عضو شورای عالی فضای مجازی کشور گفته هزار و ۲۰۰ مدل بیماری در فضای مجازی شناسایی شده است و هرچه سرعت و استفاده از اینترنت افزایش یافته، معدل دانش‌آموزان کاهش پیدا کرده است.

به گفته روح‌الله مومنی‌نسب همچنین گفته دو هزار و ۸۰۰ عنوان مسئله در فضای مجازی شناسایی شده که به آنها پرداخته نشده است و ایجاد دلبستگی و وابستگی یکی دیگر از معایب فضای مجازی است.

او همچنین مدعی شده یکی از شرکت‌های خارجی اطلاعیه داده و اعلام کرده در مقابل تلویزیون‌های دوربین‌دار و هوشمند حرف‌های خصوصی نزنید چون ما استفاده می‌کنیم. به گفته این عضو شورای عالی فضای مجازی افسردگی، فردگرایی و خود محوری را از دیگر معایب اعتیاد به استفاده از گوشی‌های هوشمند است و اطلاعات افراد از طریق گوشی‌های هوشمند به سرقت می‌رود.

در سال‌های گذشته و با افزایش اقبال مردم به استفاده از فضای مجازی، اشتیاق برای محدودکردن شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی هم بیشتر شده است. فشار شورای عالی فضای مجازی بر دولت برای فیلترکردن برخی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در همه این سال‌ها ادامه داشته و همچنان کاربران اینترنت در ایران با سختگیری‌های فراوانی مواجه‌اند. آخرین تلاش برای محدودیت در این زمینه فیلترکردن امکان تماس صوتی تلگرام بود که به بهانه مسائل امنیتی و منافع ملی انجام شد.

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *