شورای شهر تهران امروز (سه‌شنبه ۲۳خرداد) تشکیل جلسه داد. در این جلسه محمد حقانی، رئیس کمیته محیط زیست شورا به فروش باغ‌های تهران که در دست بنیادهاست، اعتراض کرد.

حقانی با اشاره به اینکه باغ‌های تهران سرنوشت عجیبی دارند، گفته از ابتدای انقلاب تاکنون قانون حفظ و گسترش باغ‌ها هیچ‌گاه اجرایی نشده و این در حالی است که بیشتر باغات متعلق به افراد ثروتمند و فراری بوده که پس از انقلاب در اختیار بنیادها قرار گرفت و آنها هم از باغ‌ها نگهداری نکرده‌اند.

او با تاکید بر اینکه یکی از بنیادها، تعداد زیادی باغ را فراموش کرده از شهرداری تهران خواست این باغ‌ها را خریداری کند و به عنوان فضای سبز در اختیار شهروندان قرار دهد. حقانی خطاب به افرادی که این باغ‌ها را با قیمت پایین از بنیادها خریداری می‌کنند هم گفته یقین بدانید که شورای بعدی اجازه ساخت و ساز در این باغ‌ها را نخواهد داد.

این عضو شورا همچنین از رئیس شورا خواست از خرید ساختمان برای اداره کل حراست شهرداری جلوگیری کند چرا که به گفته او  در شرایط مالی امروز شهرداری تهران، نباید این اتفاق بیفتد. شهرداری برای خرید این ساختمان ۸۰میلیارد تومان هزینه می‌کند.

در این جلسه همچنین رحمت‌الله حافظی دیگر عضو شورای شهر تهران گفته بر اساس گزارش‌های غیررسمی نگرانی‌هایی از افتتاح خط هفت مترو وجود دارد که باید مرتفع شود. او مدعی شده در مسیر ۲۲ کیلومتری از خط ۷ متروی تهران سیستم هواکش و راه‌های خروج و فرار فراخور نیاز وجود ندارد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران پیشنهاد کرد تا برای رفع این نگرانی و حصول اطمینان از امنیت شهروندان، کمیته‌ای سه نفره متشکل از اعضای کمیسیون حمل و نقل، سلامت و نظارت شورا برای بررسی این موضوع تشکیل شود.

لینک دکهٔ خبر: ایسنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *