نماینده مردم کرمانشاه با انتقاد از مدیرات بحران در مناطق زلزله زده مدعی‌شده تعداد کشته‌شدگان زلزله بسیار بیشتر از آمار رسمی است و این آمار به بیش از هزار نفر می‌رسد.

به گفته احمد صفری، فقط ۱۰ درصد روستاها چادر گرفته‌اند و روستاهایی وجود دارد که ۹۰درصدشان از میان رفته است.

او با انتقاد از نحوه پوشش خبری صداوسیما اضافه کرده صداوسیما به گونه‌ای پوشش می‌دهد که انگار همه چیز برقرار است اما رسانه ملی با پوشش خبری ناکارمدش در حق کرمانشاه ظلم و خیانت کرد.

به گفته این نماینده مجلس بعد از ۷۲ساعت شرایط تغییر نکرده است البته مردم کمی آرام شده‌اند اما گرسنه‌اند. وقتی یک وانت اقلام وارد منطقه می‌شود، سریع خالی‌اش می‌کنند. آنهایی که زورشان می‌رسد اقلام را به داخل چادر می‌برند اما آنهایی که سیاه‌پوش و داغدارند یا خجالت می‌کشند، گرسنه می‌مانند.

صفری شرایط مناطق زلزله‌زده را اینگونه تشریح کرده که «اینجا قیامت است» و گفته تعداد کشته‌شدگان زلزله بیشتر از آمار اعلامی است. مسئولان خبر ندارند، من خودم به روستایی سرزدم که گفتند بیست نفر را همان روز اول خودشان خاک کرده‌اند. این افراد جزو آمار جانباختگان به حساب نمی‌آید. به نظر من بیش از ۱۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند، فقط در یک کوچه در سرپل ذهاب هفتاد نفر کشته شده‌اند، در مسکن مهر بیش از ۲۵۰ نفر جان باختند.

در چند روز گذشته شیوه امدادرسانی به زلزله‌زدگان با انتقادهای فراوانی مواجه شده است. بر اساس گزارش‌ها توجه لازم به روستاهای این منطقه نشده و با اینکه بسیاری از راه‌ها باز است و مشکلی برای امدارسانی به روستاها وجود ندارد اما همچنان این روستاها از داشتن چادر و پتو محرومند.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

۷ نظر

 1. خدا خیربده نماینده مردم کرمانشاه رو واقعا علت اینهمه دروغگویی رسانه ها چیه اگه مردم از حقیقت ماجرا خبرداشته باشن بسیج ملی حقیقی برای کمک به مردم اتفاق میفته مگه دولت زلزله ایجادکرده که از ارائه امارحقیقی میترسن مردم انقدر درک دارن بفهمن زلزله کاردولت نبوده اما بیشتر روستاها بدون هیچ امکاناتی هستن حتی چادر نگرفتن چرا حقایقو منتشر نمیکنید تا جدیتر پیگیری شود اهای مدیران مسئولین خصوصا شما رسانه ها بیشتر از همه مسئولید هزاران نفر کشته شدند امار حقیقی بدین تا مردم با خیال راحت سر نکنن به فکر کمک بیفتن مسئولین مجبور به پیگیری باشن انقدر به مردم دروغ نگید برای هر کشته بخاطر بی تعهدی ودروغگویی شما مسئولید اخرت باید جوابگو باشید مردم عزیز ایران نماینده محترم کرمانشاه حقیقت رو بیان کردن لطفا حضورا کمکهاتون ارسال کنید برید تو روستاها به داد مردم برسید پزشکان پرستاران هرکی به هر نحو خواهشا حضوری برید کمکهاتونو به دستشون برسونید.

 2. خدا به یمن حلول ربیع الاول اموات این حادثه تلخ را بیامرزد و به مصیبت زدگان صبر عنایت کند و جراحات و آلام همه را التیام و بهبود بخشد و به همه کمک رسانان دولتی و مردمی توان و أجر عطا فرماید.
  انشاا… با خرد و همت جمعی بزودی شاهد سامان و بهبودی اوضاع زندگی این عزیزان باشیم،
  غم و انده هر ایرانی باعث رنجش خاطر و همدودی دیگر هموطنان در جای جای ایران عزیر میشود

 3. واقعا نمیتونم درک کنم که دولت و صدا سیما با چه رویی میونند انقد دروغگو باشن.من خودم نرفتم یعنی سعادت نداشتم ولی دوستانی که اهل اونجا هستن برای ما خبر بالای ۲۰۰۰نفر رو آوردن.تازه این آمار هم مطمئن نیست وخیلی بالاتر از اینه.واقعاشرم بر صدا وسیما شرم بر روحانی.خجالت نکشیدید که باعث شدید آقا خودش بیاد اونجا.مرگ بعضی جاها خیلی خوبه به قرآن

 4. اگر که در مسکن مهر که سقف فرو نریخته ۲۵۰ نفر کشته شدند پس در باقی شهر که نه سقفی مونده و نه دیواری حدودا باید بیست هزار نفر کشته شده باشند ، چقدر سیاسی کاری می‌کنند این آقایان مسئول از جمله نماینده کرمانشاه ، به وضوح معلومه که دولت داره اخبار رو سانسور میکنه و کمک رسانی و ستاد بحران دولت خودش تو بحران کامل قرار داره و فقط ارتش و سپاه دارند کمک میکنند ، و کاملا واضحه که با آمار های غلط ارائه شده مثل کشته شدن ۲۵۰ نفر در مسکن مهر قصد سیاسی بازی و استفاده ابزاری از این داستان رو دارند .

 5. ساکار کورد

  سلام به همگی. من خودم ساکن شهرستان سرپل ذهاب هستم و همه مصیبتا رو با چشمای خودم دارم میبینم دولت هیچ اقدامی به حال ما نکرده و فقط کمکای مردمی به داد ما رسید.متاسفانه تعداد کشته شده ها بیشتر از دو هزار نفر هستش که به دروغ میگن ۴۰۰ نفر هستن.توی مجموعه روستاهای کوئیک بیشتر از ۴۰۰ نفر فوت شدن.خیلی از روستاها تخریب صد درصدی رو داریم با کلی کشته و قطع نخاعی. توی شهر هم منطقه فولادی کلا ویران شده و حدود ۷۰۰ نفر کشته دادیم مسکن مهر که دیگه بحثش جداس داغون شده. اینجا همه خونه ها تخریب کامل شدن و اونایی هم که یه کمی خوبه قابل سکونت نیست دولت میگه ۲۰ میلیون وام میدم شما بگید ما این ۲۰ میلیون رو چکارش کنیم؟ خودشون بیان ما این ۲۰ میلیون رو بهشون میدیم برامون خونه بسازن. این همه کمکای نقدی شده پس کجاس؟ با اون کمکا میشه همه شهر و روستاها رو بازسازی کرد البته این بار اصولی و قانونی. اگه کشور فقیری هم میبودیم باز کمتر غم و غصه داشتیم با این همه منابع گاز و نفت و معادن پس چرا هیچ اقدامی نمیشه. اینجا یه شرکت خصوصی از اصفهان اومده که اونم فقط به فکر سود برا خودشونن شرایطی رو دارن برای بازسازی خونه ها که کاملا به ضرر مردم و به نفع خودشونه اومدن اینجا برای کسب سود. خاک عالم برا این دولت. نمایندمون که اونم به انتخاب مردم شهر نبود و از طرف دولت انتخاب شد اقای تجری اومده میگه چیزی که نشده دو هزار کشته که چیزی نیست اره خب برا علیا حضرت که اتفاقی نیافتاده جاشون گرم ونرمه ماییم که داریم با بدبختی زندگی رو میگذرونیم. حالم از هر چی مسئول دولته بهم میخوره میان اینجا عکس میگیرن و میرن عقلشونم نمیرسه وارد چادرا که محل زندگی مردمه میشن کفشاشونو در بیارن. ما فقط و فقط به خاطر اینکه کوردیم داره باهامون ناعادلانه برخورد میشه. اگه کسی میخواد کمک کنه خودش مستقیم اقدام کنه و به دست مردم برسونه اینجا الان همه به کمک نقدی بیشتر نیاز دارن. و لازم به ذکر که از اینجا از هلال احمر خراسان رضوی تشکر کنیم خیلی کمک کردن اما هلال احمر کرمانشاه نکبتا همشون دزد بودن و کمکای مردمی رو انبار میکردن و از شهر خارج میکردن . همه اینجا اومدن برا دزدی نه کمک.

 6. هموطن عزیز کرد دولت به هیچکس از این مردم محل نمیده نه فقط کرد.هرجای ایران ویران بشه همینه برخورد مسئولین . خدا امام زمانو برسونه شر این مسئولین ظالم بیت المال خورو از سر این مردم برای همیشه کم کنه .خدا لعنت کنه الهی اواربشه خونه هاشون روی سرشون مسئولینی که به جای کمک به مردم فکرچاپیدن بیت المالن.خجالت نمیکشید چقدر باید بخورید جیباتون پرنمیشه .ایران ثروتمند مردم فقیر نتیجه سرازیر شدن بیت المال تو جیبای شماست .ای خدا ظهور اقاامام زمانو برسون وسر این ظالما روشمشیر اقا قراربده کمی دل مردم تسکین پیداکنه.لعنت خدا برشما امیدواریم مامردم ایران هرچه زودتر سزای ظلماتونو به بدترین وجه بگیرید.

 7. لطفا پست بالا حذف شود

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *