خانواده محمودرضا خاوری، رئیس فراری بانک‌ملی این روزها در کانادا زندگی می‌کنند و کسب و کارهای تجاری بزرگی راه‌اندازی کرده‌اند و ثروت هنگفتی به جیب زده‌اند.

خاوری در سال ۹۰ به بهانه حضور در سمیناری در انگلیس، ایران را به مقصد بریتانیا ترک کرد و سر از کانادا در‌آورد. او به عنوان رئیس یکی از مهم‌ترین بانک‌های کشور دوتابعیتی بود اما تا آن روزگار این مسئله حساسیت هیچ مقام مسئولی را بر‌نیانگیخته بود.

او سال ٨۵ تابعیت کانادایی‌اش را به دست آورد و سال ٨۶ آن‌جا برای خودش خانه‌ای خریداری کرد که با نرخ دلار هزار تومانی در آن سال‌ها یک میلیارد تومان ارزش داشت.

خاندان خاوری (فرزندان پسر او) از سال ٨١ در تورنتوی کانادا صاحب ملک و مال بودند. از او کتابی با موضوع قانون بانکداری در ایران منتشر شده و کماکان در کتاب‌فروشی‌ها قابل دسترس است.

در سیزدهمین جلسه محاکمه متهمان پرونده فساد سه‌ هزار میلیارد‌تومانی، قاضی پرونده اعلام کرد یکی از معاونان وقت وزارت اطلاعات از خروج محمودرضا خاوری مطلع بوده است. او و خانواده‌اش حالا در قلب کانادا برای خودشان بریزوبپاش‌های مالی دارند. نمایندگان مجلس امکان بازگشت خاوری و محاکمه‌اش در ایران را غیرممکن می‌دانند.

لینک دکهٔ خبر: روزنامه شرق

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *