رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفته در قرارداد پیمان‌کارانِ جمع آوری زباله خشک و تر موضوع  به کارنگرفتن افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۶۰ سال ذکر شده و با پیمانکارانی که از این بند عدول کنند برخورد می‌شود.

به گفته رضا عبدلی، استفاده از کودکان بیشتر به وسیله «باندهای زباله‌دزد» صورت می‌گیرد. آنها کودکان را از مناطق حاشیه شهر با وانت و نیسان به نقاط مختلف پایتخت می‌آورند و پس از زباله‌دزدی آنها را به محل زندگی و کولونی‌شان بر می‌گردانند.

او همچنین اضافه کرده این کودکان مورد ظلم قرار می‌گیرند و حتی ممکن است در خوابگاه‌ها اتفاقاتی برای آنها بیفتد. سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، قوه قضاییه و دیگر نهادهای مسئول به این مسئله ورود کنند تا بتوان این پدیده را کنترل کرد.

مسئولان اغلب استفاده از کودکان برای کارهای سخت و زیان‌آور را به «باندهای مافیایی» نسبت می‌دهند در حالیکه بیشتر کودکان کار به دلیل فقر خانواده و محرومیت شدید مجبور به کار در شرایط سخت می‌شوند و پیمانکاران شهرداری هم آنها را بکار می‌گیرند. پیشتر هم مشخص شده بود شهرداری از کودکان زباله‌گرد برای ارائه اجازه کار پول دریافت می‌کند.

لینک دکهٔ خبر: مهر

یک نظر

  1. از اقتصادی که بر اساس سود استوار است مگر انتظار دیگری هست،سود به قیمت قربانی کردن ارزشهای انسانی ،اخلاقی،و زیر پا گذاشتن ارزشهای دینی ،اجتماعی،فرهنگی……

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *