عضو شورای شهر کرج از تلاش بنیاد مستضعفان برای لغو مصوبه ثبت ملی باغ سیب مهرشهر خبر داده است. به گفته عباس زارع امروز بنیاد مستضعفان درباره مصوبه میراث فرهنگی و ثبت ملی باغ سیب مهرشهر شکایتی کرده تا این مصوبه لغو شود.

این عضو شورای شهر تهران همچنین اضافه کرده که روند احیای باغ سیب کرج پیش می‌رود و قسمت‌هایی هم آیش و صیفی‌کاری شده است و از آبان ماه این قطعات  نیز نهال کاری خواهد شد.

زارع همچنین گفته مطالبه اصلی شهروندان کرجی این است که باغ سیب با پوشش کامل درختی باغ بماند. او درباره قسمتی از باغ سیب که در اختیار دانشگاه علامه قرار دارد هم گفته این دانشگاه کوتاهی می‌کند و در فصل درختکاری جلساتی با دانشگاه علامه برای درختکاری در آن قسمت برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز هم تلاش بنیاد مستضعفان برای لغو ثبت ملی باغ سیب را به آب در هاون کوبیدن تشبیه کرده و گفته نمی‌دانم برخی از این دسته از اقدامات چه سودی می‌برند و چه طمعی در سردارند اما با ثبت ملی کردن طمع و برنامه این دسته از افراد اجرایی نخواهد شد.

عبدالناصر میرپی همچنین گفته سازمان میراث فرهنگی از منافع و حقوق شهروندان درباره حفظ این باغ دفاع خواهد کرد و اجازه تغییر کاربری آن را نخواهد داد.

این باغ که در مهرشهر کرج قرار دارد یکی از نمادهای هویتی این شهر محسوب می‌شود با اینحال سال ۹۳ بنیاد مستضعفان که این باغ را در اختیار دارد اقدام به قطع دو هزار اصله درخت آن برای بهره‌برداری از زمین کرد. این موضوع با اعتراض گسترده مردم کرج مواجه شد که پس از آن سازمان میراث‌فرهنگی این باغ را ثبت ملی کرد. مردم کرج خواستار بازگرداندن واگذاری مالکیت این باغ به شهروندانند.

لینک دکهٔ خبر: ایسنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *