سازمان تامین اجتماعی به طور رسمی فعالیت و تلاش گسترده‌ای برای جلب رای اعتماد علی ربیعی به عنوان وزیر کار از راه «مذاکره و تعامل با نمایندگان مجلس» آغاز کرده است.

براساس صورتجلسه رسمی ۱۲۵مین جلسه شورای معاونان سازمان تامین اجتماعی مورخ (۳/۵/۱۳۹۶) ، این سازمان به عوامل خود دستور داده تا «برای اخذ رای اعتماد حداکثری وزیر در مجلس موارد زیر در اسرع وقت انجام شود» همچنین در این نامه از عوامل سازمان تامین اجتماعی خواسته شده «برای افزایش رای اعتماد در اسرع وقت و قبل از شروع رای گیری» اقداماتی انجام دهند.

در مفاد این دستور العمل مرتباً از ارائه امتیازات مختلف به نمایندگان مجلس سخن به میان رفته تا از این طریق، فضا برای اخذ رای اعتماد به وزیر کار (ربیعی) فراهم شود. در یکی از مفاد خود از «معاونت فنی و درآمد» خواسته که «با افزایش تعداد سهمیه کارگران ساختمانی در سال جاری، بخشی از آن را در اسرع وقت به واجدین شرایط از طریق نمایندگان مجلس ارائه کند.»

این سازمان همچنین معاونت اقتصادی خود را موظف کرده که «بخشی از اعتبارات بودجه جاری که برای پرداخت تسهیلات به بیمه شدگان و مستمری بگیران در نظر گرفته شده را از طریق بانک رفاه و با معرفی نمایندگان مجلس در اسرع وقت ارائه کند.»

سازمان تامین اجتماعی در این صورتجلسه رسمی تاکید کرده که «همه مدیران بیمه‌ای و درمانی در استان‌های مختلف و حتی مسئولان بانک رفاه در این زمینه توجیه شوند تا آنها نیز این موضوع را با مراجعه حضوری خدمت نمایندگان مجلس پیگیری کنند.»

وزارت چهار ساله علی ربیعی در وزارت کار با انتقادهای فراوانی از طرف فعالان کارگری مواجه بوده. امنیتی‌تر شدن فضای فعالیت در جامعه کارگری، اصرار بر اصلاح قانون کار، ارائه طرح کارورزی و مقاومت در برابر افزایش حداقل دستمزد تنها گوشه‌ای از عملکرد وزارت کار در دوران ربیعی است. بسیاری از فعالان کارگری ادامه وزارت ربیعی را باعث وخیم‌ترشدن اوضاع معیشتی و زندگی کارگران می‌دانند. در عین حال سازمان تامین اجتماعی یک سازمان عمومی است که با پرداخت حق‌بیمه از طرف مردم اداره می‌شود و استفاده از امکانات آن برای مقاصد سیاسی و شخصی جرم آشکار و مشهود است و به نظر می‌رسد در واکنش به این موضوع بهتر است نمایندگان مجلس نه تنها به ربیعی رای اعتماد ندهند بلکه بر برکناری رئیس سازمان تامین اجتماعی هم اصرار کنند.

لینک دکهٔ خبر: انتخاب

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *