سخنگوی سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر می‌گوید ۳۰ تا ۳۵درصد افراد بی‌خانمان معتاد نیستند بلکه کارگران فصلی، مهاجران، بیماران مزمن روانی، کودکان کار، زنان خیابانی و افراد فاقد جا و مکانند.

به گفته پرویز افشار کارتن‌خوابی بحث پیچیده و ناشی از آسیب‌های متعدد اجتماعی است که به صورت خیابان خوابی ظهور و بروز می‌کند.

او همچنین اضافه کرده آمار مشخصی از معتادان متجاهر در دست نیست و تعداد این افراد از ۵۰ تا ۶۰ هزار تا ۱۰۰ هزار نفر را تخمین زده می‌شوند.

افشار همچنین گفته معتادان بی‌بضاعت را قبل از آنکه در کف خیابان بیفتند باید پوشش داد. این در حالی است که چنانچه متولیان بحث درمان اعتیاد اگر بودجه‌های مورد نظر را به موقع بدین منظور اختصاص می‌دادند، عمق و شدت اعتیاد خود را در قالب کارتن‌خوابی نشان نمی‌داد.

بی‌خانمانی در ایران  در سال‌های اخیر به یک معضل اجتماعی و اقتصادی تبدیل شده است. راه‌کارها برای حل این مشکل بدون توجه به ابعاد اقتصادی و اجتماعی این موضوع به راه‌حل‌هایی مانند عقیم‌سازی افراد بی‌خانمان یا ترک اجباری معتادان ختم شده است. سالانه تعدادی از افراد بی‌خانمان در فصل سرما جان خود را در خیابان از دست می‌دهند.

لینک دکهٔ خبر: ایسنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *