر یک سمت صورت شهابی دچار افتادگی شده است. پزشک زندان احتمال‌داده این عارضه به علت سکته خفیف به وجود آمده باشد با این‌حال مسئولان زندان هیچ واکنش به این موضوع نشان نداده و همچنان او را به حال خود رها کرده‌اند.

بر اساس بیانیه کمیته دفاع از رضا شهابی، او در ماه‌های پیش از علائم و عارضه‌های گوناگونی رنج می‌برد که بسیاری از آنان خبر از اوضاع به مراتب وخیم‌تر جسمی او در آینده می‌داد؛ علائمی مانند خون دماغ شدن های مکرر، فشار خون بالا، بی حسی و تورم شدید نواحی مختلف بدن، مشکل کلیوی و …

سندیکای کارگران شرکت واحد هم اعلام کرده پزشک متخصص پیش از این تشخیص داده بود شهابی توان جسمی تحمل زندان ندارد. اما مسئولان زندان و دادستانی تهران بی‌توجهی کرده‌اند تا اینکه این زندانی صنفی در زندان سکته کرده است. به گفته آنها حتی پس از سکته هم شهابی برای معاینه و جلوگیری از تشدید بیماری‌اش به بیمارستان اعزام نشده است.

دوران محرومیت رضا شهابی از فعالان سندیکای شرکت واحد مدت‌ها است که به پایان رسیده است. دادستانی پنج ماه از زمانی را که رضا شهابی با تایید پزشکی قانونی از مرخصی پزشکی برخوردار بوده «غیبت» محسوب کرده‌است. مردادماه امسال هم به همسر رضا شهابی اطلاع داده شد که این فعال کارگری باید تا ۱۷ ماه دیگر در زندان بماند. شهابی در اعتراض به این موضوع دست به اعتصاب غذا زد که بعد از ۵۰روز با وخامت اوضاع جسمانی و قول‌های «یک مقام امنیتی» به اعتصاب خود پایان داد.

لینک دکهٔ خبر: سندیکای شرکت واحد

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *