نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفته فعالیت‌های اقتصادی زیر مجموعه‌های پلیس مانند بنیاد تعاون، موسسه رهگشا و پلیس+۱۰ باعث افزایش تخلفات این نهاد به دلیل نبود نظارت شده است.

فرهاد تجری در واکنش به محکومیت ۱۱۷ میلیارد تومانی پلیس+۱۰ به علت اضافه دریافتی در ازای ارائه خدمات، گفته ضعف نظارت در شکل‌گیری فساد تاثیر بسیار دارد.

به گفته تجری این دستگاه‌ها به جای آنکه حافظ منافع مردم باشند، در نبود نظارت خود را ماورای قانون تصور کرده و هر اقدامی که توانستند به سلیقه خود برای کسب منافع مالی بیشتر انجام داده‌اند. این اقدامات حتی به قیمت تضییع حقوق مردم و دولت انجام شده است.

این عضو کمیسیون اصل نود اضافه کرده این کمیسیون در صورت شکایت شاکی خصوصی یا دستور مقامات و رئیس مجلس می‌تواند به این موضوع ورود پیدا کند اما تاکنون گزارشی به کمیسیون نرسیده است.

سازمان تعزیرات حکومتی درپی گزارش‌های متعدد از سوی مردم درباره اضافه دریافتی دفاتر پلیس ۱۰+ در ازای ارائه خدماتی نظیر صدور، تعویض یا تمدید گذرنامه، صدور یا تعویض کارت پایان خدمت و … ؛ شرکت پژوهش و توسعه ناجی را به پرداخت جریمه ۱۱۷ میلیارد تومانی محکوم کرد.

نهادهای نظامی ایران به بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی کشور تبدیل شده‌اند و بسیار از فعالیت‌های اقتصادی کلان در کشور را مدیریت می‌کنند. بسیاری ورود دستگاه‌های نظامی به اقتصاد را به دلیل پاسخگو نبودن این دستگاه‌ها فسادآور می‌دانند.

لینک دکهٔ خبر: خانه ملت

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *