به گفته مدیرعامل تعاونی صیادان چابهار و کنارک، جنازه ناخدای شناور ایرانی که در یورش دزدان دریایی سومالی در هفته گذشته به ضرب گلوله کشته شده بود با ریش سفیدی یک ناخدای اماراتی به کشور باز می‌گردد.

علیم افشار با اشاره به دوستی ناخدای شناور تجاری اماراتی با ناخدای ایرانی کشته شده به دست دزدان دریایی سومالی گفته او با ریش‌سفیدی و توضیح شرایط معیشتی ناخدای ایرانی به دزدان توانسته آنها را قانع به پس‌دادن جنازه او کند.

به گفته او ناخدای اماراتی جنازه را از دزدان دریایی سومالی تحویل گرفته است و در میانه‌های راه جنازه را به یکی از لنج‌های ایرانی داده است. جنازه ناخدای کشته شده دست به دست می‌چرخد تا هر شناوری که زودتر به آب‌های ایران می‌رسد آن را به خانواده ناخدا تحویل بدهد.

افشار درباره سایر خدمه این شناور ربوده شده این لنج هم گفته یکی از خدمه در جریان حمله دزدان ربوده شده اما اکنون هیچ خبر تازه‌ای در دست نیست، تماسی هم از راه شبکه‌های اجتماعی گرفته نشده است و این بی‌خبری باعث شده‌است تا خانواده این صیاد وضعیت روحی مناسبی نداشته باشند.

ناخدا رحمتی از اهالی شهرستان کنارک بود و حدود سی‌سال سن‌داشت از او چهار فرزند باقیمانده‌است که بزرگترین آنها شانزده سال و کوچکترین آنها یکسال دارند. پیشتر دزدان دریایی برای تحویل‌دادن این جنازه هزار و ۵۰۰دلار پول خواسته بودند.

در حالیکه یک ناخدای اماراتی توانسته با ریش‌سفیدی جنازه ناخدای ایرانی را تحویل بگیرد، دو سال و نیم است که هشت صیاد ایرانی در دستان دزدان دریایی اسیر مانده‌اند و در این مدت سیزده تن دیگر جان خود را از دست داده‌اند با این حال دولت ایران تا امروز هیچ‌ اقدام موثری برای آزادی آنان انجام نداده است.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

یک نظر

  1. یعنی واقعا راهزنان دریایی سومالی توی آبهای ما اینقدر اقتدار دارند که کشتی هامون رو میدزدن؟؟ پس نیروی دریایی ارتش و سپاه کجا بودن؟

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *