رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۰تیر) شورا اسناد ناایمن بودن خط هفت مترو را ارائه کرد.

رحمت‌الله حافظی به سه سند اشاره کرده و گفته دو روز پیش از افتتاح خط هفت مترو معاون عملیات و نقلیه ریلی خطاب به احمدی بافنده مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو نامه‌ای نوشته است که در آن ورود مسافر به خط هفت را با مخاطرات فراوان همراه دانسته و از او خواسته تا زمان رفع نواقص از بهره‌برداری خط هفت ممانع شود.

سند دوم به گفته این عضو شورای شهر به روز افتتاح در ۲۰ خرداد مربوط می‌شود. مدیر مرکز فرمان در نامه‌ای به احمدی بافنده شرایط خط هفت را برای شروع مسافربری ناایمن دانسته است. او در این نامه نوشته در صورت وقوع هر گونه حادثه‌ای در خط هفت امدادرسانی به مسافران تقریبا غیرممکن است.

حافظی سندم سوم را هم نامه مدیر مهندسی کیفیت وایمنی نامه‌ای خطاب به احمدی در ۱۸ خرداد دانسته که نوشته امکان بهره‌برداری ایمن از خط هفت تا این لحظه وجود ندارد. از محدوده بسیج تا ایستگاه محمدیه به طول هفت کیلومتر وسیله ارتباطی بین مرکز و راهور وجود ندارد و هنوز کابل فیبر نوری در این مسیر نصب نشده است؛ از سوی دیگر تابلوهای راهنما و هشدار در طول مسیر و ایستگاه‌ها نصب نشده و در مواقعی که راهبر به هر دلیل منحرف شود تشخیص محل دقیق قطار و اعلام به مرکز فرمان بسیار سخت است. بر اساس این نامه ایستگاه‌های بهره‌برداری شده از حداقل امکانات آتش‌نشانی برخوردارند و انشعاب آب در ایستگاه‌ها تامین نشده است.

هفته گذشته هم حافظی درباره ناامن بودن خط هفت به شهرداری تهران تذکر داده بود که این تذکر به درگیری لفظی معاون شهردار و مدیران شرکت مترو با او ختم شد. مدیران شهرداری می‌گویند خط هفت ایمن است و حافظی را به دروغگویی متهم می‌کنند.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *