به‌دنبال تحصن امروز دانشجویان، مسئولان دانشگاه تهران از اقدام برای انتقال برخی رشته‌ها به خارج از فضای پردیس هنرهای زیبا عقب‌نشینی کرده‌اند. طی روزهای گذشته شورای صنفی دانشجویان پردیس هنرهای زیبا، با انتشار بیانیه‌ای از عملکرد مسئولان دانشگاه تهران در راستای «تنگ کردن عرصه بر دانشجویان» و «فروپاشی پردیس مرکزی» انتقاد کرده بود.

شورای صنفی در این بیانیه خواستار «لغو انتقال کلاس‌های رشته شهرسازی به ساختمان ایتالیا در خیابان وصال»، «لغو انتقال گروه طراحی صنعتی به خارج از پردیس هنرهای زیبا»، «شفاف‌سازی وضعیت تمام گروه‌های آموزشی و اعلام صریح ماندگاری کلاس‌های این رشته‌ها در پردیس هنرهای زیبا» و «شفاف‌سازی برنامه مدیریتی در راستای اعلام قطعی عدم تداخل در فضاهای فیزیکی دانشکده که ثبت ملی است؛ و گسترش دانشکده پردیس هنرهای زیبا و افزوده شدن فضاهای خارج از پردیس به این مجموعه تنها به منظور ایجاد فضای اضافه و نه برای جابه‌جایی کارگاه‌ها، آتلیه‌ها و کلاس‌ها» شده بود.

نمایندگان رشته‌های مختلف پردیس هنرهای زیبا پس از تحصن امروز، تصویر صورتجلسه‌ای را منتشر کرده‌اند که به امضای شاهین حیدری، رئیس پردیس هنرهای زیبا، و نمایندگان دانشجویی رسیده است؛ محتوای صورتجلسه نشان می‌دهد با خواسته‌های صنفی دانشجویان به‌طور کامل موافقت شده است.

لینک دکهٔ خبر: میدان

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *