موضوع واگذاری املاک شهرداری به افراد، موسسه‌ها و خیریه‌ها امروز در شورای شهر تهران بررسی شد. افشین حبیب‌زاده در این رابطه در تذکری گفته هر گونه واگذاری و بهره‌برداری از املاک شهر منوط به اجازه انجمن شهر است در حالیکه شورای شهر هیچ اطلاعی از نحوه واگذاری‌ها ندارد و باید مشخص شود چه املاکی برای بهره‌برداری واگذار شده و پول املاک واگذاری‌شده به کجا می‌رود.

به گفته برخی از افراد ساختمان‌های شهرداری را به اسم حسینیه گرفته، املاک اطراف آن را به صورت تجاری استفاده می‌کردند و مشخص نبود آیا درآمدهای آن برای حسینیه صرف می‌شد یا خیر؟

او در این جلسه گفت موارد متعددی در این زمینه وجود دارد که در همین جا محسن هاشمی، رئیس شورای شهر خطاب به او گفت «پس تذکرات شما درباره املاک واگذاری شده، کوه یخی است که تنها ذره‌ای از آن دیده شده است.»

محمد سالاری، دیگر عضو شورای شهر تهران هم در این رابطه گفته بهره‌برداری املاک و ساختمان‌های شهرداری در طول سال‌ها بدون قاعده انجام شده است.

شهرداری املاک و دارایی‌هایش را در طول این سال‌ها در اختیار موسسه‌ها و خیریه‌های زیادی قرار داده که بر اساس گفته اعضای شورای شهر به درستی مشخص نیست چه استفاده‌ای از آنها می‌شده است. همچنین افشای واگذاری برخی املاک به اشخاص در آخرین ماه‌های حضور محمدباقر قالیباف در شهرداری هم جنجال بزرگی به راه انداخت که همچنان سرنوشت آن مشخص نیست. پیشتر غلامرضا انصاری عضو شورای چهارم شهر تهران گفته بود شهرداری بخش اعظمی از دارایی‌های تهران را فروخته است.

لینک دکهٔ خبر: ایسنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *