گزارش معاون خدمات شهری شهردار تهران درباره ستاد اربعین واکنش اعضای جدید شورای شهر تهران را دربرداشت. بودجه این ستاد در آخرین روز شورای قبل از پنج میلیارد به ۱۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد در حالیکه به گفته اعضای شورا این ستاد سال گذشته تا ۴۰میلیارد تومان هزینه کرده است.

بهاره آروین در این جلسه گفته بسیاری از تجهیزات شهرداری در عراق دپو شده و مقداری نیز به شهرداری بازگشته است و جای سوال دارد که چه مقدار از این تجهیزات بازگشته و چه مقدار در عراق دپو شده است.

حجت نظری هم در واکنش به بخشی از گزارش عبداللهی که به ساخت مدارس در عراق اختصاص داشت پرسید  از آنجایی که ما در کشور خود با معضل مدارس مواجه‌ایم آیا ساخت به مدرسه عراق جزو وظایف شهرداری محسوب می‌شود؟

افشین حبیب زاده، عضو دیگر شورای شهر هم به گزارش مالی این ستاد در سال ۹۴ اشاره کرده و گفته در این سال بر اساس باید پنج میلیارد تومان هزینه می‌شد اما شهرداری ۱۵میلیارد تومان هزینه کرده و حتی شنیده می‌شود در سال ۹۵ هزینه این ستاد ۳۴میلیارد تومان بوده است. او پرسیده چرا میان هزینه‌های آزاد و بودجه‌های مصوب که پنج میلیارد تومان است این قدر فاصله وجود دارد.

حسن رسولی هم در تکمیل سخنان همکارش اضافه کرده بر اساس اطلاعاتی که به دستش رسیده هزینه واقعی که این ستاد ۴۰میلیارد تومان بوده و مشخص نیست این هزینه چه مقدار جاری و چه مقدار به صورت تملک دارایی بوده است.

او گفته از فرماندار تهران تعجب می‌کند که چرا با وجود تناقض‌ها و مغایرت‌های موجود در این مصوبه آن را تایید کرده است در حالی که فرماندار مشهد به مصوبه این چنینی در شهرداری شهر مشهد به حق اعتراض کرد.

با گسترش سفر به عراق در اربعین از چند سال پیش شورای شهر تهران به شهرداری اجازه داد سالانه تا پنج میلیارد تومان برای مسافران به عراق هزینه کند. قانون اجازه استفاده از بودجه شهرها در خارج از آن شهر را نداده است اما این هزینه‌ها در شوراهای قبل تصویب شده است.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

۳ نظر

  1. مملکت را گه گرفته. گه.

  2. ریدن تو مملکت،یه کم مؤدب باش دوست من

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *