معاون امور زنان ریاست جمهوری می‌گوید با وجود اینکه ۱۳سالگی حداقل سن قانونی برای ثبت ازدواج دختران است، با این حال شواهد نشان می‌دهد ازدواج دختران کمتر از این سن هم ثبت می‌شود.

به گفته شهیندخت مولاوردی، دولت از راه مجلس پیگیر ازدواج کودکان است و تا الان هم اقدامات خوبی صورت گرفته است. هرچند او درباره اینکه این اقدامات خوب چه اقداماتی بوده‌اند حرفی نزده است.

او گفته با اینکه ازدواج کودکان زیر ۱۳سال در برخی موارد در کشور ثبت می‌شود اما آمار دقیقی در دست نیست چون اکثر موارد به دلیل ثبت‌نشدن در دفاتر رسمی اعلام نمی‌شود.

مولاوردی اضافه کرده فراکسیون زنان مجلس این موضوع را به طور جدی در دستور کار قرار داده و دولت هم همراهی و مشارکت لازم را برای به نتیجه رسیدن مسئله خواهد داشت.

چند روز پیش هم رئیس فراکسیون زنان مجلس هم گفته بود این فراکسیون تلاش  دارد حداقل سن ازدواج دختران را از ۱۳سال به ۱۵سال افزایش دهد. پروانه سلحشوری همچنین از وجود کودکان مطلقه ۱۵ساله در ایران خبر داده بود. بر اساس آمارها ازدواج کودکان در ایران نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش هم داشته است. به گفته مدیر بخش مطالعات زنان انجمن جامعه‌شناسی ایران سال ۹۴ نسبت به سال قبل‌تر ازدواج کودکان ۱۰هزار مورد بیشتر شده بود.

لینک دکهٔ خبر: دوات

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *