وزیر بهداشت گفته گمان می‌کند آمار کشته‌شدگان زلزله افزایش یابد چرا که در بسیاری از روستاها، قربانیان زلزله دفن شدند و آمار دقیق آنها در روزهای آینده اعلام می شود.

به گفته حسن قاضی‌زاده هاشمی توزیع امکانات در مناطق زلزله زده، مناسب نیست و مدیریت محیطی توزیع مایحتاج به ویژه در مورد نیازهایی که برای ساعات شب و سردی هوا ضرورت دارد، باید اصلاح شود.

او هچنین اضافه کرده شاخص تخت بیمارستانی در کرمانشاه ۱/۵ تخت به ازای هر هزار نفر است و تعدادی از بیمارستان‌های کرمانشاه، دارای قدمت بالایی است. همچنین برای بازسازی بیمارستان سرپل ذهاب به ۵۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

بر اساس آمار وزیر بهداشت تا کنون به ۷۶۱۳ مصدوم، خدمات درمانی و اورژانس ارائه شد، حدود ۱۰۰۰  نفر از مصدومان، بستری و ۲۸۰ مصدوم نیز به سایر استان‌ها از جمله تهران و البرز منتقل شدند. ضمن اینکه ۲۶۹ نفر از موارد فوتی قبل یا ابتدای ورود به بیمارستانها، جان خود را از دست داده‌اند.

با اینکه مسئولان اعلام کرده‌اند آواربرداری سبک تا امشب به پایان خواهد رسید اما مردم در مناطق زلزله‌زده می‌گویند اعضای خانواده‌هایشان همچنان زیرآوارند. به گفته آنها چادرهای بسیاری به این منطقه ارسال شده است اما مردم همچنان در خیابان و بدون چادر با خانواده در انتظار کمکند. مردم همچنین می‌گویند با کمترین امکانات پزشکی مواجه‌اند و کسی هم پاسخگوی آنها نیست.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *