عضوکمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره امکان کلید خوردن دوباره طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران گفته نمی‌خواهند فساد و رانتی که در رابطه با شهرداری وجود دارد و همچنین بی‌مبالاتی‌ها هیچ کجا ثبت و منعکس شود. به همین دلیل ابر، ماه و فلک و خورشید همه دست به دست هم دادند که تحقیق و تفحص از شهرداری نتیجه نداشته باشد.

به گفته قاسم میرزایی‌نکوهر جا که نظارت و شفافیت وجود نداشته باشد مسائل این چنینی اتفاق خواهد افتاد. شهرداری در دو دوره قبل به صورت کامل رها شده بود، یعنی شهردار هر کار که می‌خواسته انجام می‌داده و شورا هیچ نظارتی بر آن نداشته است.

او با اشاره به ردشدن طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در اسفندماه سال گذشته اضافه کرده این طرح را در مجلس کلید زدیم اما با مسائلی روبرو شدیم که به انحای مختلف باعث شد تحقیق و تفحص حذف شود. در ابتدا تصور می‌کردیم این مساله به خاطر کاندیداتوری آقای قالیباف است، اما پس از آنکه اطلاعات بیشتری به دست آوردیم، احساس خود من این بود که نمی‌خواهند فساد و رانتی که در رابطه با شهرداری وجود دارد و همچنین بی‌مبالاتی‌ها هیچ کجا ثبت و منعکس شود.

میرزایی در پاسخ به اینکه آیا دوباره طرح تحقیق و تفحص از شهرداری کلید می‌‌خورد یا نه، گفته قبل از تحقیق و تفحص از سمت مجلس، خود شورای شهر باید اراده کرده و یک تیم کارشناسی به همراه مشاوران حرفه‌ای، عملکرد هشت ساله گذشته شهرداری و شورا را بررسی کنند.

در زمان مطرح‌شدن تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس محمدباقر قالیباف، شهردار وقت تهران با لابی سنگین مانع از تصویب این طرح شد. نمایندگانی از فراکسیون امید برای رای‌نیاوردن این طرح لابی کردند. رحمت‌الله حافظی، عضو پیشین شورای شهر تهران مدعی شده بود «برادر یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس ۱۰ میلیارد تومان تراکم از شهرداری گرفته است.»

لینک دکهٔ خبر: میدان

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *