عضو کمیسیون موقت سلامت و محیط زیست شورای شهر، درباره موانع موجود بر سر راه حفاظت از باغ‌های تهران گفته «در شورای چهارم، اعضای کمیسیون سلامت و محیط زیست تقصیر کار را به گردن شهردار انداخته و قدرت و دیکتاتوری رئیس شورا را مانع اصلی کار می‌دانستند». وی از بازگشت دوباره بخش دوم و اصلی طرح حفاظت و صیانت از باغ‌ها در شورای شهر چهارم اظهار تاسف کرده است؛ این طرح برای مقابله با مصوبه برج-باغ‌ها تهیه شده و میزان ساخت و ساز در باغات را محدود می‌کند، اما ۳ سال است که توسط اکثریت اعضای شورای شهر تهران رد می شود.

به گفته زهرا صدراعظم نوری، بخش اصلی طرح «به حکم رئیس شورا و با سکوت اعضا دوباره برگشت خورده است». وی شهرداری را بازیگر اصلی ساخت و سازهای بی‌قاعده در تهران معرفی کرده و گفته «شورای شهر به عنوان دستگاه ناظری که بودجه را نیز تایین می‌کند، نمی‌تواند از خود سلب مسئولیت کند».

چند روز پیش نیز رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران مصوبه برج–باغ را «لکه ننگی بر پیشانی شورای شهر» دانسته بود که به استناد آن تمامی باغ‌های تهران قلع و قمع شدند.

مصوبه برج‌باغ‌ها به صاحبان زمین‌هایی که باغ تشخیص داده می‌شوند اجازه می‌دهد تا ۳۰درصد مساحت باغ را در ارتفاع ساخت و ساز کنند اما در عمل در زمان ساخت و ساز و حین ساخت پارکینگ و رمپ‌های مربوط به آن و بعد از سکونت به دلیل رسیدگی‌نکردن به باغ، عملا تمام باغ از بین می‌رود.

 

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

یک نظر

  1. به جهنم. اینقدر برج بسازند به جای باغ ها که تهران بشود جنگل سیمان و آهن. (که شده است)
    آدمها پا دارند و مهاجرت میکنند.
    مخصوصن ما که خانه به دوشیم.
    علی می‌مونه و حوضش.

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *