انتشار عکس مربی مرد تایلندی با روسری در مسابقات کبدی قهرمانی آسیا در بخش زنان واکنش‌های بسیاری ایجاد کرد و مسئولان به سرعت برای توجیه این موضوع دست به کار شدند و حتی موضوع را به «ابتکار شخصی مربی» کاهش دادند.

اما گویا موضوع همان بوده که از ابتدا مطرح شده بود و این مربیان برای اینکه بتوانند در کنار تیم‌شان حاضر شوند سرهای خود را پوشانده بودند. یکی از عکاسان حاضر در این مسابقات گفته «من دو مربی تیم چین تایپه را دیدم که کلاه به سر داشتند و آن را تا ابروهای خودشان پایین کشیده بودند تا چهره‌شان زیاد مشخص نشود. من از آنها عکس گرفتم و چند دقیقه بعد یک خانم چادری که نمی‌دانم از انتظامات بود یا جای دیگر، آمد به من توضیح داد که ما اینها را به سالن راه داده‌ایم که نشان بدهیم محدودیتی وجود ندارد اما نمی‌خواهیم دوربین‌ها نشان بدهند و بعد هم از من خواست که این عکس‌هایی را که از این دو مربی گرفته‌ام، پاک کنم.»

اما بهمن طیبی، مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان در این رابطه نظرات دیگری دارد. او گفته «فدراسیون کبدی قبل از شروع مسابقات، به تیم‌های شرکت کننده نامه زده بوده که برای مسابقات بانوان، مربی آقا اعزام نکنند اما ۲ تیم توجه نکردند و مربی آقا همراه‌شان بود و فدراسیون جهانی هم برای آنها ID صادر کرد اما این مربیان مقاومت کرده‌اند و خودشان را به این سر و شکل درآورده‌اند و وقتی حراست سالن هم متوجه شده، آنها را به بیرون از سالن هدایت کرده است.»

با این حال گویا واقعیت این است که «با اینکه از تهران برای حضور تماشاگران زن در مسابقات زنان مجوز صادر شده بود اما شورای تأمین گرگان مایل به این کار نبود که در نهایت اجازه می‌دهد که در زمان مسابقات زنان، تماشاگران زن حضور داشته باشند اما هیچ مردی در سالن نباشد. با این حال مربیان چین تایپه و تایلند که مرد بودند، می‌خواستند به همراه تیم‌شان در سالن باشند و بنابراین باید راهکاری برای آن اندیشیده می‌شد. می‌گویند چه کار کنیم؟ پیشنهاد این بوده که شال سرشان بگذارند که مشخص نشود مردند. با این حال، در همان سالن مشخص شد که اینها مردند و حرف و حدیث‌هایی به وجود آمد و جنجال‌ساز شد و آنها را از سالن بیرون کرده‌اند.»

مدت زیادی است که زنان برای حضور در ورزشگاه تلاش می‌کنند و این موضوع چندباری هم از طرف معاون سابق زنان رئیس دولت و چند نماینده مجلس مطرح شده با این‌حال همچنان ورود زنان به ورزشگاه‌ّها با مشکل مواجه است و حتی در رقابت‌های زنان هم سختگیری‌های عجیب و غریبی برای حضور تماشاگران زن اعمال می‌شود.

لینک دکهٔ خبر: روزنامه ایران

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *