رئیس دانشگاه علامه طباطبایی مدعی شده تمامی دانشجویان ستاره‌دار این دانشگاه در سال‌های اخیر به دانشگاه بازگشته‌اند به جز دو نفر که مشکل آنها در گزینش سازمان رفع نشده است.

حسین سلیمی حتی گفته بسیاری از دانشجویان ستاره‌دار فارغ‌التحصیل شده‌اند و از افرادیند که می‌توان به آینده علمی آنها امید داشت.

او همچنین مدعی شده توانسته «تمامی استادانی که از دانشگاه به صورت اخراجی، تعلیق و یا بازنشستگی زودتر از موعد رانده شده بودند» را به دانشگاه بازگرداند. او بازهم مدعی شده فضای امنیتی در دانشگاه از بین رفته و در این سال‌های حتی یک دانشجوی علامه به دلیل فعالیت‌های سیاسی به کمیته انضباطی احضار نشده و یا اینکه هیچ دانشجویی به خاطر فعالیت سیاسی از طریق نهادهای دانشگاه مورد فشار قرار نگرفته است.

با وجود این ادعاهای سلیمی شواهد نشان می‌دهد همچنان بسیاری از دانشجویان ستاره‌دار و حتی استادانی که در زمان ریاست صدرالدین شریعتی از این دانشگاه اخراج شده‌اند به دانشگاه بازنگشته‌اند. البته استادانی که در همان زمان انتخاب شده‌اند همچنان مشغول به تدریس در این دانشگاه‌اند و به نظر نمی‌رسد سلیمی هم با حضور آنها در دانشگاه مشکلی داشته باشد.

پس از مطرح‌شدن نام سلیمی به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی تصدی پست وزارت علوم، بسیاری از دانشجویان اخراجی دانشگاه علامه که سلیمی مدعی است به دانشگاه بازگشته‌اند و دانشجویان سابق و فعلی این دانشگاه با هشتگ #سلیمی_وزیرنشود از دوره مدیریت او در این دانشگاه می‌نویسند که یکی از آنها احضار دانشجویان به کمیته‌های انضباطی به دلایل سیاسی است.

 

لینک دکهٔ خبر: ایسنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *